Клуб на храбрата Шивачка - 2 част

  • 43 025
  • 335
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 392
Благодаря ви!  bouquet
Всички изброени неща може да са потенциални причини, но ги проверявах всички. Машината я вдявам "със затворени очи", нищо че не съм я ползвала толкова време. И въпреки всичо пак се посъветвах с ръководството. Наистина, понеже играчката е от различни по дебелина парчета плат, възможно е и това да е причината. Логично би трябвало, щом не работя с професионална машина, на всяко парче плат  с различна характеристика от другите  да сменям програмата Thinking Някои наистина пускаха едни власинки..може и това да е..
vpam,няма как да е поставена неправилно иглата. затегната е .  Вдява се отпред назад. Друг вариант няма. Може би трябва да си смажа машината малко...
Благодаря ви за комплиментите за ангела.  bouquet  (Има си доста кусури, ама като за първи опит става.)
Май ще наминавам и през тази тема вече. Laughing

# 76
  • Мнения: 127
Момичета,трябва ми кройка на права  рокличка без ръкави  за ръст 80. Откъде мога да си сваля, т.к. в момента нямам списания , от които да извадя?Предварително ви благодаря!!!
Честит  8-ми Март!

Последна редакция: чт, 08 мар 2007, 08:38 от valkka

# 77
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Amaraena, хубаво е да се смазва на всеки няколко дни ако шиеш често, или преди всяко шиене ако преди това е стояла седмица- две неизползвана машината.

Valkka,  а защо не извадиш кройка за ръкавните извивки и деколтето от блузка, която й стой добре. Другото ще си разкроиш сама много лесно - почти правоъгълник надолу - само леко разкрояваш.

Последна редакция: чт, 08 мар 2007, 09:47 от арт мама

# 78
  • Мнения: 127
арт мама  , не се сетих, че може и така!благодаря ти!

# 79
  • Мнения: 3 810
Честит празник на всички мами- шивачки!

Амарена, видя ли крилата на аватара малко над мен?
Тематично- за ангелче.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 493
срам не срам ама да ви питам:
взех една шевна машина от една приятелка да се пробвам какво ще сътворя.
Имам обае проблем - нанизах горния конец успешно през всичките му завъртулки и чаркове и накрая през иглата и мисля, че е правилно вденат. Обаче долния конец - той си е промушен през една дупчица и излиза под иглата. Трябва лид а минава през още някьде? Тя ми даде машината с промушен долен конец. Трябва ли да влиза и той в иглата - не нали?
А пък кат пусна пробен шев на платче не става като хората - долния конец седи прав и е захванат от горния, но ако го дрьпна от единия край, мога да го измуша и след това и горния си пада от плата... ох незнам дали го обясних Sad

# 81
  • Мнения: 1 321
Ами мисля че правилно си вдянала горния но все пак гадая щом казваш че си поставила конеца във всички механизми значи е ок. А долния конец се поставя в зависимост от грайфера и совалката понеже моята е малко по-различна излиза от тази дупчица и не се вкарва в иглата.Обаче за да ти се нищи така шева значи май горния конец нещо не е в ред.Правилно ли си вдянала в иглата трябва да е от страната на големия улей/той е отпред или  отсрани/ .Малко ми е трудно да гадая наистина. newsm78

# 82
  • Мнения: 1 320
то и снимки на моето гущерче и приятелката му -пчеличката Simple Smile
http://www.bgalbum.com/displayimage.php?album=lastup&cat=11962&pos=1
http://www.bgalbum.com/displayimage.php?album=lastup&cat=11962&pos=0
...извинете червените им очи

# 83
  • Мнения: 58
От неточните обяснения ми се струва че незнаеш как се вдява машина("нанизах горния конец успешно през всичките му завъртулки и чаркове и накрая през иглата "). По- добре помоли някой който знае как да ти я вдене и тогава твори.(""долния конец - той си е промушен през една дупчица и излиза под иглата. ")--няма да го мушкаш през дупчицата.
Успех!

# 84
  • Мнения: 1 878
Това е темата, която провокира моето творене от известно време насам  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171191.0


Пък това са последните ми творения за малките яйцобоядисвачи помагачи  Crazy Hug

# 85
  • Мнения: 58
Много са готини.

# 86
  • Мнения: 4 392
Sunnily* , много са сладки престилчиците. Heart Eyes Бутикови просто!  bouquet

# 87
  • Мнения: 3 810
И аз това и казах отатък. Жал да ти е да ги изцапаш. При това са детски.
Сега виждам че и пайетки имат май newsm78
Ама каква апликацияяяя, цъцъ Thinking

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 21:46 от mimi_kir

# 88
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Много са красиви Crazy  bouquet.

# 89
  • Мнения: 531
sunnili, и аз ги видях в другата тема.Разкошни са!

Общи условия

Активация на акаунт