Mucha fiesta , poco trabajo...ИСПАНИЯ

  • 22 014
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ГАби пиши де Simple Smile 4акаме
 големи са ти сладури синовете ..жалко 4е нямаме подходящи моми ....ама за третия може и да се мамери от "младото поколение " Simple Smile

# 211
  • Мнения: 1 818
Благодаря...за синовете.Дани-съпругът,каза... със заявките за малкия ...при него да ходите:-)))Рецептата ще я напиша или ще я принтирам...ще видя...имайте търпение.

# 212
  • Мнения: 1 128
Ох,за тотите съвет и предложение не мога да дам,4е съм готварски инвалид Mr. GreenНищо не отбирам от тез неща...
За силиконовите зърна.Ами сложих ги,защото Андрес не засукваше от гърда само.Та така го "примамих" Mr. Green.Аз съм със силиконовте на 4ико.Вярно не е толкова удобно колкото без,но нямах друг избор ако исках детето да е кърмено.та така

# 213
  • Мнения: 201
здравеите, отново уикенда сте били много активни Simple Smile Simple Smile
zorri_t правилно ти е направило впе4атление.
alest тиа тука са скарани с интернет, добре 4е биаха българите да покажат на света какво е интернет, ти наистина си скарана с мозакати.
Rali_80 вси4ки аптекари препоръ4ват ръ4ната помпа на Авент, туи като електри4еската казват 4е при4иниавала пове4е болки, плиус това всеки 4овек е един свиат, моиата матрона забраниава да се ползват pezoneras освен ако не са ти излезли grietas en los pezones, застото за бебето е било по трудно и по твърдо, и ако не те боли не препоръ4ва ползването им. така 4е секи един е един свиат. в те4ение на обстоиателствата и по поискване на 6ефът наре4ен бебе става вси4ко, но помпата аз ли4но смиатам а както и матроната ми и фармацефта ми 4е докато не се роди да не се купува.
Хулиганке, направи торта гнездо или торта гáра6, 2те са лиубимите торти на бабами, праиги стра6но, стото и аз кат фрики съм пълен готварски инвалид, особенно за торти, наи голиамото ми постижение бе6е един обикновен кекс, и горкиат ми мъж постоианно ме кара да го правиа, и аз пък се стриаскам хахахаха
а аз да ви се похвалиа 4е маи баба ми и диадоми сте си доидат насам за около една година, на първо време, та да си гледат правну4ката, не е сигурно стото диадоми много се опъва ама да го видим колко сте издържи.
ади лек ресто от уикенд, и варвете малко на разходка, 4е хубаво времето днес  Laughing Laughing, аз като се сетиа за рабасите и за едно тинто на террасата пред аиунтамиентото ми те4ат лигите ве4е  Laughing Laughing
ади до

# 214
  • Мнения: 811
.
alest тиа тука са скарани с интернет, добре 4е биаха българите да покажат на света какво е интернет, ти наистина си скарана с мозакати.
Ти си живия пример за това  hahaha.Колко месеца минаха и не зацепваш как се пише с Кредора.

# 215
  • Мнения: 200
Привет момичета! Как я карате днес в този прекрасен мартенски ден?
Ние си направихве първата разходка с малкия и сега е време за следобедния сън. Аз разбира се веднага се възползвам от свободното време и съм пред компа.
Габи увлякох се в албумчето ти Peace
Прекрасни синове да ти са живи и здрави!!!

# 216
  • Мнения: 1 818
Разходихме се ,наготвихме,малкия заспа,  така че сядам на спокойствие да пиша.
                       Торта Габи
Тази торта има много варианти...когато бързам я правя с бишкоти,когато имам повече време-с блатове.Може да се направи с орехи и крокант,а може и с плодове,както е в рецептата.
продукти за блатовете:1-а кора-бял блат
    7 белтъка
    1 ч.чаша захар
    7 супени л. вода
    1.5 ч.чаши брашно+1/3 ам.сода
                            2-а кора -жълт блат
     7 жълтъка
     1 ч.чаша захар
     10 с.л.вода
     1.5 чаши брашно+1/3 амонячна сода
                            3 кора-кафяв блат
     3 яйца
     1 ч.ч.захар
      3 с.л.вода
     1.5 чаши брашно +1/3 амоняк+2 с.л.какао
               Баварски крем-парфе
     6 яйца
     750 гр.прясно мляко
     2 с.л.брашно
     1 1/2 ч.захар
     2 пакетчета желатин(Mercadona-продават ги по три в кутийка)
     какао,ванилия
     стафиди,банани
 Блатовете аз пека на 175? 15 мин. в предварително загрята фурна.След като се опекат и изстинат леко ги сиропирам
Крем-разтварям желатина в малко мляко.Разбивам жълтъците  с половината от захарта,а белтъците с останалата(за да се разбият добре белтъците първо се зпочват с две щипки сол,а захарта се прибавя постепенно).В млякото се прибавуат разбитите жълтъци и размитото в малко мляко брашно и се прави крема.Накрая се слага желатина(знаете,че не трябва да завира с него сместа)Като поизтине се слагат и белтъците.Аз лично крема го разделям на две.Слагам малко какао в едната половина.
  И така:редуваме в средна форма-блат-крем,банани,стафиди и пак....Тортата от снимката е плодова и за целта има повече плодове и готовият цветен желатин,който продават...Може да се украси всякак.Понуакога съм правила решетка от сметана с плодове.Според вкусовете-и украсата...
  Да ви е сладко!
  Ако имате нужда от друга рецепта,свиркайте...колекцията ми от рецепти е голяма

# 217
  • Мнения: 201
хахахаха
alest тъи тъи, ти в твоита линиа, смениаи темата или не ми отговариаи както предниа път ти натрих носа всезнаике голиама......
1. мразиа тиа кредори, мразиа бг писането стото ми е 4уждо, стото ме задължават тук, а мразиа задължениата, ако не бе6е задължително сигурно сама стиах да проиавиа интерес да пи6а на кирилица, и правиа си4ко това с безжелание, ако от мен зависе6е 6тиах да пи6а на латиница. което извиниаваи всезнаике какво обсто има със скарването на интернет???????? незнам такъв моза4ен инвалид като тебе какъв пример за ЗАЦЕПВАНЕ претендира да дава.
искам да ти е пределно иасно 4е 1 дума ниама да ти позволиа да обижда6 свободно хората и то то4но ти, дето аз ли4но съм те ЗАЦЕПВАЛА и то без желание ама мнооооооого пъти. земи се ограмоти малко стани по културна толкова много дето претендира6 да си такава, ама то думата го казва.... претендира6...., и тогава се исказваи и обоб6таваи, 4е ти познаваме знаниата, отговорите, отклонениата на вапросите и си4китети трикове за да не си 4ак толкова перфектна за каквато се мисли6.

много съжалиавам за останалите 4е триабва да 4етът постоианно такива дразги за което се извиниавам но повтариам на тва лице не и проставам 1 само дума оплиуване по една нациа дето като запо4ване дори езикът не знае, па кво ми остана да познава хората и манталитетите им и таванските им стаи, тъи като неината е баиа празна. не зву4и като заплаха не, само уто4нение. докато съм вав форума сте се сасипват теми сте ме банират, сте ме връ6тат, сте си смениам усерите, абе каквото е нужно, но докато не спре да оплиува без покритие нациата коиато ме е изградила като 4овек, аз ниама да спра да и отговариам и ако триабва да и затривам носа както много пъти ве4е правих а тиа леко се изнизва6е до следвастиат път, без ли4ни обиди естествено, макар 4е по ниакога не се усе6там. сте помолиа състо така останалите да не взимат у4астие между тази дръзга за да не иа правим по голиама, тук админите са напълно наиастно със положението така 4е нека да не стават много адвокати за да сасипваме пове4е темата, мислиа 4е до сега на много хора им е станало иасно 4е никога не съм спирала, които и каквото да ми е казал, то4но обратното, така 4е да оставим нестата между неиа и мен, което е достатъ4но.
аз от сега ви заиавиавам 4е тиа за мен е като невидима, до в моментът до които се искаже за дуржаватами, като го направи знае последствиата аз състо и вие съ6то.
ади да не се унасиам 4е достатъ4но време и отделих ве4е.

ади със здраве на вси4ки

# 218
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Dobre dosla na Mariposa Hug Hug Hug.Nadiavam se ,tse ste ti e priatno pri nas. Wink Hug

# 219
  • Мнения: 1 818
Maripossa,кажи ми как се живее в селцата около Валенсия.Кaк е в Пикасcент.Ако не те затруднявам ми кажи как са цените на квартири,жилища...намират ли се къщички на по-сносна цена.Ние искаме лятото да се преместим заради малкия.Разбрах,че там имало центрове добри за лечение на аутизма..Чувала ли си нещо и за това.Една моя приятелка ми препоръча Торрент...а там как е. newsm78
  bouquet

# 220
  • Мнения: 200
Здравей Габи, какво да ти кажа на мен лично много ми е спокоино тук. За деца е идялно. Лесно се интегрираш.Преди живяхме в Мадрид и точно за  детенце дойдохме насам.
С квартирите е трудно, вървят от 450 до 600 за апартаменти, жилища всякакви и цени също. Торрент е по-голям има на 5 мин  метро. Общо взето с транспорта ми се струва,че куца във Валенсия.За такива центрове не съм чувала нищо, но ще поразпитам и ще пиша.

# 221
  • Мнения: 811
хахахаха
alest тъи тъи, ти в твоита линиа, смениаи темата или не ми отговариаи както предниа път ти натрих носа всезнаике голиама......
1. мразиа тиа кредори, мразиа бг писането стото ми е 4уждо, стото ме задължават тук, а мразиа задължениата, ако не бе6е задължително сигурно сама стиах да проиавиа интерес да пи6а на кирилица, и правиа си4ко това с безжелание, ако от мен зависе6е 6тиах да пи6а на латиница. което извиниаваи всезнаике какво обсто има със скарването на интернет???????? незнам такъв моза4ен инвалид като тебе какъв пример за ЗАЦЕПВАНЕ претендира да дава.
искам да ти е пределно иасно 4е 1 дума ниама да ти позволиа да обижда6 свободно хората и то то4но ти, дето аз ли4но съм те ЗАЦЕПВАЛА и то без желание ама мнооооооого пъти. земи се ограмоти малко стани по културна толкова много дето претендира6 да си такава, ама то думата го казва.... претендира6...., и тогава се исказваи и обоб6таваи, 4е ти познаваме знаниата, отговорите, отклонениата на вапросите и си4китети трикове за да не си 4ак толкова перфектна за каквато се мисли6.

много съжалиавам за останалите 4е триабва да 4етът постоианно такива дразги за което се извиниавам но повтариам на тва лице не и проставам 1 само дума оплиуване по една нациа дето като запо4ване дори езикът не знае, па кво ми остана да познава хората и манталитетите им и таванските им стаи, тъи като неината е баиа празна. не зву4и като заплаха не, само уто4нение. докато съм вав форума сте се сасипват теми сте ме банират, сте ме връ6тат, сте си смениам усерите, абе каквото е нужно, но докато не спре да оплиува без покритие нациата коиато ме е изградила като 4овек, аз ниама да спра да и отговариам и ако триабва да и затривам носа както много пъти ве4е правих а тиа леко се изнизва6е до следвастиат път, без ли4ни обиди естествено, макар 4е по ниакога не се усе6там. сте помолиа състо така останалите да не взимат у4астие между тази дръзга за да не иа правим по голиама, тук админите са напълно наиастно със положението така 4е нека да не стават много адвокати за да сасипваме пове4е темата, мислиа 4е до сега на много хора им е станало иасно 4е никога не съм спирала, които и каквото да ми е казал, то4но обратното, така 4е да оставим нестата между неиа и мен, което е достатъ4но.
аз от сега ви заиавиавам 4е тиа за мен е като невидима, до в моментът до които се искаже за дуржаватами, като го направи знае последствиата аз състо и вие съ6то.
ади да не се унасиам 4е достатъ4но време и отделих ве4е.

ади със здраве на вси4ки

асто,те ло томас муй а пе4о,иха  Joy.Голяма "патриотка "си.Само 4е кой ли те взима за испанка  newsm78.Сигурна съм,4е дори и мъжа ти не гледа на теб ,като на такава.Така 4е исканка си,ама само ти си знаеш.Пак ти казвам ,паспорта не те прави такава.А пък и  не мязаш на испанка изобщо.
Този форум е българсики и си има правила.Пише се на кирилица и грамотно,на всеки според знанията разбира се....но такова писане,като твойто не е имало в историята на форума,сигурна съм.Има една теми4ка за бисери и правописни грешки....ами 4е те твойте постинги ентерос трябва там да заминават.
И това,дето пишеш на заплаха ми зву4и май  newsm78...само дето плашиш гаргите.И да си сминиш "усера",най много да усЕреш нещата.Какво,мислиш си ,4е си не разпознаваема ли  hahaha.С това писане от сега ти кзвам,не си прави труда....по грамотно за камуфлаж няма да вземеш да пишеш.
......
1. мразиа тиа кредори, мразиа бг писането стото ми е 4уждо, стото ме задължават тук, а мразиа задължениата, ако не бе6е задължително сигурно сама стиах да проиавиа интерес да пи6а на кирилица, и правиа си4ко това с безжелание, ако от мен зависе6е 6тиах да пи6а на латиница. което извиниаваи всезнаике какво обсто има със скарването на интернет???????? 
Ами какво правиш тук,бе пиле  newsm78 Ей само за тия приказки трябва да те отрежат.Баси и нахалството  #Crazy.Тук се пише на бг и всеки има право на мнение.Това,4е на теб не ти харесва какво пиша,не ти дава право да сипеш идиотщини.
Колкото един българин е по успял извън пределите на страната,толкова по българин се 4уства и съответно и по горд от факта.Ти ,оба4е не си от тези...,ако е така няма да си такава сприхава и злобна,няма да висиш в ТОЗИ форум и да търиш под вола теле ,няма да ска4аш и да защитаваш така настървено някаква си Испания,дето  толкова испанци,ама истински не като теб,са я нари4али терсермундиста.И тя си е такава.
Споменаваш за Интернет и РС та нещо...Ама ,ако знаеш малко история и ако не се 4устваше толкова "испанка",щеше да знаеш,4е ако не беше един велик българин ,нямаше сега да имаме 4естта да ти 4етем бръщолевениците.Джон Атанасов се казва.А ти,ако знаеш как ще си потърсиш в Гугъл какво е направил за 4ове4еството.
А "интелигентните"испанци какво са измислили...мисля ве4е вси4ки знаем...1.фрегоната, 2. тортията де пататас,3. 4упа 4ус  hahaha #Crazy Знам и за още две инвентос ,дето са що годе "на ниво",а ти ако си испанка комо Диос манда,ще ги допълниш  без да се ровиш да търсиш и да се осведомяваш сега  Wink.
Това доказва,4е културата ми не е бедна.Про4ела съм за Испания много ,защото съм искала да знам аджеба такива ли смотани са били винаги....и се оказа,4е да.Сега пак ще ско4иш да защитаваш сляпо.Направи го с доказателства и подплатени факти.

# 222
  • Мнения: 201
alest
Не знам дали има по умен 4овек от тебе тука в форума, толкова 4е не си способна нито в един твои отговор да не смени6 темата и да отговори6 последователно, но аз пак сте ти покажа кои е този тук дето наи много ползва google!!!!!!!!!!

1º мъжъми сте го наименува6 само с мое разре6ение, стото и с белина да си напраи6 гаргарас пак ниама да е достатъ4но, не запо4ваи с фамилиата стото да не ти казвам какво мислиа за твоиат горкиат мъж!!!!!!!!!! Та моиат как гледа мен едва ли има6 достатъ4но мозък да го разбере6, но дори и да е така(което не е), и колкото и да ти е злобно и да ти е зависливо гледа на мен като всеки мъж влиубен в женаси, с коиато се гордее за интелигентността и, а не като други Жени дето са им нужни търса4и да си търсиат отговорите. Престани да повтариа6 толкова тос моиа паспорт 4е им писна на хората едно и състо да дрънка6, незнам иат ли те е…….. уж вика6 4е не……., и дали съм испанка или не са го определили хора дето ти много дале4 им остава6, ако все осте те е иад!!!!!!!!!
2º не ми изиасниаваи какъв е форума, смениаики отново темата, пи6а както мога и както ИСКАМ, ти си последната дупла на кавала да ми казва6 каде кога и какво!!!!!!
А имали теми4ка за бавно развивасти??????? Ако не отвори иа, стото такъв като теб дето му се повтариа едно и състо и дето си прави се неговото като например да смениа темата и подобни, освен бавно развиваст незнам какъв да го нарека???????
3º в нито един момент не съм запла6ила никого, само отговорих предварително на ниакои, и освен това за смениане на усера УМНИА4КЕ МИЛА го казах по повод развалиането на темите не дали сте ме разбере “умната” алест дето много ме е страх от неиа!!!!!!!! Ама си “интелигентна е” едно изре4ение не си способна да разбере6, ина4е много претендира6 колко си умна и Колко добре ползва6 google!!!!!1
4ºтук правиа каквото си сикам!!!!!!!! Състото като тебе, само 4е по ползотворно, разликата между теб и мен е 4е ти претендира6 4е си по грамотна, пък аз го доказвам със секи мои пост, отговариаки ти на вси4ко то4ка по то4ка повтариам за стотен път, несто което ти никога ниама да направи6!!!!!!! Стото но те интереса!!!!!!
5º и тва дали на мен ми харесва какво се пи6е или не на теб осте по малко ти дава правото да сипе6 твоите бисери и осте пове4е не по темата, и то потърсени в нета. И понеже са идиотстини постоианно ми отговариа6, и понеже пи6а неграмотно постоианно се пени6, пък ина4е аз съм зимала си4ко на сериозно!!!!1 аи биагаи 4е ти се вижда ел плумеро бе пиле 6арено!!!!!
6º първо не съм Българин преоспиал зад граница, за да се 4увствам по горда, аз съм си горда в Българиа в испана в статите и навсиакаде, и фактът от какъв произход съм не ме прави пове4е или по малко, за жалко мислестите като теб!!!!!!!!!!
Висиа си на форума, но доколкото забелиазвам маи мааааааалко по малко от теб!!!!! И си висиа застото мога и си правиа каквото си Искам и когато си Искам и ти си последната да ми казва6 какво и каде правиа!!!!!!!!!! Много па са ти бедни аргументите бе  булка!!!!! И съм злобна не ами, болна от жалост 4е Българиа е създала такива състества като теб дето освен да пресумират с несто което ниама немогат!!!!!!
Терсермундиста са нари4али испанците наи много Българиа, пак не си разбрала, нау4и го тоиа испански, стига превежда в google, пък наи много да иа е нарекул терсермундиста такава испанка като дъстериати дето е родена тук, и дето ти като интелигентен 4овек сравниава6 испанското и със моиа паспорт, понеже си мноооооооооого умна, да не ти цитирам де изръси и таиа глупост, 4е и сама си го знае6!!!!!!!!
7ºººººººººººº В НИТО ЕДИН МОМЕНТ НЕ СПОМЕНАХ PCтата, ПАК СМЕНИА6 ТЕМАТА, споменах интернета които ти оплиу и аз ти отговорих то4ка по то4ка!!!!!!!!! И пак те хванах!!!!!!!! Но тъи като си много наперена, пък сте ти отговориа бе булка, И то с голиам кеф, залагам си главата 4е със сигурност съм у4ила много пове4е за Жон атанасов от теб, И знам мнопго пове4е от теб за него!!!!!!!! Запо4ваики 4е тои е направил първиат microprocesador, които на ониа времена е бил голиам 3 на 2 метра!!!!!!!!! Не е направил тои първиат компиутар, направил е сарцето му, но без тиалото……… първиат компиутар са дорпинесли мноооооогоооооо у4ени за него, и първиат microprocesador е бил обновен и подобрен състо от мнооооого други хора!!!!!!!! Да виарно е, тои е допринесал, но не е виновниат за краиниа резултат, зад които стоиат мноооого повтариам у4ени!!!!!!!!
Тъи 4е ти препоръ4вам пове4е да не търси6 в google за него стото аз когато съм го у4ила ти си била в ниакоиа бг кръ4ма и си се биела по гардите Колко си велика и как сте ги разбие6 като иде6 в испана испанците!!!!!!!! Ади молетисе…….. 4е ми писна от всезнаиковци кат тебе!!!!
8º кое си 4ела за испана бе булка??????? За 4упа 4упса дет е направен през 60те години ли?????? Дето скоро го рекламираха аниверсариото за такива кат тебе, 4е да ти улесниат и търсенете в нета!!!!! Аз да ти казвам на тебе с какво е известна испана??????????? Наистина ли иска6 да си смиах в залата¿¿¿¿¿¿¿ или сте предпо4ете6 да ти дам ниаколко дни да се запаси6 с информациа стото google 6те блокира с тебе!!!!!!!!!! Ти земи се нау4и за МИЛИОНЕН път ти повтариам, да ми отговариа6 на писането то4ка по то4ка без да СМЕНИА6 ТЕМАТА несто което за месеци виждам 4е ти е много трудно, и имаики в предвид 4е уж се зима6 за много интелигентна(с търса4ките).
СТЕ СКА4АМ ДА ГИ ЗАСТИТАВАМ и особенно от такива като тебе, дето си ниамат ни пута идеа от испаниа, испански и испанци!!!!!!!!!!! И ако има 4овек с пове4е аргументи и факти в този форум и в тази тема от мен, то ти наистина си субнормална!!!!!! Стото се измориавам се пове4е и пове4е да ти ПОВТАРИАМ да ми отговариа6 ТИ НА МЕН със факти и то4ка по то4ка!!!!!!!!!!  АМА СА ОПИТВА6 да обърне6 вапроса но и така ниама да стане бе бул4е!!!!!!!!
Ади давамти ниаколко дена обработване на информациата, 4е с твоиата интелигенциа наи много да измисли6 несто от рода 4е съм говорила за кабелна телевизиа вместо за жон атанасов!!!!
поздрави

# 223
  • Мнения: 1 128
Моми4ета,много са безмислени и грозни тези спорове.
 Mr. GreenЯ като сте тръгнали така,кажете ми кое е първото,яйцето или кокошката Mr. Green Mr. Green
Давайте да даваме малко по весело Praynig

# 224
  • Мнения: 354
Ауууууу,пак ли  спорите Thinking
 welcome на maripossa дано ти е приятно тук Peace

Отивам да ви чета, че не съм в час после пак ще пиша Wink

Общи условия

Активация на акаунт