трябва ли млеко в зеленчуковите пюрета

  • 1 067
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 451
здравейте мами, имам въпрос дали трябва да слагам АМ (това папкаме) в зеленчуковите пюрета. Предстои ми захранване, бебка почва пети месец. На много от готовите не пише на етикетите нищо за млеко, а педито ми каза като стигнем до пълно хранене да слагам в тези които правя вътре по 2-3 мерителни лъжички АМ. Съвсем се обърках вече Praynig

# 1
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Нашата педиатърка каза да разреждам картофа с нейното си мляко,и после дохранвам с мляко.Готово,а не сухо да сипвам вътре!
Според мен задължително трябва да има мляко,безмлечните не са достатъчно хранителни.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Няма нужда от мляко, учи детето са яде зеленчуци в чист вид.
 Когато се започне захранване в началото се започва с 1 лъжичка и всеки ден се увеличава дозата постепенно.Взависимост от това колко пюре си дала, намаляваш грамажа на АМ, което даваш детето да пие преди или след пюрето.Колкото повече пюре, толкова по-малко мляко и така докато не се стигне до цяла доза за обяд зеленчуково пюре.Става за около 2 седмици, или 20 дни.

# 3
Ако пюрето й е гъсто и не иска до го яде може да добавяш АМ, но не на прах, а готово.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз все още слагам,но причината е че Тери е малко злояда и не си изпива млякото/и не само него/.

# 5
  • Мнения: 287
Аз слагам по 1 лъжичка АМ. На бебчо му е по-вкусно така.

# 6
  • Мнения: 451
а ако реша да слагам, какво да правя с купените. въпроса е , че падито ми каза, че е по-добре да захраня с готови, а после ако искам да правя. днес ходих да копувам, но почти не видях такива с млеко. не е ли редно ако ще  слагам АМ  в домашните, тогава да слагам и в готовите. мерси за помощта Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 15 254
Иво чисто зеленчуково пюре не е ял никога. Винаги имаше добавена кърма или АМ.
Ако пюрето е гъсто, можеш да разтвориш АМ в малко вода и да го добавиш така. Ако е по-рядко-може направо да добавиш сухо АМ.

# 8
Az zadaljitelno slagamh adaptirano mleko v pureto do kato ne po4nahme da vzimame hrana ot kuhnata. Hubavo e da se slaga mlako ne e vredno taka 4e ne se zamislai a slagai polexno e za deteto.

Аз задължително слагах адаптирано мляко в пюрето до като не почнахме да взимаме храна от кухнята. Хубаво е да се слага мляко не е вредно така че не се замисляй а слагай полезно е за детето.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 22:01 от Vivi

# 9
  • Мнения: 27 524
По приницп не. Ако си пие на останалите хранения достатъчно АМ, няма нужда. Ако пие малко, тогава да.

# 10
  • Мнения: 5 299
Никога не съм смесвала пюрето с АМ. Обикновено давах първо пюре, и после мляко - отделно.

# 11
  • Мнения: 948
Никога не съм смесвала пюрето с АМ. Обикновено давах първо пюре, и после мляко - отделно.
PeaceИ при нас беше така. Hug

# 12
  • Мнения: 5 362
Много рядко съм слагала и то само ако стане гъсто,за да го разредя.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 892
От скоро и ние хапваме зеленчукови пюренца.Преди два дена и дадох пюре от картофи и моркови без мляко вътре.Хапна си го без проблем и понеже се храним на 4 часа,си издържа без проблем до следващото хранене.




пп.Благодаря на Блонди за съвета:)

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 08:11 от adelphia

# 14
  • Мнения: 2 019
слагала съм няколко пъти

# 15
  • Мнения: 4 621
Слагала съм няколко пъти, но по-често давах зеленчуковото пюре самостоятелно Peace

# 16
  • Мнения: 8 505
Не съм слагала АМ в пюрето.

# 17
  • Мнения: 2 197
Няма нужда от мляко, учи детето са яде зеленчуци в чист вид.
 Когато се започне захранване в началото се започва с 1 лъжичка и всеки ден се увеличава дозата постепенно.Взависимост от това колко пюре си дала, намаляваш грамажа на АМ, което даваш детето да пие преди или след пюрето.Колкото повече пюре, толкова по-малко мляко и така докато не се стигне до цяла доза за обяд зеленчуково пюре.Става за около 2 седмици, или 20 дни.
То затова се казва зеленчуково пюре, защото съдържа зеленчуци. Аз започнах да захранвам с пюре без да добавям мляко и без да допълвам храненето  с мляко. Идеята ми беше, че детето трябва да знае, че на обяд се яде пюре. Без добавки, без мляко. И детето се научи.

# 18
  • Мнения: 887
В началото слагах мляко,защото не го засищаше чисто зеленчуково пюре.Сега вече не слагам,защото давам към него жълтък. Купувала съм на Хип зеленчуково пюре,в което има мляко,така че можеш да слагаш,не мисля,че ще навреди на бебето.

# 19
  • Мнения: 4 428
Аз задължително слагах адаптирано мляко в пюрето до като не почнахме да взимаме храна от кухнята. Хубаво е да се слага мляко не е вредно така че не се замисляй а слагай полезно е за детето.

И аз процедирах по същия начин  Peace Слагах АМ в зеленчуковото пюре, докато не започнахме манджите. Няма да му е излишно това мляко на детето. Не сме имали никакви проблеми, като махнах млякото от обяда  Naughty Според мен това не е причина да се избягва млякото в храната на детето.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 612
Нашето джи пи ми е казвал още за големия,че до 1г е задължително да се слага мляко и в пюрето и в кашите хзащото иначе не е пълноценно хранене.До 1г детето има нужда основно от мляко,а после от останалите неща Peace

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Задължително разреждам зеленчуковите пюренца с кърма.

# 22
  • Мнения: 46 573
Слагала съм само няколко пъти, когато са били много течни ...

Няма нужда от мляко, учи детето са яде зеленчуци в чист вид ...

 Peace

# 23
  • Мнения: 1 186
Аз все още слагам по 30 мл. АМ в зеленчуковите пюрета на беба  Peace

Общи условия

Активация на акаунт