ВЕДНАГА ЛИ СЛЕД РАЖДАНЕТО ВИ СЕ Е ПОЯВИЛА КЪРМА?

  • 1 454
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 418
Родих нормално. Коластрата се появи веднага(впрочем и преди раждането по няколко капки ми мокреха сутиена), а кърмата на 1-2 дена след раждането.
Това за "отвъдните сили" не го разбрах... newsm78
     Пояснявам....
     Аз лично мисля,че моето дете трябваше да се роди 3 дни по-късно,но някои от моите близки(или не толкова близки)много  е искал бебето ми да се появи по-рано.И с това неговото искане ,несъзнателно,е задействал отвъдните сили,които му помогнаха(Мисълта е материална!).Родих нормално, смятам че имаше доста  моменти,които спомогнаха раждането ми да настъпи по-бързо.
      Едно от доказателствата(само едно)----коластрата ми дойде на 3 ден.
      Може и да ме смятате за откачена Laughing Laughing Laughing......няма значение!Беше ми много интересно,кога е дошла коластрата при други жени и дали закъснението при мен,може да се приема ,като доказателство на предизвиканото раждане.

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 12:19 от ejkajujka

# 16
  • Мнения: 999
Коластра имах от 20г.с., а кърмата ми дойде на втория ден след раждането.

# 17
  • Мнения: 277
Аз имах коластра още преди да родя, а кърмата дойде на 3 ден.

# 18
  • Мнения: 1 272
Родих съвсем естествено, след 4 часа кърмих бебето си, а два дни по-късно гърдите ми щяха да експлоадират.
Ти си прави заключенията!

# 19
  • Мнения: 5 026
Родих естествено през нощта, дадоха ми бебо около 14ч на следващия ден, а коластра тръгна май на 2 ден(поне като съдя от това колко много плачеше той)

# 20
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Първият път гърдите ми почнаха да текат, най-вече през ноща още 6-7 месец от бременноста,на третия дин след като родих вече бяха като камък и течаха като чешма. А втория не съм се замисляла дали ще имам или не, понеже не съм отбивала, просто продължих да си кърмя и двете деца. Иначе на втората нощ след като родих се напълниха.
Тръгването на млякото е свързано и започва с отделянето на плацентата. Така, че секцио или нормално всеки ще има кърма.
Това и аз съм го чела, независимо как и кога ражда - по-рано или късно, естествено или секцио всака жена има кърма.

# 21
  • Мнения: 326
Първия път кърмата дойде три дена след раждането, а втория път веднага след раждане.  Аз съм преносила и двете си деца и ги родих по естествен път без предизвикване на раждане

# 22
  • Мнения: 7 418
Родих съвсем естествено, след 4 часа кърмих бебето си, а два дни по-късно гърдите ми щяха да експлоадират.
Ти си прави заключенията!
    Това е класиката!Очаквах горе-долу същото......
    Лесно забременях,имах абсолютно нормална(като по учебник Grinning)бременност,класическо започване на предродилния процес.Имах и категорична нагласа за напълно естествено раждане и естествено идване на коластра веднага след него,обаче........
     По тази причина и отворих темата.
     Но мисля,че повечето майки не са класически случай.Като гледам,окситоцина е някаква нео-класика

# 23
  • Мнения: 390
Родих 20 дена преди термина,водеха го недоносено-то си се роди такова,и гърдите ми си бяха меки 4 дена след раждането;бях също и на системи с окситоцин,защото иначе щях да си раждам 3 дена...Коластра дойде на 4-тия ден и то след упорито помпане, а кърмата слезе на 5-тия ден.Чудя се с тези меки гърди дали щеше да слезе въобще ако не бях почнала да помпам. newsm78

# 24
  • Мнения: 267
Ами като се замисля при мен кърмата дойде на третия ден след раждането, а коластра имах на втория ден, май при всички е различно и аз незнам от какво зависи това. Но определено организма си знае своето

# 25
  • Мнения: 3 423
родих 13 дни преди термина със секцио
първия ден бях в интензивното на втория вече кърмех,но още като бях бременна имах коластра

# 26
  • Мнения: 2 019
появи се на  втория ден и имах система с окситоцин

# 27
  • Мнения: 5 391
Имах коластра още от 4-5 месец, родих ден преди термина, кърмата ми слезе на 4-я ден.

# 28
  • Мнения: 24
на  втория  ден  след  като  родих  ми  дойде  кърмата

# 29
  • Мнения: 4 451
Аз раждах секцио и при мен коластрата слезе на третия ден.

Общи условия

Активация на акаунт