Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Това отразява дълбоката криза на медицината на родна почва.
Отразява нуждата от кардинални промени в системата на квалификация.
Отразява също пълното фиаско на модела "дж.п", който е най-лошо копие на фашистко-безчовечната английска масова здравна система. Пиша масова, защото елита се лекува "по-особено".

Съществуващата здравна "система" в Бг е геноцид над нацията в най-лошият му вид. Система на "естествен подбор".

# 16
  • Мнения: 207
 newsm10
ето ,това ми хареса

# 17
  • Мнения: 1 858
Това отразява дълбоката криза на медицината на родна почва.
Отразява нуждата от кардинални промени в системата на квалификация.
Отразява също пълното фиаско на модела "дж.п", който е най-лошо копие на фашистко-безчовечната английска масова здравна система. Пиша масова, защото елита се лекува "по-особено".

Съществуващата здравна "система" в Бг е геноцид над нацията в най-лошият му вид. Система на "естествен подбор".

Че си прав до някъде прав си... обаче не беше ли писъл , че ще пишеш единствено и само в ТВОЯТА тема?!

# 18
  • Мнения: 397
По същия начин майката на най-добрата ми приятелка почина  Cry заради некадърни лекари  #2gunfire
Със запушен уретер я държаха в болница 1 седмица без да разберат какво й е  #2gunfire И трябваше роднините й да настояват и те лично да поемат инициятива да я докарат в Александровска болница. При това, че лекар я е гледал на ехограф и не е видял камъка, защото видимо е бил на градус  #2gunfire Изследванията за кръв и урина са излязли чисти, защото др бъбрек си работи нормално. На вс отгоре не дадоха експертиза, когато я изписаха и се наложи да се изчаква още няколко дни докато в Алекандровска разберат какво й е  Sick Което беше фатално в случая - те самите не знаеха в кое отделение трябва да постъпи поради либса на експертиза. Бяха необходими отново връзки и побутване на пари за да приемат жената възможно по бързо. Въпреки всичко операцията беше назначена за понеделник (тогава беше събота), но за всичкото изгубено време кръвта вече беше зле, както и половината органи  Cry  Държаха я 2 месеца изцяло на искуствено дишане, вливаха й най-скъпите лекарства, но неможа да прескочи трапа  newsm45 Много жалко, просто отчайващо, една седмица да не разберат какво й е.............. Не един лекар, а цяло отделение:(

# 19
  • Мнения: 569
Заради подобно отношение и липса на реакции си смених личния лекар скоро, просто не се чувствах спокойна излизайки от кабинета й!!!!!!

# 20
  • Мнения: 1 339
За съжеление научавам за подобна немърливост всекидневно. Самата аз също съм жертва и имам много случки с некадърни лекари!!! В крайна сметка разбрах, че за да получиш качествено обслужване трябва да идеш в частна клиника и да се изръсиш с много пари. За съжеление не мога да си позволя да ходя всеки ден в такива клиники и се налага да си патя от ходенето при джи пи-то. Не знам по какъв начин това може да се промени. Все пак си плащаме здравни осигуровки. Те също не са малко пари  Naughty  Чудя се до кога ще продължават да се държат с нас като с добитък и да н и използват за опитни мишки.  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 3 861

А вие мислите ли да предприемете нещо срещу този лекар?

Ами честно да ти кажа, още не сме решили...Свекърва ми е бясна, и с право, възнамерява да отиде утре в кабинета И и да я направи на салата, не че това ще промени нещо, но досега бяхме твърде заети да се притесняваме за човека...Сега вече той е по-добре, много по-добре, възвърнал си е цвета, хапва си, е, ще полежи в болницата поне да края на седмицата, но това са бели кахъри.
Явно въпросното джипи е доста гузна и му е звъняла вече 2 пъти на мобилния да го пита как е. Незнам дали ще предприемат нещо, аз лично няма да стъпя при нея повече(дано не се налага де), имаме и частно здравно осигуряване с мъжа ми и по принцип си ползваме него. Спества ни доста време и главоболия...

# 22
  • София
  • Мнения: 5 289
Радвам се,че всичко вече е наред,горкия човек през какво е минал.Ужасно е да отидеш на лекар и да разчиташ на него,да му вярваш,а в един момент какво става?Нямам думи просто,човек ако няма пари да си плаща неможе да разчита на нищо.

# 23
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Лили, съжалявам за проблемите които са сполетели свекър ви и вас. Аз самата днес за пореден път ходих при личния на преглед защото за трети път тази "зима" карам нещо като грип с Т и кашлица. Уж се подобрявам а след 1-2 седмици пак се тръшвам и пак 2 седмици докато си стъпя на краката. Сега обаче взех нещата  в свои ръце. Понеже имам инхалатор заради малкия си взех един вентолин и една банка с физиологичен разтвор и започнах веднага инхалации. Покрай двете деца знам че инхалациите са много полезни при такива заболявания. Личния малко се изненада като отидох при него и му заявих че съм си назначила лечение и искам той само да ме преслушва, но не сме се разправяли.
А заради безхаберието на предишната ни лична лекарка малкия ми син живя две години с аномалия която е трябвало да се отстрани веднага след раждането и сега треперим дали ще се оправи напълно. Преди да почине свекър ми пък го изписаха от една софийска болница в инфарктно състояние с кръвно 230 и го пратиха да си ходи сам в провинцията. Ние понеже си мислехме че е на сигурно място в болницата отиваме на свиждане следобеда и се оказва че той бил здрав и затова го изписали. А човека си тръгнал и даже ходил да им търси бонбони да се черпят. Как се е прибрал с влака и той не знае, но ни се обади свекървата че щом е влязъл в къщи е припаднал и с бърза помощ са го откарали в най-близката болница. Естествено от предишната болница отказаха да дадат епикриза. А лекарите дето го приели се чудели как е жив че и от София с влак да пътува. Лежа в реанимация цял месец докато се освести.

Веднага добавям обаче че има и свестни лекари. Слава богу в момента личния ни лекар е доста разбран и щом нещо го притеснява веднага си казва така че взаимно си помагаме. Ползваме услугите и на една педиатърка и един хирург в правителствена болница покрай проблемите на малкия и смея да твърдя че са изключително кадърни и разбрани. И двамата ни дават много полезни съвети и много точно поставят диагноза на проблемите макар че консултациите ни са най-често по мобилния телефон.

# 24
  • Мнения: 24 467
Няма да изказвам лични съжаления, понеже трябва да го направя по отношение на всеки, имал допирни точки с медицината /подчертавам дебело- не само родната/. За това човек наистина трябва повече да чете и да се интересува, да се самоограмотява. При нас се случи нещо подобно на това, за което разказа Лили, но по- зле, понеже ставаше въпрос за 3 годишното ми момченце. Няма да задълбавам в подробности. Това ме научи на следното практическо "упражнение":
Когато някое от децата ми не е добре и има упорита кашлица, независимо какво казва лекуващата лекарка или поредният лекар от ЦСМП, на когото сме попаднали случайно по спешност си искам твърдо направление за бактериално изследване. Липсата точно на такова изследване щеше да коства живота на сина ми. Изписаха ни АБ без изследване, след което стигнахме до реанимация с двустранна изключително тежка пневмония. В болницата ми казаха, че на установените два типа бактерии действат два точно определени антибиотика и изписаният ми такъв, който сме вземали изобщо не им влияе. Ако пък няма бактерии е абсолютно излишно провеждането на лечение с АБ. Това ме накара 4 години след това да стана редовен посетител на лабораторията. Добре поне че лекарката не ни отказва направление за там, когато поискаме това. Аз й разказах подробно за случая, след като се върнахме от болницата. Не съм я сменяла, тъй като не я намирам за виновна. На отправен от мен въпрос до Д-р Нивея бейби точно по тази тема "За вредата и ползата от АБ" от получения отговор разбрах, че у нас се процедура така, т.е. това не е нещо, което е пренебрегнала нашата лекуваща лекарка. Всяка на нейно място сигурно би постъпила така- при липса на хрипове, доловени със слушалка и ниска температура да изпише просто широкоспектърен АБ.
От както правя редовни изследвания веднъж ми се наложи да лекувам големия си син с АБ, но самата педиатърка призна, като гледаше антибиограмата, че на откритата бактерия влияе само един антибиотик, който не бил изписван от нея поне 2 години на никого. Добре че я направихме, та не сме пили излишни лекарства и този път успяхме да хванем нещата в зародиш, преди да се развие пневмония. Вече 2,5 години редовно правя изследвания и тъй като бактериалната среда се отчита като нормална с чиста съвест не купувам АБ, а се оправяме само с парацетамол и витамини.
Малкото дете още не сме лекували, освен с капки за нос, но и при него смятам да процедирам така. При вирусна пневмония отдавна е установено, че тя не винаги се долавя със слушалка, нужна е снимка на белите дробове.
Също стана дълго, но споделям с останалите майки дано информацията да им е полезна. Няма смисъл само да се оплакваме взаимно и да плюем по "здравната реформа". Предпочитам да си разменяме практически полезни съвети. За това съветвам майките да четат много и да настояват за изследвания от всякакъв характер, когато това се налага /упорити кашлици, кожни екземи, неспецифични болки в стомаха и корема, продължаващи след третия месец, обилни повръщания и т.н./. Педиатрите не са тесни специалисти и при специфични проблеми по- добре е да се правят своевременни изследвания и прегледи от такива, а не от общо практикуващи лекари.

# 25
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Lilly, много съжелявам за сполетялото го свекър ти! Добре, че човека се оправя вече! И благодаря, че го сподели с нас! От всяка подобна тема, може да се научи много полезна информация!

Поздрави!

# 26
  • Мнения: 1 938
Копирам си и моята история от съседна тема:
Цитат на: veronic в неделя, 18 февруари 2007, 18:14
П.С. и през Станев минах - добър е ако нямаш проблеми, иначе те прехвърля към други

Това е практика за т. нар "частни" клиники в Пазарджик ("Хигия" и "Здраве") - всичко е точно докато нямаш проблеми, обаче появят ли се...бият отбой и те препращат за лечение в Държавната болница, защото знаят, че от там никой няма да те върне.
Раждах в "Хигия" - не съм доволна!
Оставиха ми части от плацентата и имах невероятни усложнения. Когато се обърнах към гинеколожката, при която раждах - Елисавета Генчева - тя се направи, че ми няма нищо; препрати ме на нефролог, който ми постави диагноза "Цистит", прие ме в отделението по хемодиализа?!? на МБАЛ Пазарджик с диагноза "Остър пиелонефрит", а на мен ми обясняваше колко камъни и кисти имам в бъбреците  #Crazy и уж случайно  Rolling Eyes ме изпрати за преглед в родилното отделение. Там ме прие д-р Радослав Попов и на първата секунда ми постави правилната диагноза и ми назначи лечение...Лекуваха ме безплатно, защото "Хигия" си взе парите от клиничната пътека (до 42-я ден след раждането трябва да те лекува гинекологът, при който си раждала)...
Абсолютно съм убедена, че д-р Генчева и нефрологът П. Шиков бяха в комбина.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И не искам и да си помислям какво щеше да стане, ако д-р Попов беше отказал да ме приеме в болницата...  Rolling Eyes
Та, пак да повторя - за мен освен д-р Радослав Попов, друг гинеколог не съществува!

# 27
  • Мнения: 511
за съжаление доста са некадърниците и понякога трябва да разчиташ предимно на себе си и на случаиноста както се е получило при вас.тъжно е на е факт.

# 28
  • Мнения: 539
четой човека си е имал всички признаци на пневмония. !!! боже,боже да не опираме до доктори Praynig

# 29
  • Мнения: 2 849
Добре ,че в крайна сметка са открили какво е и дано се възстанови бързо .
Аман ,от некадърни лекари ,винаги съм казвала ,човешко е да се съмняваш и да сгрешиш .Лекари бол ,да му даде навреме направление на човека ,защо го мотае .Да си признаят грешките -няма как да стане ,мислят се за велики .Уф ,че се ядосах . ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт