каква е вредата от пълната упойка и защо се прави веднъж на 6 мес?

  • 10 757
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
... дали е следвало предварителен анализ на поносимост и алергичност.

Да, следвало е да го направят. Мъжът ми го оперираха тази есен и два дни преди операцията му направиха тест за алергичност.

# 16
  • Мнения: 413
ако сте яли, или пиели нещо преди упойка, има вероятност да колабирате. Поне на мен така ми обесниха в МА преди време.

# 17
  • София
  • Мнения: 558
Искам и аз да попитам нещо във връзка с упойките-защо не трябва да се яде и пие преди да се направят?
Защото има опасност от ПОВРЪЩАНЕ / това става напр. по време на влизането в упойка - заспиването/ или ВРЪЩАНЕ на стомашно съдържимо нагоре през хранопровода / това връщане протича незабелязано/ .
Резултатът може да е ларингоспазъм /пациентът не може да диша/ или попадане на храна и стомашен сок в белия дроб, което пък може да доведе до тежки белодробни усложнения и до смърт!:(

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Благодаря за отговорите.   bouquet Наистина не се бях сетила за това.

# 19
  • Мнения: 22
Към пълната кръвна картина,изследвания на урина и тест за поносимост на упойките,бих добавила и снимка на бял дроб.Освен това трябва да се знае, дали има някаква алергия или непоносимост към медикаменти. Thinking
Да, това е рентгенографията. А за алергии се пита и отбелязва в листа - история на заболяването на всеки, който постъпва в болница, независимо дали ще му се налага операция и упойка Grinning
БЛАГОДАРЯ ЗА ИЗЧЕРПАТЕЛНИТЕ  ОБЯСНЕНИЯ ТАЛА, ЛИЧИ СИ ЧЕ ИМАТЕ МЕДИЦИНСКО ОБРАЗОВАНИЕ . bowuu

Общи условия

Активация на акаунт