Вредно ли е косата да се мие всеки ден?

  • 13 703
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 386
Когато не живеех в София косата ми беше прекрасна и получавах комплименти за нея,без да я поддържам особено.
Тук,в мръсната ни столица,косата ми се омазянва за 1-2 дни и става ужасна.Гледам да устискам да не я мия по 3 дни,но трудно успявам  ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 097
И аз не мисля, че е полезно да я миеш толкова често... веднъж до два пъти седмично е най-добре. Косата свиква да й се отнема повърхностния покривен слой и компенсира със засилено омазняване...

# 17
  • София
  • Мнения: 171
Аз я мия всяка вечер от близо две години и не мога да се оплача. Използвам задължително кристали, слагам през ден маска, не употребявам сешоар и косата ми е здрава, лъскава и най-важното ЧИСТА

# 18
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
И аз да се включа.Моята коса също я миех през ден от няколко години вече и да май найстина е вредно ,защото започна да се замърсява още по-бързо.За това реших да замествам едно миене с хума,вместо шампоан.И колкото и да не ми се вярваше резултат има.Вече я мия през три ,а понякога и четери дена и не стой мръсна.Слагам задължително балсам и кристали след това,и косата стой по-здрава и по-твърда. Grinning Grinning Grinning
А как се приготвя маската с хума?
Аз си я правя така:
2с.л хума
1с.л вода
1с.л оцет
може да се сложи и жълтък.Прави се като каша ,стои 15-20 мин. и след това се слага на косата.След 15 мин се измива само с вода и после балсам .

# 19
  • Мнения: 1 455
Аз хумата я правя с вода и жълтък,но гледам да е само в корените защото моята коса е дълга и не мога да я отмия. Peace

# 20
  • Мнения: 5 702
Вредно е ,особенно  ако ползваш по-агресивен шампоан.Моята препоръка е да  миеш косата си само два пъти седмично с шампоан,а останалите пъти през седмицата с вода.

# 21
  • Мнения: 4 176
Ако я миеш с шампоан-да , ако я миеш само с балсам или маска-не.

# 22
  • София
  • Мнения: 171
Според мен само с вода или само с балсам, косата не може да се измие Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 3 611
Не zнам дали е вредно, но определено не е полеzно мисля аz. Моята също е много дълга и я мия долу горе преz ден, иначе се zамаzва още по- бърzо от обикновено  Confused

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 523
А пробвали ли сте бебешкия шампоан на "Джонсън"? Нали го рекламират, че става и за майките  newsm78? Щерката се къпе с него, а аз не съм се сетила да го пробвам.

# 25
  • Мнения: 4 176
А пробвали ли сте бебешкия шампоан на "Джонсън"? Нали го рекламират, че става и за майките  newsm78? Щерката се къпе с него, а аз не съм се сетила да го пробвам.
Аз съм пробвала. LaughingМного е хубав.

# 26
  • Мнения: 276
И аз си мия косата през ден,два.Незнам колко е вредно,но е доста неприятно млада жена с мазна глава#CrazyЩе пробвам това с хумата.

# 27
  • София
  • Мнения: 512
Мия си  косата всеки ден ! Една позната фризьорка ми се накара , че си повреждам косата и дори мога да оплешивея  Confused Преди години когато  косата ми беше много къдрава я къпех през 3~4 дни и беше супер ( и обем и блясък и здравина на косъма) . Когато забременях и родих се изправи ( не напълно ). Сега е безформена с мазни корени и сухи краища, ако не я мия е ужасна !

# 28
  • Мнения: 3 611
А пробвали ли сте бебешкия шампоан на "Джонсън"? Нали го рекламират, че става и за майките  newsm78? Щерката се къпе с него, а аз не съм се сетила да го пробвам.

Не съм го пробвала, но щом е бебешки шампоан, zначи омекотява. Не обичам косата ми да  е мека и перушинеста, и да се сплеска още на същия ден. Обичам да е тежка и zдрава, да покаzва обем / това го постигам само с Пантен (не правя реклама, да не си помисли някой нещо  Wink)

# 29
  • Мнения: 298
Аз си мия косата през ден, но не мисля че  е вредно и всеки ден да се мие ако се налага, и ако се ползват подходящи измиващи и подхранващи средства. А никак не си представям да си мия косата веднъж седмично, дори и да ми беше суха, имам чувството, че ще се усети миризмата на седмичното меню, което съм приготвяла  Sick

Общи условия

Активация на акаунт