Всичко за перманентния грим на вежди, устни и очи – 10

  • 27 510
  • 424
  •   1
Отговори
# 360
  • SF
  • Мнения: 28 008
Те са еднократни, не се стерилизират. Има държач, който се дезинфекцира, не се стерилизира. Но той няма контакт с кожата ви. Предполагам, че тя работи с ръкавици, даже съм сигурна!

# 361
  • Мнения: 439
Те са еднократни, не се стерилизират. Има държач, който се дезинфекцира, не се стерилизира. Но той няма контакт с кожата ви. Предполагам, че тя работи с ръкавици, даже съм сигурна!
Да ,с ръкавици работи,много добре,хареса ми.

# 362
  • Мнения: 12
Здравейте! Някой с мазна кожа пробвал ли е така нареченото "сухо зарастване" след микропигментация - без мазане с нищо? Имам доста лош опит с мазането и с вазелин и с Б пантен. Първият път си направих микроблейдинг, следвах много стриктно инструкциите, даже повече от препоръчаните дни ги пазих при къпане, пигментът изчезна напълно. След като ми взе парите и за ретуш, "майсторката" най-накрая се сети, че кожата ми е мазна и това не е моята процедура. Преди това съм ходила на други козметични поцедури при нея и доста добре беше запозната с кожата ми. Реших да отида при друга за микропигментация, при която позадържах пигмента, но не беше това, което очаквах като краен резултат. Днес бях на освежаване /мина година и малко от първото правене/ и променихме малко формата и дебелината, така че и ретуш ще има. Питах я и нея дали не е по-добре да ги оставя сухи този път, предвид, че с мазане изхвърлям повече пигмент, тя категорично каза, че не е добре. Иска ми се, ако някой има опит с това, да се включи със съвет.

# 363
  • SF
  • Мнения: 28 008
Препоръчвам да се мажеш.
На мазни кожи може да се прави микропигментация или микроблейдинг, но е известно, че не задържат пигмента така, както сухите кожи и по-често се налага подновяването. Както ако сравним също по-млади кожи с по-възрастни. Метаболизмът също оказва влияние.

# 364
  • Мнения: 4 053
Може би това е причината при мен, МП на вежди избледня. 2 години минаха иначе. Но тогава ползвах ретинол, който е по-мазен, разбира се след оздравяване. Дали и това има общо не знам. Иначе ще повторя процедурата 😁

# 365
  • Мнения: 25 913
Е, ретинолът поне на мен ми звучи логично да ускори нещата, не защото е мазно там с каквото си се мазала а защото е ретинол. Той за пигментации дето са си "твои" помага да намалеят, че за пигмент дето не му е там мястото ли няма... Поне аз не бих мазала такова нещо върху перманентен грим.

# 366
  • Мнения: 4 053
Е аз не съм мазала върху веждите пресни 🤣 просто като съм спала е съвсем възможно да се е омазало насам натам.
По принцип по някое време спрях, защото бях и с бретон и ме дразнеше да ми е все залепнал ьа челото та не е продължило много дълго.

# 367
  • Мнения: 25 913
За прясно направени ясно че не си, но от ретинола по-бързо се обновява кожата тъй че според мен и после може да повлияе. Това ако мажеш директно там, де, а след това уточнение не звучи така вече.

# 368
  • Мнения: 11 559
Бихте ли ми препоръчали специалист за микроблейдинг в Пловдив?

# 369
  • Мнения: 12
Препоръчвам да се мажеш.
На мазни кожи може да се прави микропигментация или микроблейдинг, но е известно, че не задържат пигмента така, както сухите кожи и по-често се налага подновяването. Както ако сравним също по-млади кожи с по-възрастни. Метаболизмът също оказва влияние.

Благодаря! И аз така реших, да спазя каквото ми е казала. Мажа сутрин и вечер само /такива са указанията/ - на тампони напоени с дестилирана вода размазвам минимално количество вазелин и минавам веждите. Много сърбят /4-ти ден ми е днес/. Дано не ги почеша докато спя, през деня се удържам. А до кой ден се маже, докато се обелят ли, че забравих да питам?

# 370
  • Мнения: 4 053
Aз мажех и почиствах с цел да се почесвам😀

# 371
  • Мнения: 12
Aз мажех и почиствах с цел да се почесвам😀
Докато се обелиха напълно ли ги маза? Моите днес започнаха леко лющене тук-там.

# 372
  • Някъде там
  • Мнения: 6 107
Имам въпрос към вас, как избрахте да си направите микроблейдинг или микропигментация. Много се колебае коя от двете процедури да избера. Преди много гоини си правих микроблейдинг, но от него няма и следа. С комбинирана кожа съм. По-мазна в т-зоната.

# 373
  • Мнения: 12
Имам въпрос към вас, как избрахте да си направите микроблейдинг или микропигментация. Много се колебае коя от двете процедури да избера. Преди много гоини си правих микроблейдинг, но от него няма и следа. С комбинирана кожа съм. По-мазна в т-зоната.
При кожа като твоята - микропигментация. Аз по трудния /скъпия/ начин го разбрах.

# 374
  • Мнения: 4 053
Aко имах много редки вежди щях да правя МБ. А понеже моите са гъсти; само към чупката нямат косми, избрах МП.

Мазах ги докато спряха да ме дразнят.

Общи условия

Активация на акаунт