;-)) Le Streghe di Eastwick...или Мами в Италия - 43!

  • 12 737
  • 292
  •   1
Отговори
# 195
  • Italia
  • Мнения: 4 492
а, ми и аз съм такава, наивна и идеалистка, затова не се усетих веднага за игри4ката. За сметка на това и първона4алния ми разбор на фактите и следваЩите коментари, оставиха мъж ми така  Shocked

Сутринта ми се обажда, про4ел Ил Корриере, и ми вика "абе, ти да не пиШеШ тука и аз да не знам"  Joy

Кажи де, може и на ли4ни, какво мислиш е станало. Аз снощи гледах няколко неща, по Рай3 "примо пиано" и не мисля 4е са о4аквали такова развитие на нещата.

Весна, ниЩо гениално не съм измъдрила, а това, 4е по телевизията казват "4е не са о4аквали" хи4 не го вярвам. Просто не могат да признаят задкулисните си игри4ки на простия електорат.  Sick

ОЩе от ноември си мислех, 4е тия постоянни дразги и фигуре ди мерда Ще доведат до "падане" (в кави4ки, Щото го смятам за фиктивно, за полити4еска игра) на правителството, смятах, 4е Ще е задължително след приемането на Финанциярията и 4е Ще стане по някакъв глупав повод, визирах ПАКС_а като при4ина. цел : да се наложи ново мнозинство, демек, алларгаре ал 4ентро и да се принудят вси4ки групировки да балансират пове4е и да се утвърди йерархията на Проди, която биде постоянно подкопавана и продължаваШе да се държи на косъм.

Не о4аквах изобЩо, 4е пак Д'Алема Ще е в центъра на събитията и 4естно съжалявам за това. Мисля, 4е си рискува полити4еската кредибилита', но може и да греШа и да се окаже оЩе по_голям игра4 и да цели отново поста на прув министър.

Това е съвсем накратко, да не отег4а някого. Може да ви се струва голяма фантасмагория.

пп. В съЩото време, в4ера следобяд като видях какво става, не се усетих хи4 (може би, то4но, заради Д'Алема) и избеснях здраво.

пп2. извинявам се за ит. фрази, ама 4естно, по_лесно ЩеШе да ми е вси4ко на ит. да прасна. Embarassed Rolling Eyes

Е,естествено,4е така Ще кажат. Нима о4акваШ да си разкрият спатиите пред хората #2gunfire
То4но това е абсурдното,4е правителството пада заради вънШната си политика...Но коммент  ooooh!
Май Ще трябва да сменят и тоя избирателен закон дето го има в момента ина4е Ще продължава да е хаос до незнам кога си...  Thinking

# 196
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
1.на всякъде съм с 3 имена,проблем до сега не съм имала,ама то никога не е късно  Thinking

2.Настинала съм,суполива с болно гърло,дано не заразя беба.

3.Уфф да се маха тоя Проди,не 4е Берлускони ме кефи ама поне даде някое друго евро за бебе,тоя Проди от вси4ко се стиска,ама кво да си говорим комунисти4еска тиква,мразяяяяя комунисти пък ако искат модерни социалисти да се нари4ат,все ми е тая  #2gunfire

айде отивам да пия 4ай с лимон и мед  Sick (как го мразя само)

Не си спомням ти откога си тука, ама много ми се иска да те телепортирам в годинките на Силвио Коперфилд, за да видиШ, 4е пари4ките за бебето Щяха да са ти единствената полза от магиите му. Нали знаеШ, фокусите стават като отвле4еШ вниманието на публиката от основното и го приковеШ към неЩо страни4но.

И 4естно, за пореден път, мисля, 4е е време да се отървем от идеята за комунистите, такава каквато я имаме, идвайки от бивШа такава страна.
Хората по света отдавна не разсъждават по този на4ин. И май само Коперфилд Силвио си остана да плаШи хората с комунистите.

# 197
като гледам голяма роля са изиграли отново и сенатори а вита. добре де, разбирам че заслужават уважение, ама такава сила да има се дава в ръцете. от къде на къде? - въобще против съм тази фигура
май и киезата не можа да преглътне паксовете

# 198
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Момичета, има ли някой от Флоренция?

Кандидатствам за работа в офиса ни там и много ще се радвам да се запознаем!

Асеим,ако не се лъжа от самото Фиренце нямаме никой.Има една мама от Ливорно,Кала и едно семейство от Арецо,но те отдавна не са писали тук. newsm78
Успех ти желая  Peace

# 199
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


Е,естествено,4е така Ще кажат. Нима о4акваШ да си разкрият спатиите пред хората #2gunfire
То4но това е абсурдното,4е правителството пада заради вънШната си политика...Но коммент  ooooh!
Май Ще трябва да сменят и тоя избирателен закон дето го има в момента ина4е Ще продължава да е хаос до незнам кога си...   Thinking


Това е абсолЮтно задължително, подкрепям с ръце и крака, ако трябва и с едно здраво дупе.
Въпрос4е капан : кой го прие този закон?  Thinking

# 200
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
като гледам голяма роля са изиграли отново и сенатори а вита. добре де, разбирам че заслужават уважение, ама такава сила да има се дава в ръцете. от къде на къде? - въобще против съм тази фигура
май и киезата не можа да преглътне паксовете

То4но, "отново". Да не забравяме, 4е в първите кра4ки в Сената се раз4итаШе на тяхната подкрепа и я имаШе. Но не може да се 4ака на няколко гласа... и не може първо да сме доволни от подкрепата, а после да ги плЮем, когато я няма.
За ролята и съЩествуването им... знаеШ ли, 4е не съм се замисляла... приемала съм ги като даденост досега. newsm78

# 201
  • Мнения: 708
от 7 години прехождам по ИТ,от 3 съм трайно закотвена  Mr. Green

Дамммм Берлускон4ето е хитра лисица спор няма,само като се замисли 4овек 4е преди да стане премиер бе6е на н_то си място по богатство в света,а по време на мандата си изведнъж сред първите 10  Shocked  #Cussing out

Ммммм да по света идеята за комунизма няма ни6то об6то с на6ите спомени от режима,но винаги имат едни такива идейки дето ги обединяват и ги правят по малко еднакви.

Няма да пи6а пове4е за политика,4е не ми се отразява добре на хремата  #2gunfire

# 202
като гледам голяма роля са изиграли отново и сенатори а вита. добре де, разбирам че заслужават уважение, ама такава сила да има се дава в ръцете. от къде на къде? - въобще против съм тази фигура
май и киезата не можа да преглътне паксовете

То4но, "отново". Да не забравяме, 4е в първите кра4ки в Сената се раз4итаШе на тяхната подкрепа и я имаШе. Но не може да се 4ака на няколко гласа... и не може първо да сме доволни от подкрепата, а после да ги плЮем, когато я няма.
За ролята и съЩествуването им... знаеШ ли, 4е не съм се замисляла... приемала съм ги като даденост досега. newsm78


помня, помня ... и не мисля че в тях е вината, ама лекинко ме подразниха и мисля, че не им е въобще там мястото



Бимбе, и аз като дойдох тук, мислех че за комунисти няма никога да гласувам през живота си, но политическата реалност е съвсем друга. Отделно, че нестабилността на държавата не е в ничий интерес (освен на определен кръг политици).

в стола имахме меню карнавал - съвсем по случая

# 203
  • Italia
  • Мнения: 4 492


Е,естествено,4е така Ще кажат. Нима о4акваШ да си разкрият спатиите пред хората #2gunfire
То4но това е абсурдното,4е правителството пада заради вънШната си политика...Но коммент  ooooh!
Май Ще трябва да сменят и тоя избирателен закон дето го има в момента ина4е Ще продължава да е хаос до незнам кога си...   Thinking


Това е абсолЮтно задължително, подкрепям с ръце и крака, ако трябва и с едно здраво дупе.
Въпрос4е капан : кой го прие този закон?  Thinking

4акай да се пробвам,на колко опита имам право  Twisted Evil Да не би слу4айно да е дело на Маго Копърфилд енд къмпани  newsm78 Mr. Green

# 204
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
от 7 години прехождам по ИТ,от 3 съм трайно закотвена  Mr. Green

Дамммм Берлускон4ето е хитра лисица спор няма,само като се замисли 4овек 4е преди да стане премиер бе6е на н_то си място по богатство в света,а по време на мандата си изведнъж сред първите 10  Shocked  #Cussing out

Ммммм да по света идеята за комунизма няма ни6то об6то с на6ите спомени от режима,но винаги имат едни такива идейки дето ги обединяват и ги правят по малко еднакви.

Няма да пи6а пове4е за политика,4е не ми се отразява добре на хремата  #2gunfire

ми баШ тия за тия обединителни идейки, аз ли4но мисля, 4е вси4ки работеЩи по договор, трябва да им благодарят. Ина4е Щяхме да сме във времената, в които те изхвърлят, ако си болен, бременен, или просто антипати4ен. айде няма да изреждам придобивките от тия идейки, 4е не сме малки деца, Ще се сетим.

Нали не се обиждаШ, хваЩам се за теб, но не пиШа само за теб, лаф моабет да става.

Между другото, (пак за теб Ще се хвана  Rolling Eyes Rolling Eyes, извинявай), понеже каза по_горе "да си ходи"... та само да пофилософствам и за това... Ако се стигне до нови избори : 1. току_Що вдигнатият междунарден рейтинг, отива на кино. кофти. 2. 4увства се някакво размърдване на пазара... за пръв път от бая време. Ще спре... стагнация в о4акване на изборите.голям фал. 3. Във Финанциярията има няколко много интересни и задължителни за одобрение закони. Ще увиснат. Берлуска и неговите хора, които нямаха интерес навремето да се занимават, сега Ще са задължени. Жалко, 4е междувременно си реорганизираха интересите, така 4е тези закони Ще са им плодородни, така си представям то4но как Ще бъдат одобрени. повдига ми се. 4. Нови избори, нови пари за предизборна кампания и пр. Откъде? Ай сиктер.

Такива ми ти работи, дано не съм отег4ила много...

# 205
  • Мнения: 5 476
Бонжур,мадами!  Hug  bouquet
Знаете ли каква е последната новост?
Вчера ходих в Куестурата да питам за Картите ди соджорно. Питаха ме ке националита, после ми казаха че онзи ден правителството приело НОВ ЗАКОН, според който членовете на страни от ЕС нямали въобще вече нужда от пермессо или карта ди соджорно!! На мен ми звучи толкова странно, а и на мъжо също. Но все пак ми го казах от Куестурата! Някой знае ли нещо повече?
... закона влизал в сила в края на февруари.

 и аз идвам от Куестурата днес,казаха ми ,че чакат декрет  Shocked ...видно ,поради събитията от вчера,кой знае кога ще дойде. Rolling Eyes
 Иначе необходимите документи за карта ди соджорно,ако изобщо трябва- модул 209 (стария за подновяване на пермессо),4 снимки,стато ди фамилия,фотокопия на паспорта,карта д идентита на съпруга и декларацията за доходи. Peace
 newsm78 ако изобщо ще трябват тези документи в бъдеще Rolling Eyes
Казаха ми да не се набутвам с 30 еуро да пращам документи по пощата,както и че продаваните бланки там не са необходими за нас (тези,които имаме вече пермессо) Peace

  А за 3 те имена ,грешката е на нашата държава,руснаците също имат три имена,но в задграничните им паспорти не е изписано бащиното име.  Peace
  Иначе тук е голяма бъркотия,на дъщеря ми в училище първо и казваха по бащино име,представяли си ,че е нещо като Анна Мария #Crazy

За Проди и аз съм лаконична - да се маха с целия антураж около него! Peace

 Бягам,до кукане. Hug

След обед ще черпя... Wink

# 206
Феиам, мисля, че няма нужда да стигаме до А и Б в политиката. Всеки си има (предполагам) някави идеи, приоритети, ценности ...  Rolling Eyes

Я, какво хубаво слънчице е изгряло  Hug

# 207
  • Мнения: 708
Да съгласна съм Феям4о 4е не са в ни4ий интерес нови избори,ама в на6 интерес ли е  Проди?Като 4е ли от двете злини,мортаделата е по_голямата  Thinking

Пък и има не6то друго.Това само4уствие на някои ит. много ме дразни на моменти.Моя свекър,който в никакъв слу4ей не е прост 4овек,всеки път като дойде в нас и се по4ват едни теорииии за полити4еската криза в Украйна,Беларусия,Румъния (България не я споменава само 6тото знае 4е 6те лудна ина4е от подтекста се подразбира 4е и тя в това 4исло).Политиката им била не знам каква си,нямали не знам какво си...ина4е види6 ли Италия вси4кото и е наред.Като им разказвах как по Жан Виденова зима мряхме от глад и как нахлуха в парламента,моята свеки ме гледа като теле в железница и се изказа,4е възпитанието на славите не6то куцало  ooooh!
Сега да не ме емнете 4е обуб6тавам 4е вси4ки са такива или 4е някъв патриотизъм ме е обвзел,ни6то такова  Naughty
Просто нека някои хора се убедят,4е и те могат да станат за резил,6тото според мен това дето се слу4ва в момента си е жив резил,ни6то 4е не е в ни4ий интерес  Whistling

# 208
  • Мнения: 1 100
Ей мен пак, след една дълга, слън4ева разходка с бебе, пазаруване и обяд Hug

Весна, Ще се раберем неЩо Hug

Макдирок4е, като дойдеШ някой ден тук, Ще се видим непременно Heart Eyes

Сега, мацки, по полити4еските въпроси няма много да се изказвам, 4е хи4 не ми е страст и работа: само едно държа да отбележа:

Проди може да е всякакъв, ма облек4и страхотно много условията за 4ужденците, опрости  вси4ките абсурдни процедури по пермесите и зна4ително подобри ФАШИСТКАТА система на Берлускони  за третиране на екстракомунитари.
Ина4е мен политиката като цяло не ме интересува, но тези факти са безспорни, мисля 4е всеки 4ужденец би трябвало да си дава сметка Peace

Бимбе, сложи маска мила, аз така предпазвам беб, като съм болна Hug СкороШно оздравяване пожелавам Hug

# 209
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

За Проди и аз съм лаконична - да се маха с целия антураж около него! Peace

 Бягам,до кукане. Hug

След обед ще черпя... Wink



Аз бих била лЮбопитна за аргументациите ти... убедена съм, 4е имаШ такива. Ли4ни, имам предвид, като мен, без статистики и цитати.

(за какво?)

Феиам, мисля, че няма нужда да стигаме до А и Б в политиката. Всеки си има (предполагам) някави идеи, приоритети, ценности ...  Rolling Eyes

Я, какво хубаво слънчице е изгряло  Hug

Убедена ли си?  Shocked Mr. Green

даа, да се върнем на времето, кой какво Ще прави (от Милано и околности, 4е за другите мина) за карнавала?



Общи условия

Активация на акаунт