Кога да започна да махам и обедния памперс?

  • 1 888
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 608
Аз реших и гоизхвърлих. Мислех, че някакси ще се справя. Така и стана. Иван беше на 1г 5м, не беше спокоен нощем и в 2ч ставах задължително да сменям памперс.

# 16
  • Мнения: 2 657
Аз реших и гоизхвърлих. Мислех, че някакси ще се справя. Така и стана. Иван беше на 1г 5м, не беше спокоен нощем и в 2ч ставах задължително да сменям памперс.

Аз задължително става по някое време,та го местя,4е не иска да спи в креват4ето и го слагам при нас ooooh!Това е редовен ритуал-всяка нощ при нас.Със това местене пищи и реве и полу4ава сок...като вероятността да се събуди още два пъти до сутринта за сок е 99%

# 17
  • Мнения: 3 360
И при нас проблема е на дневен ред....Следя с интерес темата Wink

# 18
  • Мнения: 2 891
Миналият уикенд свалих трейнинг гащите, след като две седмици той сам ме подканяше за гърнето. Не съм махнала още обедния, но мисля, че всеки миг и това ще стане. Чакам да минат две седмици "на сухо", за да го направя. За нощния, мисля че е още рано, защото сутрин има пишкано в него. Не е много, но все пак... Този ход ще оставим за малко по-нататък.
Успех на всички опитващи се Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 3 664
И ние да се похвалим без пампа сме през деня. Два пъти се напишка и нямаме повече поражения. За сега още спи с памперс, махането им ще го отложим за по-натам. Я кажете с голямата работа как се справяте. Виктор се стиска и ака само в памперса. На друго място не иска  Rolling Eyes.

# 20
няма за какво да бързаш да махаш обедния памперс - по-добре да не ти се налага да переш мокри чаршафи, да не говорим за неприятните мокри матраци. ние махнахме обедния памперс едва като престана да се напишква през деня и свикна да тича сама до гърнето без подканяне. когато го махнахме започнах задължително да я слагам да се изпишка преди да си легне да спи на обяд - 2-3 часа все ще издържи. Сега сме на етап махане на нощен памперс, но все още не ми се ще да го махам, че не ми се занимава с мокри матраци. Не си давам зор. ще го махна рано или късно - по-скоро късно.

# 21
  • Мнения: 625
Тъй като моето дете е почти на същата възраст ще споделя и аз.Още лятото започнахме опитите за приучаване без памперс.Поражения имаше,има и сигурно още много ще има.Не го насилвам и не се карам-просто явно не е узрял за пълната сухота.Но за сметка на това се научи да се стиска.Много рядко се изпуска на следобедния сън,а и през нощта.Тази вечер например слагам един памперс,който е сух от 4 поредни нощи.Но за жалост не иска да ми казва кога му се пишка и се налага аз да го подканвам.А за акане и дума да не става-всичко в гащите върши,а когато го подканя за гърне-изпада в ужас.Та...мисълта ми е ,че детето само ще си покаже кога е готово.От нас майките се иска търпение!!!

# 22
  • Мнения: 6 390
Махай го разбира се!
Аз махнах дневния памперс на раз - около Никулден, до сега при обедното спане не е имала проблем  Peace
Виж нощния ... е друга работа

# 23
  • Мнения: 2 910
За нощния памперс все още мисля, че е рано да го махам на Марти или поне ще ичзчакам още няколко месеца и ще пробвам. Обедния го махнахме преди 1м., като тя само си го свали и хвърли на земята и каза, че не иска "камперс". Реших, че това е момента, макар, че често памперса си беше полупълен на обяд. Преди спане задължително й изнасях лекция, че е без памперс, да не се изпусне в гащичките, защото ще намокри чаршафите и постоянно я следях по време на сън. А като отвори очите, веднага се надвесвах над нея, за да й припомня, че няма памперс Crazy За 1м. има две мокри поражения, които бяха в началото, сега даже като се събуди, не иска да пишка веднага,а чак след 30мин. и повече.
Йо, нищо не ти пречи да опиташ, но не се отказвай след първите неуспешпни опити, на детето ще му трябва време, за да свикне и осъзнае, че вече не трябва да ползва памперса като гърне Peace

# 24
  • Мнения: 1 446
Ако след обедния сън памперса е сух. Опитай! Peace
Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Ами направо го махай, аз също махвах на Силви памперсите от раз. Случи се обаче зимно хладно време и си остана само с нощния, но през пролетта и него махнахме. Имаше инциденти разбира се, но свикна да казва дори през ноща. Сега вече стиска до сутринта.
Успех Peace

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Ние махнахме памперса още през лятото.Докато бяхме на морето, на плажа забелязах че издържа около час без да се начурка и затова се реших. В началото доста често се подмокряше , но тъй като беше топло не ми пречеше. Когато се застуди започнах да слагам подложка на гащичките /нещо като превръзка/ така, че хем да мога лесно да го изчурквам, хем ако се изпусне да не е мокър.Три четири месеца по скоро аз следях през час да го изчуркам отколкото той да казва. На яслата пък така или иначе ги чуркат под час. Чак през Декември започна да казва или поскоро да си взема сам гърнето.Обедния памперс го махнахме около Октомври месец, защото си се сабуждаше сух, но задалжително чуркаме преди да легне.За нощния още не смея , една сутрин е сух , но друга е чуркал много.Ще изчакам да се постопли и тогава ще пробвам. Голям проблем имах с наакването. Ноември изпрах толкова много наакани гащи, колкото не съм за 2-те год. Но изведнъж отсамосебеси той започна да казва "ако" и оттогава нямам проблем, дори когато имаше разтройство. Но наистина е до детето.Важно е то да е готово. Така че търпение и успех. newsm10

# 27
  • Мнения: 2 657
Сутринта като го събудих за яслата не му сложих памперс и то4но преди да тръгнеме каза,4е му се пишка и се изпишка в гърнето.
Сложила съм само един за обедния сън,та ще видим колко 4ифта гащи ще бъдат мокри дове4ера Wink

# 28
  • Мнения: 2 891
Лошото е, че с гащите вървят и същи я брой панталони, та раницата му е издута като за последно Wink

# 29
  • Мнения: 2 657
Лошото е, че с гащите вървят и същи я брой панталони, та раницата му е издута като за последно Wink

а да, да Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт