Помогнете ми при избора на дограма

  • 21 927
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
А какво ще кажете за Ролпласт? Моите родители са се насочили от нам да поръчват дограма, та ако имате отзиви/добри или лоши/ споделете моля, за да не се прецакаме нещо.
renci-прегледай тази тема за Ролпласт
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122608.0

# 16
  • Мнения: 4 068
Прочетох я цялата тема и съм супер раздвоена сега. Моите родители живеят в Кърджали и смятат да поръчат такава дограма от дистрибутори на Ролпласт, а не директно от фирмата. Чуденката ми сега е дали като цяло са некачествени профилите или просто монтажниците са били с две леви ръце. Уф, голяма дилема. Утре ще им кажа да се огледат и за други фирми за всеки случай.

# 17
  • Мнения: 2 591
ние скоро я сменяхме, имаме много близки с фирма за дограма и те ни препоръчаха блик - 4 камерна! за сега сме доволни, но е твърде рано, за да изразявам преценка...

# 18
  • Мнения: 667
Вайс профил - НЕ!Блик - също!
Най евтин и качествен материал е Рейхал...заслужава си парите.Немска дограма, но с 20 год. гаранция, има и доста по - добри, но т се и по - скъпи, като Кьомерлинг, например.
работя във фирма за дограма и никога не бих си сложила българска, независима от нейното име...
У нас, сме с Кьомерлинг, най - скъпата, но дограма се сменя един път...по - добре приблизително 200 лв. повече, но завинаги, отколкото дограма по 0- евтина, на след 2 години за смяна.......

Съгласен съм.
Не разбирам от дограма, но знам че "Мерцедес"-ът в дограмата са Саламандър и Кьомерлинг за PVC и Шуко за Al. В къщи единия прозорец е Тисен, другият Кьомерлинг. Огромна разлика. Няколко майстори вече са се впечатлявали от втория. Нямам идея по какво преценяват.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
А има ли някой преки наблюдения над българската дограма?
Аз!
Имаме Блик-на 3 години и малко е вече.4-камерна с К-стъкло.Когато я поръчвахме К-стъклото беше сравнително ново предложение с голяма разлика в цената в сравнение с обикновен стъклопакет.Все още дограмата е във вида в който я монтираха,парно не сме пускали от Нова година,а мухъл нямаме.На нас ни я продаде и монтира приятел и съм сигурна,че за тези пари сме купили най-доброто.Също така съм сигурна,че немските са в пъти по-добри,но въпроса тогава опираше до финанси...

# 20
  • Мнения: 852
Мой съвет е не си слагай българска дограма!!!Аз в къщи съм с немска на Thyssen-3 камерна и съм много доволна!От българската нито една не е качествена!Ако държиш на качеството избери-Тисен,Шуко или Кьомерлинг те са Най-доброто на пазара,но и най-скъпото!!! Peace

# 21
  • Мнения: 139
Мой съвет е не си слагай българска дограма!!!Аз в къщи съм с немска на Thyssen-3 камерна и съм много доволна!От българската нито една не е качествена!Ако държиш на качеството избери-Тисен,Шуко или Кьомерлинг те са Най-доброто на пазара,но и най-скъпото!!! Peace


И как реши че всички български профили са некачествени? Работиш във фирма за дограма ли, знаеш от какво и как се произвеждат профилите ли, или си имала българска дограма и си я сменила с немска? Или чула недочула изказваш мнение? Много ме радват подобен вид изказвания.

# 22
  • Мнения: 1 116
Приятелката ти да отиде на някое от строителните изложения, някъде по това време ги правят, там има представители на почти всички профили и по-големи фирми производители, тъкмо ще може да погледне всичко наведнъж и да сравни, а и оферти ще й направят.
Аз бих препоръчала Декьонинк и Кьомерлинк, но както и по-горе са казали, освен профила, много важно е и фирмата която ще произведе дограмата.

# 23
  • Мнения: 802
Момичета, работя в такава фирма !
не е важно само какъв е профила, важно е и стъклото какво ще е !
Трябва да се вземе предвид и изложението на къщата !
Комплексно е .
 не можеш просто да кажеш - да на този профил или не - на другия .
 българските профили дори са по качесвени от турските .
 повече производители пазаруват от турция и казвата че всичко е немско - но аз лично се съмявам в това !

# 24
  • София
  • Мнения: 310
Рейхал за сефте чувам такава дограма  Thinking да няаш в предвид Рехау  newsm78

Рейхал = Rehau  Thinking Вкъщи сме с Rehau и нямам възражения вече 6 години.

Приятелка си беше сложила Блик и се хвалеше колко тънко е минала, но.....след известно време единият прозорец не се затваряше добре, а вратата я поправяха многократно без успех. Пак нещо не се затваряше добре.

Скоро ще сменяме дограмата при баба ми и пак се спираме на Rehau  Peace

# 25
  • Мнения: 802
Момичета, между Рехау и Блик няма кой знае каква разлика .
А дали едни прозорец ще се отваря или не зависи от обкова, т.е. от механизма на отваряне .

# 26
  • София
  • Мнения: 10 825
Момичета, между Рехау и Блик няма кой знае каква разлика .


Таака ли? Кой ти го каза това? Много си падам по такива "смислени" твърдения.
То и между гарсониера и четиристаен апартамен няма кой знае каква разлика - все стени, таван и под, нали?
Както и между ЗАЗ и ламборгини - 4 колела, 2 врати, волан...

# 27
  • Мнения: 8 999
Прочетох я цялата тема и съм супер раздвоена сега. Моите родители живеят в Кърджали и смятат да поръчат такава дограма от дистрибутори на Ролпласт, а не директно от фирмата. Чуденката ми сега е дали като цяло са некачествени профилите или просто монтажниците са били с две леви ръце. Уф, голяма дилема. Утре ще им кажа да се огледат и за други фирми за всеки случай.

Мои приятели и роднини - точно 5 бр. поръчаха от Ролпласт и бяха супер доволни. Затова и аз поръчах там - добри цени, ТРОКАЛ 5-камерна и т.н. Но при мен осраха пейзажа тотално. Грешно ми взеха размерите, не прецениха едни "тънки" места - нали затова са професионалисти, не трябва аз да мисля за всичко и аз сама да предвиждам всичко /ако го можех, сигурно и дограмата сама щях да си я сглобя и монтирам/, абе въобще ... Но трябва да съм честна и да призная, че дограмата беше готова на третия ден и самата тя е много добра. Може и аз да съм си карък - все пак петима са доволни, а само аз не съм. Но задължително трябва да ги следиш какви ги вършат при монтажа - аз се предоверих и после поне 10 пъти дойдоха да си оправят бакиите. Но пък приеха всичките ми забележки и не съм имала проблеми с рекламацията /ако това може да те успокои/.

# 28
  • Мнения: 802
Момичета, между Рехау и Блик няма кой знае каква разлика .


Таака ли? Кой ти го каза това? Много си падам по такива "смислени" твърдения.
То и между гарсониера и четиристаен апартамен няма кой знае каква разлика - все стени, таван и под, нали?
Както и между ЗАЗ и ламборгини - 4 колела, 2 врати, волан...

ок - може ли да ми обесниш точно каква е разликата между Рехау и Блик ?!
Колко камерен според теб трябва да е профила и каква точно е разликата между двата ?!

# 29
  • София
  • Мнения: 10 825

ок - може ли да ми обесниш точно каква е разликата между Рехау и Блик ?!
Колко камерен според теб трябва да е профила и каква точно е разликата между двата ?!


Не мога да ти обЕсна, защото не знам какво е това, но ще ти обЯсня.
Първо - броя на камерите не е най-важното нещо при една дограма. Не е като хич да няма значение, но не е най-важния показател.
Второ - Блик е профил, при който не е търсено качество, а просто е търсена най-ниска цена. Реално няма и контрол на качеството при производството - просто нямат нужното оборудване.
Трето - Блик е по-сив от другите профили - използва се олово при производството на гранулата, нещо, което болшинството други производители не правят.
Четвърто - армировката на профила е 1 мм, при останалите е 1,5 мм.

Мога и още да продължавам, но за сега мисля, че стига.


Хайде ти си на ред. Wink

Общи условия

Активация на акаунт