Чувствате ли се нет крадец?

  • 5 597
  • 164
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 216
Софтуерът ми тук е изцяло легален, филми не се занимавам да тегля.
Чат-пат някоя песен. С торенти не съм запозната.
Но честно да си кажа, ако ми потрябва нещо и го намеря, тегля го на общо основание и окото ми не мигва.


# 121
  • Мнения: 7 091
Tandoori,имаш ли представа,че срещу няма и 1 лев на ден би могла да имаш всичко,което пожелаеш..За кви пощи ми говориш и за ква опашка..Години се промиват мозъци и всички си мислят,че всичко е безплатно..И дори,че е морално..

Аз за пощите говоря Тони, защото за много хора оправданието да теглят филми е първо парите, че е скъпо ( т.е тук влиза алтернативата с под наем);второ, че нямат време да ходят да вземат/връщат филми ако са взели под наем ( което си е неприятно наистина, но решим проблем както споменах по-горе), а като ти ги носят в къщи е друго, макар че ти си прав, че сигурно и тогава ще се намери нещо, което да не е удобно  Simple Smile
А тази алтернатива с 1-ния лев какво представлява?

# 122
  • Мнения: 1
А тази алтернатива с 1-ния лев какво представлява?
На Славейковия пазар е алтернативата Twisted Evil Twisted Evil
Няма за какво да се чувствате виновни, това е world wide web все пак, хората навремето за това са го създали  Simple Smile
Който иска да иска да гледа трилологията Кръсникът с кристално качество и на оригинално ДВД си го купува, който иска да отдели половин час да превърти някоя глупост като Страшен филм си го тегли и си го пуска на компа, това е. С музиката е по-сложно, има примерно много неща, които не можеш да намериш и да купиш в бг (рано или късно филмите излизат на ДВД-та), не можеш да си позволиш да отидеш до Амстердам да слушаш 5 ч. Tiesto и така всяка седмица някъде другаде, тъй че сваляш си поредния му сет и си супер. Друг въпрос за мене е доколко музикалните дискове, които се продават в бг са оригинални или не. А и вече тенденцията отива към повече слушане на онлайн радиа, отколокото на сваляне на музика.
Не се косете много много, това винаги е съществувало, и винаги ще го има, но в бг стана популярно през последните няколко години и за това се вдига такъв шум, а пък и българина така му се радва  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 123
  • Мнения: 239

  И една задачка- закачка, някой някъде в нет-а да е срещал- хакнати, сийдвани  или по-друг начин разпространени продуктите на Сиела и Апис (ако ги намерите ще ми свършат чудесна работа  Rolling Eyes)

Искаш да шпионираш фирмичките ми, а? А, майче? Патриот консулт ЕООД, Меценат АД, Пичелов АДСИЦ

# 124
  • Мнения: 2 161
Не изпитвам угризения.Когато вратата е отворена,как да не влезеш?

# 125
  • Мнения: 1 072
чл. 25 от ЗАПСП дава това право на всеки гражданин, като го задължава да заплати на автора "справедливо компенсационно възнаграждение".
чл. 26 от ЗАПСП урежда как се заплаща компенсацията на авторите и казано най-просто задължава производителите на празни носители и записващи устройства да заплащат определен процент от стойноста на ФЗЦ или МОС. Това означава, че потребителите са заплатили авансово дължимото компенсационно обезщетение още с покупката на празните дискове и записвачки. Наблягам на думата "авансово" ! Всичко, което те запишат в последствие на тези носители ще бъде законно притежавано. Единственото изискване е това да не се прави с търговска цел.


Лиляна, хватката не е да си плащаш нета. Хватката е като си свалиш музиката, да я запишеш на диск. Така ти дефакто си я купуваш. Ако обаче я държиш на харда, може да се предположи, че я слушаш без да плащаш за записващо устройство и диск. Тогава не си платила "справедливо компенсационно възнаграждение".  Wink Wink Wink
Остави ги другите да си лаят. Записвай.

# 126
  • Мнения: 1 629
Ричард Бах, го беше написал преди време в 'Мост през вечността', когато си плащаш билетчето за кино/купуваш CD с музика/картина...ти благодариш, изказваш почитанията и уважението си към труда на хората, създали продукта. С твоите левчета благодариш за прекрасната музика на композитора, на поета, на изпълнителите и на продуцента им, на издателите, на рекламната им компания...Това е начин да покажеш, че са ти е харесало какво и как вършат и да им дадеш възможност да продължат да те радват с творчеството си.
Не сме толкова бедна държава, че интернет пиратството да е единствен начин за слушане на музика или гледане на филми.

# 127
  • Мнения: 1 629
И още нещо, цената на софтуера, в никакъв случай не е оправдание за кражбата му. Запознайте се с алтернативата.

# 128
  • Мнения: 1 072
И още нещо, цената на софтуера, в никакъв случай не е оправдание за кражбата му. Запознайте се с алтернативата.

 Rolling Eyes

# 129
  • Мнения: 1 629
Към кравата: Под Линукс може да се работи със страшно много програми, алтернативни на Уиндоуските. Въпрос на време е да се популяризират достатъчно, за да работят и повече фирми с тях.

# 130
  • Мнения: 1 072
Към Мюриъл: В къщи единият ми комп е с Линукс. Много добре знам какво съдържа една дистрибуция и какво може да се вгради допълнително. Чела съм и за отказът на френските институции да ползват Майкрософтски продукти и преминаването им към отворен код. Мюр, имаш ли камера за скайпа?

# 131
  • Мнения: 206
Да, чувствам се... Tired Което грам не ме оправдава. Имам морал, но не и воля, за да го прилагам, очевидно...

Темата е страхотна, а някои отговори - също.  Sick

Всъщност, не бих била на "ти" с този морал, ако нямах близки хора, които си вадят хляба с музика и знам какъв огромен труд и средства влагат. Във веригата авторите получават най-малко, но когато дадена творба се разпространи по мрежата, те получават едно голямо нищо, защото и самите компании губят интерес.

Както и да е, доколкото схващам, аудиторията слабо я вълнува.

П. П. Тони, не се познаваме, но исках да споделя - на глас се смях с фотомодела и прегръдките ти. Милимунда ме делеше да си поискам и аз, нищо че не съм фотомодел... Blush Hug

# 132
  • Мнения: 1 629
Към Мюриъл: В къщи единият ми комп е с Линукс. Много добре знам какво съдържа една дистрибуция и какво може да се вгради допълнително. Чела съм и за отказът на френските институции да ползват Майкрософтски продукти и преминаването им към отворен код. Мюр, имаш ли камера за скайпа?

 Grinning
нямам

# 133
  • Мнения: 1 072
Към Мюриъл: В къщи единият ми комп е с Линукс. Много добре знам какво съдържа една дистрибуция и какво може да се вгради допълнително. Чела съм и за отказът на френските институции да ползват Майкрософтски продукти и преминаването им към отворен код. Мюр, имаш ли камера за скайпа?

 Grinning
нямам

знам

# 134
  • Мнения: 2 759
...когато си плащаш билетчето за кино/купуваш CD с музика/картина...ти благодариш, изказваш почитанията и уважението си към труда на хората, създали продукта. С твоите левчета благодариш за прекрасната музика на композитора, на поета, на изпълнителите и на продуцента им, на издателите, на рекламната им компания...Това е начин да покажеш, че са ти е харесало какво и как вършат и да им дадеш възможност да продължат да те радват с творчеството си..
           А защо благодарим предварително newsm78? Нека билетчетата са на изхода, пък аз с радост ще платя всичко, което си заслужава  Peace.

На всеки диск пише,че е забранено копирането и е само за лично ползване..
            Naughty Тони, за лично ползване са четките за зъби. Дисковете са за домашно ползване. Мога да си поканя на домашно кино целия квартал, ако искам. Вероятно дори няколко квартала  Whistling..

Общи условия

Активация на акаунт