Февруарска седмичка за добри новини - 19.02-25.02.2007

  • 3 601
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 195
"Не, няма да пушите! Не, не може просто да ги намалите! Ако искате да имате здрави деца, спрете да пушите днес!"

ОК, ама като никога не сме пушили и двамата и пиенето ни се свежда до 1 чаша бира или вино и то от време на време, пак сме с лоша спермограма. Вярно, че живеем позастояло и повече пред компютрите, но възможно ли е само по тази причина показателите да са лоши?

# 16
  • Мнения: 4 306
Symphony , ставаше въпрос, че когато забременяването е проблемно по една или друга причина, цигарите само влошават положението. Опитайте се да диагностицирате причината за положението, в което сте в момента. Причините могат да са хормонални, генетични, възпаление и т.н. А понякога за съжаление така и не става ясно точно защо Sad
tutinka Тест за проходимост не сте правили, нали? Добре е да направиш, ако ти е чиста микробиологията. Продължавай с фоликуметрията. Възможно е просто този цикъл да е единичен, сам за себе си. Спермограмата къде е правена? В център по репродуктивна медицина или в обикновена лаборатория? Като време опити, нито е много, нито малко, но достатъчно да се обърнете към център по стерилитет. Обикновените гинеколози, колкото и прехвалени да са те, често ти губят само времето.
Жабе, чакам да ме зарадваш ... Mr. Green

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Ей ме на  Crazy

Давам отчета, макар че няма кой знае колко за хвалене. Пак имаме леко подобрение в спермограмата, този път я направихме при д-р Владимиров. Е, отново сме си за ин витро, но все пак е нещо, особено пък като сравня с първата спермограма от миналото лято - някои показатели са скочили двойно, други - четворно  Blush
 Аз покрай многото стрес този месец или ще имам ановулаторен цикъл или ще е много дълъг, та май няма да го чакаме ами ще пия Дуфастон да го предизвикваме. Иии другия цикъл ще правя цветна снимка на тръбите /не намерих емотикон за страхххх  Crazy/.
До края на седмицата се надявам да се похваля и с подадени документи в касата   Sunglasses
До края на седмицата пък ще стана и леля на едно дългоочаквано бебоче, сътворено в една от софийските клиники по стерилитет  Blush

Тутинка добре дошла и да не се задържаш дълго!

Репликата за цигарите е култова, да.  Laughing

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 18:08 от Жабче

# 18
  • Мнения: 3 376
Весела седмичка и от мен! Стискам палци да няма лоши новини   bouquet Леа, на теб или да ти дойде по-бързо и безболезнено, или хич да не ти дойде  Peace

Жаби, поздравления за подобрения резултат! Макар и малко, всичко е от значение  Peace

Аз тази сутрин бях при Стаменов, ама още не ми е казал какво ще ме прави с таз ендо киста  newsm78

Верити, много се радвам за мъжа ти!  Peace Бебеправенето изисква усилия и от двете страни. Сигурна съм, че скоро ще бъдат възнаградени при вас  Praynig Praynig Praynig

Симфъни, моето лично мнение е, че не е възможно от тия инцидентни чашки показателите да са лоши. По-скоро другите фактори, които изброи. Ако положението не е трагично, почвайте да се борите чрез изписаното от лекаря + по-малко стрес в ежедневието и повече движение.

Мишинката, съвсем права си за вмешателството... Този проблем го имат повечето момичета, и е също толкова дразнещо колкото и доброжелателните съвети от рода на "Не го мислете и ще стане"  #2gunfire Но други работи ми късат сърцето. Вчера най-добрата ми приятелка от ученическите години, която е сама след тежка раздяла, ми се жална, че искала семейство, дом, деца... Сърце не ми даде да й кажа: "И аз ги искам"  Cry Нямаше да ми повярва, че болката да не можеш да забременееш е съизмерима с нейната...

# 19
  • София
  • Мнения: 4 272
Гризка, предпочитам хич да не ми идва, защото откакто направих лапароскопия, М. е съвсем безболезнен, нищо не усещам. А пък аз предпочитам да усетя, че съм бременна Wink
Жабче, поздравления за спермограмата Peace И аз смятам да водя моя мъж в случай, че и този месец нищо не сме направили. От 1 г. не му е правена и не знам дали не са се влошили иначе добрите показатели. Даже и аз съм се насочила към Владимиров, но я ми кажи - колко дни предварително трябва да запиша час?
Мишинка, гадно е това с подмятанията. И на мен все ми се казва: "Хайде, какво чакате? Време ви е за второ!" Винаги ще има нетактични хора. Преглътнала съм го някак щом и собствената ми майка все ме пита, въпреки че знае проблемите ми.

# 20
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Леа ние запазихме часа доста рано понеже искахме задължително да бъде в понеделник сутринта... тоест 5 дни предварително  Embarassed През уикенда не работят. А днес мъжът ми каза че чакал повече от час да се освободи стаичката въпреки запазения час, всички жени били прегледани, а в чакалнята останали само мъже  hahaha

# 21
  • Мнения: 4 306
 Party Party PartyЖабче, браво за добрите резултати! Малко може да е, но ще ви е от полза.
Подмятания още нямаме, поне не директно. Ако има някой, който да се осмели - усещам, че ще има жертви!
Днес сме шампиони - първи ден, а вече сме на втора страница  Mr. Green!

# 22
  • Мнения: 7 716
Таня,  по една кутия средно, ама аз много се карам и тръшкам и в мое присъствие не давам. Най-много пуши на нощните дежурства. Twisted Evil По една кутия за 12 часа. Twisted Evil След това още и така.

# 23
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
ВА ВА - радвам се че се вясна!   bouquet
ЛЕИЧКЕ, след като се притесняваш, направете една спермограма. Пожеланията ми към теб са да е добра, а М. да те подмине за дълъг период от време.
ЖАБЧЕ, поздравления за добрите резултати.
МИШАНКЕ, в "Искам бебе" имаше цяла тема  по този повод. Ще се разтърся малко за да я открия. Масово се задават въпроси от този род. Непонятно ми е, но и аз съм от потърпевшите.
СИММА, не бъди тъжничка и недей още от сега да го мислиш. Няма причина да се страхуваш и да се натоварваш психически, за нещо което не е станало...в смисъл изчакай резултатите и не забравяй че имаш стиснатите палци на всяка една от нас.......а те помагат винаги!

п.п. Зарадвах се като видях колко много сте изписали. Може и малко странно да ви прозвучи, но ми липсват седмичните теми с по двадесет и няколко страници на седмица.

# 24
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Прерових всички теми в ИСКАМ БЕБЕ и не открих темичката. Явно е заминала в АРХИВА. Сори!

# 25
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Рози тази ли е темата Embarassed : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154401.0

Вярно сме приказливи тази седмица обаче  Mr. Green

Гризка Стаменов днес май не беше особено приказлив като цяло, голяма лудница беше следобед...

# 26
  • София
  • Мнения: 4 272
Добър ден Wink Хайде поспаланки, вижте хубавото слънчице Sunglasses Разписвам се само, за да ви пожелая каквото е времето, такова да е и настроението ви днес Grinning

# 27
  • Мнения: 4 306
Сутринта си взех резултатите, за пролактин ми изглежда като да е добре:
Пролактин 462 /34-581/
ЛХ 6,14 , обаче не знам към коя фаза да го отнеса. Правих изследване на 14-тия ден, а според мен овулацията беше или на 11 или на 12-тия. Не съм сигурна, защото за момента разчитам само на усещанията си. БТ не меря отдавна. До сега не съм се лъгала така, но знам ли. Та моя логика излиза, че съм в лутеална фаза с граници /0,4-20/. Яд ме е, че не можах да хвана пик, ако е имало такъв и да видим какви са били стойностите тогава.

# 28
  • Мнения: 471
Жабче, браво за резултатите, важното е, че има подобрение, а и като казваш двойно и четворно подобрение, така ми вдъхваш надежда. И аз мисля скоро да пращам мъжа да прави нова спермограма, но ми е малко притеснено дали след всички изпити хапове ще има резултат.
Vera, харесват ми тези стойности на пролактина. Хубаво е, че и ЛХ-то все пак си се покачва. Айде, искам вече само хубави новини да чувам от теб  Hug
Приятен и ползотворен да е днешният слънчев ден за всички   bouquet

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 10:21 от slonchetka

# 29
  • Мнения: 103
Здравейте и от мен  Simple SmileМного се радвам за хубавите резултати на Жабче и Вера,дано скоро си Ви опозная по-добре BlushМалко ми е изтормозено ,днес съм на лекар и може би малко по-късно ще ви поизмъчвам с въпросчета Mr. GreenМного хубав ден за всички

Общи условия

Активация на акаунт