Не знам какво да правя вече с този синузит

  • 26 333
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 120
не разбрах,опитвала ли си с бабини рецепти.по-горе прочетох такива с морска сол и др. леля ми лекува синузита си със смокиново мляко и знам,че има ефект
ако решиш да си правиш втора пункция,защо преди това не си направиш процедурата с морска сол,описана от Марица и другите момичета.не съм много компетентна по темата,но мисля,че е по-добре първо да опиташ с такива нещица,а после с пункцията-за нея знам,че е изключително неприятна
аз преди години имах синузит,но с 10 нагревки ми мина(само където носът ми беше изгорял зверски)
дано се оправиш,който не е имал проблеми със синузита,той не знае как боли Peace

# 16
  • Мнения: 928
Тъкмо щях да пускам такава тема. Вчера ми направиха пункция във втората ноздра, ужасно е. По-лошото е, че не съм сигурна дали след някой друг ден няма да се наложи пак да ми правят такива гадости. Диагнозата ми е максиларен синуит. Казаха ми, че тази гной не е добре да стои повече и друг начин няма. Вчера ме дупчиха 5 пъти, защото се приплъзвала иглата и излизала. Просто, няма начин да се подложа пак на такова нещо и затова започнах да издирвам как да си помогна. Намерих една рецепта с мед - захаросан мед колкото грахово зрънце се слага в ноздрата максимално навътре, лягаш за 30 мин. и чакаш да се разтопи, после с топла вода на чешмата издухваш. Другото, което намерих го копирам:

1. Всяка вечер се капват 1-2 капки лук в ноздрите.След 2-3 седмици спря да ме боли главата и се обаждаше само когато се разболея.Тогава повтарях процедурата най-малко за да спра хремата.Вече десетина години не ми се е налагало да прилагам рецептата.Не съм ходил да ме снимат,и предполагам,че не съм се излекувал.Стига ми че главата вече не ме боли.Дано помогна на някой.Успех!

2. Купуваш си от зеленчуковия пазар корени от хрян (смятам, че 3 корена са достатъчни за целия курс на лечение). Процедурата се прави вечер преди лягане, всяка вечер в продължение на минимум 7 дни до към 14 дни в зависимост от тежестта на проблема - дали синузита е стар и е хронифицирал. И така, настъргваш на най-ситното на рендето около 1 чаена лъжичка хрян. Към него добавяш 1 чаена лъжичка брашно и започваш да добавяш към това оцет на капки докато се получи гъста смес, която да не се разлива обаче. Разделяш сместта на 3 равни части и я слагаш върху 3 парченца 3-4 слойна марля. Намазваш местата на синусите със свинска мас или много мазен крем, защото в противен случай хряна може да възпали кожата, но с крема или мастта няма никаква опасност. Местата са: между веждите и под очните ябълки - ти ги знаеш предполагам. Лягаш удобно на един диван и си лепваш тези парченца със сместта на посочените места. Трябва да имаш часовник под ръка, или си навиваш часовник. Трябва да предупредя, че сместта много силно загрява и отначало трудно ще издържаш по-дълго време. Започвай поне с 5 минути и всеки ден увеличавай. Лично аз първия ден изтраях едва 5 минути, но след 2-3 дена вече лежах със сместта по 20 -30 минути. Свиква се. След процедурата тези неща се изхвърлят, лицето се почиства без проблем с лосион или тоалетно мляко. След процедурата не е желателно да се излиза навън, особено ако е студено.
Тази процедура се прави дотогава докато не започнат да изтичат секретите от синузита. Това може да не е непременно веднага след процедурата. Просто в един момент носа започва да се чисти и ти олеква. Не се отказвай, докато не се изчистиш съвсем. На пръв поглед може да изглежда сложно така написано, но всъщност никак не е. Всеки, който го е пробвал се е оправил.


Лично аз, мисля да пробвам с меда. Успех и дано съм помогнала   bouquet
P.P Забравих, да ти кажа, че пих Линкомицин - 4 дни, но след като не помогна, го смениха с по-силен Форсид Солутаб и Gelomytrol, след това ще ме изпращат на физиотерапия. Надявам се това да е краят  Tired

# 17
  • Мнения: 14 654
преди години страдах от хроничен синузит, който се излекува с нагревки, поне аз мисля, че нагревките ми помогнаха
иначе съм пробвала и торбичките с морска сол, но от тях главоболието ми ставаше още по-зверско и впоследствие научих, че не е добре да се затопля там, където има гной
гледам, че за лечебното действие на хряна са ти казали вече, наистина изкарва всичко от синусите, но е толкова лют и гаден, че не всеки може да го яде
рецептата, която аз знам е настърган хрян, който се смесва с мед и се яде по една лъжичка сутрин
последното, което знам е да се слага мед в ноздрите- вечер преди сън
а синът ти не се лекуваше с хомеопатия? имам спомен , че писа за спастичен бронхит преди време
може да питаш и за твоя проблем

# 18
  • Мнения: 928
Белинда, какво стана с твоя синузит? По-добре ли си? Какво каза лекаря, пиеш ли някакви лекарства?
И аз май упорито вървя към още пункции  Cry Не само, че ме скъсва главата, ами и носа ми се е запушил, и гърло ме боли, и съм като пребита Tired
Направо ми се плаче като си помисля какво ме чака Sad

# 19
  • Мнения: 136
И аз в момента лекувам синузит с хомеопатия, но още не съм приключила с лечението. имам голямо подобрение.
Интересно ми е какво би казал Александър по темата.

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
belinda
Цитат
От вчера пак съм с главоболие   Confused Току що говорих с лекаря, който ми каза да отида утре и ако се наложи пак ще ми направи пункция  Cry
Това просто е някакъв кошмар. Не разбирам - от сега нататък какво? Ами ако и трети път загнои? Трета пункция ли? Това не може да е истина Sad Трябва да има и друг начин!

Ако има и други изстрадали като мен, споределете, моля, много съм отчаяна
tan4o
Цитат
И аз в момента лекувам синузит с хомеопатия, но още не съм приключила с лечението. имам голямо подобрение.
Интересно ми е какво би казал Александър по темата.

 - Ето, отговаря ти един изстрадал!
 - Като ученик ми правиха много пункции, проблема, както и при теб рецидивираше, последваха полипи в максиларните синуси - отстраниха лигавицата - мн. болезнена и гадна операция, след което... полипите пак рецидивираха - този път в носните кухини - и там многократно рязане "на живо" - без упойка! - всеки път плащане на "джоб" - накрая прекратих този унизителен, болезнен и скъп "абонамет" и така се срещнах с Хомеопатията.
 - Оттогава никнещите като гъби след дъжд Аптеки ме изгубиха като клиент!  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
При мен положението става все по-странно. Болката ми се локализира в челото, та втора снимка правих и сега...страничният синус се поправя, но  фронталният е възпален. Писна ми, честно ooooh! Пия нов антибиотик, на нокти съм се изправила от страх да не ме гепнат пак гъбичките, смениха ми и спрея за носа и ми препоръчаха да ходя на нагревки, но още не съм говорила с джипито за направление. Слагам се вечер топла морска сол на челото и толкова.
Аз вярно съм една голяма бяла птица! Детето си лекувам с хомеопатия месеци наред и съм меко казано доволна...сега защо тръгнах с тежката артилерия спрямо себе си, просто не знам Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 207
Ако имаш болезнен синузит


В 150мg вода се поставя една супена лъжица билка риган, след завиране на течността се прибавя една супена лъжица пчелен мед.
Отварата се вари докато остане 1/3 от течността на тих огън.
Прецежда се и се съхранява в чисто шишенце.
Преди употреба се загрява леко във водна гореща баня и се капва по две или три капки във всяка ноздра три пъти дневно.
Рецептата е изпитана многократно и предпазва от сигурна пункция на синусите.

не съм го пробвала на себе си ,намерих рецептата в един сайт

# 23
  • Мнения: 3
Здравей и от мен!!! От 2 години страдам от синузит. Като дойде зимата и ми се ревеше - не помагаше нищо - говоря като нагревки. Пункция категорично отказвам. И така до тази зима, когато баба ми дойде на гости. Попита ме как съм изкарала нова година - отговорих и, че я изкарах на легло - с крака в леген с морска сол, с морска сол на челото и като цяло - кошмар. Тогава тя ми каза, че това е най-лечимото нещо - купи си пчелен восък - но не пречистен. Чистия восък ще го познаеш много лесно - той изглежда тъмно кафяв и все едно е много мръсен. Нагряваш го ,но не да става на вода, поставяш го в тънка кърпа и го слагаш на челото и носа - то придобива формата на лицето /не на цялото чело/ и така 30мин. След още 30 мин. си духаш носа и всичко излиза. 100% гаранция. Успех!!!

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Белинда, как е положението?

Мен ме спасиха само нагревките. Баща ми си прави инхалации ( не знам дали това е точната дума) с едно растение, но като го гледам как зверски го боли след това, докато излезе тази гной  Stop ... не смятам да опитвам. А и напоследък нямам кой знае какви кризи  Praynig

# 25
не е вярно, че пункцията боли. Само е неприятно. Правиха ми две за сега и ако се бях решила по-рано на пункции мисля, че нещата щяха да са доста по-добре. Гадно е когато имаш полипи, които пречели на нормалната функция на синусите. Лечението ими е само оперативно и те рецидивират. Но в крайна сметка за синузита трябва радикално лечение. Моят максиларен синузит и полипите си ги докарах от дълго влачене без лечение и от тъпите капки за нос "ксилометазолин". Нямах представа колко сериозно е това заболяване и какви последици има. Не мисля, че сол, мед и други подобни водят до оздравяване. Аз съм за крути мерки за да има край този кошмар.

# 26
  • софия
  • Мнения: 432
моят мъж страдаше, но се лекува с капки, които майка му прави-кестени счукани и нещо друго. ако искаш мога да питам и да ти пиша. на когото сме дали от тях е доволен. капят се 30 дни и евентуално на другата година може да ти се наложи пак, а може и не. след капването на капките се започва пукане/безболезнено/ в областта на синусите и се киха, след което секрета от носа е самата гной.

# 27
Ще споделя и моя опит в борбата със синузита. Дано бъде полезен за някого. Страдам от синузит от дете. Какво ли не съм изпила и изтърпяла. След пуберитета нещата престанаха и аз забравих за тях. След като родих всичко се върна със страшна сила. Почти всяка седмица прекарвах на легло по 2,3 дена. Решение намерих със  хомеопатията. Откакто започнах имам кризи само 1,2 пъти годишно тъй като имам полип на единия носов синус и при всяка хрема се получава задържане на секрета. Препоръчвам на всеки да опита с хомеопатия. Нищо не губи. А доколкото знам антибиотиците не са много ефикасни в този случай, защото синусите не са добре кръвоснабдени и лекарството не достига до тях.

Общи условия

Активация на акаунт