Липса на апетит след раждане

  • 4 176
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 005
Не мисля,че имах подобен проблем newsm78Хапвай по малко и по често.Наблегни на течностите Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Имах си апетит-и преди и след раждането Grinning
Вярно че покрай бебето не се сещах ,но корема ми напомняше че е гладен Grinning
А и кърмех и още докато той си хапваше и аз си хапвах
Ако ще кърмиш- насилвай се  да хапваш,заради детето,ако не- още по-добре за фигурата ти
 Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
И на мен не ми се ядеше почти нищо... След 2-3 седмици се нормализираха нещата.

# 18
  • Мнения: 1 029
И аз бях така. Повече от месец почти нищо не можех да хапна, но на сила се опитвах да ям, заради кърмата. След това всичко се нормализира и ми се отвори апетит, от който сега не мога да се отърва  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 896
Понеже гледам всички те съветват да се тъпчеш насила в името на кърменето, препоръчвам ти да погледнеш дори само началото на тази статия за храненето на кърмачката.
Африканките и други бедни жени по света които няма какво да ядат пак си кърмят децата много по-дълго от нас и поне докато са кърмачета не страдат от недохранване.
Това че трябва да се яде, за да има достатъчно мляко са бабини деветини и май оттук идва образът на кърмачката като дебелана.
Най-добре е човек да слуша тялото си и да яде когато и каквото му се яде. А за да има достатъчно кърма, просто да слуша сигналите на бебето си и да го храни когато и колкото му е нужно.
Успешно кърмене ти желая - апетитът ще се върне сам, не се насилвай.  Grinning

# 20
  • Мнения: 6 461
Здравейте, Мами! Родих преди малко повече от две седмици и напоследък страдам от липса на апетит. Нищо не ми се яде и се храня колкото да ям нещо. Някоя от вас имала ли е подобен проблем?
Аз бях така когато родих първото си дете в продължение на няколко седмици.
След това всичко си доъде на мястото.
След второто раждане ..определено имах апетит и разбира се се отрази и на килограмите ми Crazy

# 21
  • Мнения: 1 273
Понеже гледам всички те съветват да се тъпчеш насила в името на кърменето, препоръчвам ти да погледнеш дори само началото на тази статия за храненето на кърмачката.
Африканките и други бедни жени по света които няма какво да ядат пак си кърмят децата много по-дълго от нас и поне докато са кърмачета не страдат от недохранване.
Това че трябва да се яде, за да има достатъчно мляко са бабини деветини и май оттук идва образът на кърмачката като дебелана.
Най-добре е човек да слуша тялото си и да яде когато и каквото му се яде. А за да има достатъчно кърма, просто да слуша сигналите на бебето си и да го храни когато и колкото му е нужно.
Успешно кърмене ти желая - апетитът ще се върне сам, не се насилвай.  Grinning
ХА
1. Никой не съветва мамата да се тъпчи, а посто да се храни.!
2. В статията доколкото помня, защото и аз съм я чела пише:
Че майки, които не се хранят имат кърма, която е достатъчна по количество и качество за бебо, но всичко става за  СМЕТКА НА МАЙЧИНИЯ ОРГАНИЗЪМ. (а всички знаем колко е изтощително и колко енергия се хаби в нощното ставане и грижите за бебо, че сами да си докарва ме изтощителност от не ядене!). Доколкото знам пише и че бързата загуба на тегло може да освободи разни замърсители в кърмата (невярвам някой да иска детето му да яде това нали?).
И последно  в същата тая статия пише, че трябва да се приемат 1800 калории на ден и минимум 1500-- не виждам как ще стане ако не се яде newsm78.
А и в заключение ще кажа, че кърмещата майка отслабва с по-малко усилия от некърмещата-- топи повече мазнини по-време на кърменто (мисля, че и това го пишеше в тая статия). Но в краяна сметка всеки си решава дали да яде или не.

# 22
и при мен беше така нямах апетит и не ми се ядеше нищо.но понеже кърмех трябваше да хапвам и така ядях на сила за да може бебо да има  храна.затова си похапвай поне по малко за да имаш кърма и сила за беб4о Peace

# 23
  • Мнения: 1 896
apv,
Нещата които пишеш общо взето са точно така. Просто исках да разсея очевидно ширещия се навякъде мит, че като не ядеш, няма да имаш кърма (докато пиша, се появи още едно мнение в този дух).
Защото всъщност става дума за временна липса на апетит, която е съвсем нормална и си минава от само себе си.
Спокойно може да си имаш кърма през този период, без да се насилваш да ядеш, когато не искаш.
Това дето го пише за 1500-те калории, не значи че ако една седмица ядеш по-малко от тези калории на ден, няма да имаш кърма. Вярно, че ще е за сметка на твоя организъм - което обикновено в този период значи че ще свалиш малко натрупани през бременността резерви. След това ако нещо ценно си загубила, ще си го наваксаш.
Така че идеята ми беше да успокоя майчето да не върви против тялото си, защото нещата са си наред.

# 24
  • Мнения: 1 701
И аз имах този проблем, а колкото повече ме караха да ям заради кърмата, толкова по-зле ми ставаше, щом видех ядене...  Sick На всичкото отгоре бях загубила повечко кръв покрай секциото и хемоглобина ми беше нисък, та... още по-зле... ходех като ударен самолет...  Crazy Не помня обаче кога се оправиха нещата - всичко ми е като на сън от този кошмарен период...   ooooh!

# 25
  • Мнения: 811
ЯдеШе ми се и ядех  Embarassed иииии резултата е налице .По4ти ей така съм  preggo

# 26
  • Мнения: 483
 #Cussing out защо на мен не ми се случи такова нещо и не ме хване липса на апетит. Не месля, че е проблем миличка, даже напротив. Храни се нормално и пий прясно изцедени сокове, яж ядки ако кърмиш и всичко ще си е ОК.  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
След раждането и аз нямах апетит-пиех само прясно мляко.Хубавото е,че бързо свалих всички килограми по този начин.

# 28
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
преди да родя имам страшен апетит чак ме беше страх че после ще се освиня.но в момента в който родих апетита ми изчезна.гадеше ми се от доста храни.наблягах на прясно мляко и бисквити,и всички ми повтаряха че трябва да ям за да имам кърма.но независимо от липсата на апетит аз си имах достатъчно кърма да изхраня не едно а две бебета. Laughing

# 29
  • Мнения: 1 432
За мое огрооомно съжаление този период преодължи 1 седмица + 4те дни в болницата.............. Cry

Общи условия

Активация на акаунт