Фотографската тема - 4 част

  • 15 423
  • 465
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 835
Ммммдааааа......., не ме предизвиквайте, да не пусна някои Чехлички..... Joy Joy Joy

Raly, това личице, където си го пуснала, е много мило, нежно и красиво. Hug

# 16
  • Мнения: 948
Тя май новата тема си дойде, покрай последните неща на Фрида и Рали - да снимаме "личица" този път  newsm78

Направо на най-трудната "материя"

# 17
  • Мнения: 1 639
И аз да не остана голословна да пусна една снимка на изкуствен поглед  Simple Smile

http://bisttra.multiply.com/photos/photo/13/26

Това ми е  учебния макет- една кукла на Дариа, много е удобно не мърда и стой където го сложиш.  Simple Smile
misholina , точно това си мислих и аз  Simple Smile 

# 18
  • Мнения: 1 630
За да не са само лица  Mr. Green
ето и малко пушек от тази вечер


 

# 19
  • Мнения: 3 835
Raly, с този пушек......, не съм виждала по-интересно и красиво нещо, как го снима това????? Надали ще разбера, ама все пак, кажи...! Еее, много ме впечатли, много чисто и .........ескизно newsm78, нещо такова ми се върти в главата, като скица на художник, много ми харесва.....  bouquet
А, как стана розов???? newsm78

# 20
  • Мнения: 3 835
Прилича ми на жена........много е интересно... Thinking

# 21
  • Мнения: 1 639
raly , много ми харесва и на мен. Ще спшоделиш ли как го снима?
На мен на роза ми прилича и листенце виждам и цвят  Simple Smile

п.п. вече  си научих урока за обективите зрителния ъгъл и  перспективата  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 052
мен ме интересува повече кое прави пушека, ароматни пръчици, цигари или друго. Защото искам да се пробвам, но не пуша, значи остават свещи точно когато се гасят, и ароматни пръчици. Трябва ми нещо, което да гори дългичко и да си пуши, защото повечето ми обективи, да не кажа всички мои са мануални...

# 23
  • Мнения: 1 630
Радвам се, че ви харесва
Това пак е от типа снимки "so what" приятни за гледане, но често нищо повече
Но пък са приятни и лесни за снимане

Ще кажа как съм снимала тези, вие питайте, ако не съм се изразила ясно

- ароматни пръчици или конусчета

- тъмен фон (в моя случай черен картон на +-50 см от пръчицата)

- задно осветление (правила съм с нощна лампа, тези от снощи са със светкавица)
осветлението е възможно най-отзад, но така, че все пак да не влиза в кадър  Mr. Green
Понеже нямам как да свържа светкавицата към апарата когато не е върху него, снимах на 3-4сек в тъмна стая
Натискам спусъка и после светкавицата  Whistling

- статив и ръчен фокус

- многооо търпение и опити - като с капките
При едно и също осветление някой път става, друг път нищо не се вижда
Не знам защо  newsm78

- Цвета е от фото шоп - hue, saturation или collor replacement
оригиналното е сиво-синкаво
Тези с бял фон - invert

Ето още две мои от снощи





Тази, сина ми си я е сложил в рамка, защото били дракони



 Ето на този саит има много красиви неща
http://sensitivelight.com/smoke2/
 

# 24
  • Мнения: 230
... http://debelanata69.multiply.com/photos/photo/30/30.JPG и следващите
Малко сбърках албума, в който трябваше да ги кача, ама нейсе Joy

Намерете 10-те разлики
и

# 25
  • София
  • Мнения: 980
Шапчице, и аз съм намислила подобна серия, гледах едни такива и бяха всички на черен фон и бяха много контрастни и красиви. Та ще залагам едно черно яке отзад, пробвай следващият път  Hug

raly  smile3501 страшнооооооо,  ша ма за-музиш ти  Mr. Green

мисля, че не съм я слагала

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 14:00 от х_diabet_mama

# 26
  • Мнения: 11 315
... http://debelanata69.multiply.com/photos/photo/30/30.JPG и следващите
Малко сбърках албума, в който трябваше да ги кача, ама нейсе Joy

Намерете 10-те разлики
и
Другия път ще го снимам на пясъчника с раница на гърба Joy
За да са по малко раzликите Whistling

Рали, аz не виждам снимките  newsm78

Искам мнение zа новата серия = покаzвам ли някакъв напредък или тъпча на едно място? Thinking

# 27
  • Мнения: 3 425
Някой питаше за блясъци...попаднах на урок за нещо подобно http://studio-bg.com/index.php?show=tut&id=28 не е пълен,тъй като и аз не успях да намеря Едит - Трансформ - Нумерик,но поне в първата част е ок!

Страхотни сте  Peace

Аз просто не мога да излизам с дете и фотоапарат  Blush

# 28
  • Мнения: 6 472
Еййй аз мажа с латекс пък вие творите красоти Grinning Рали много е готин пушека  bouquet Преди време се бях пробвала и бяха станали много интересни неща. После ми се скапа компа и ми затри половината снимки Sad от серията с пушека мисля че ми остана само една, която бях качила в нета уж да я ползвам за аватарче. За съжаление качеството в снимка.бг направо я е унищожило Sad


Фрида, не мога да ти видя снимките newsm78 Дава ми че са свалени Shocked Моля те направи нещо, страшно държа да ги видя, последните ти работи са невероятно вдъхновяващи!

Вечернице, (е просто не мога да свикна с нови ти ник Joy) определено бележиш напредък! И то голям!

х_diabet_mama, много ми допада снимката  bouquet Имам само една мъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъничка забележка - чисти част от шума в очите.

Да не си помислите, че съм си клатила краката пускам някои от последните ми нещица. Не са всичките, но част от тях ще ги спестя, защото все още не съм си избрала с коя снимка ще участвам във фотошопския конкурс Grinning

 








# 29
  • Мнения: 6 472
Ето линкове към една серия, вдъхновена от Фрида  bouquet

1, 2, 3, 4, 5


Общи условия

Активация на акаунт