Отново за атопичния дерматит

  • 2 355
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 758
Руми, какъв е този тест, който сте правили и къде се прави?

# 16
  • Мнения: 601
На нас също ни поставиха тази диагноза,ходихме на кожен и ни исписаха гел за миене и мляко за тяло екзомега на А дерма,но след първато мазане се изприщи цялата ,но пък може и някой друг аларген да е повлиал точно тогва /ако съм се хранила с нещо различно/Посъветвайте ме дали да опитам с тази козметика пак или да търся нещо друго.
Ползвам А-дерма и Биодерма. Редувам ги. Като свърша едното, започвам с другото. И не я мажа с нищо друго. От главата до петите само с такъв крем. Дори и за къпане съм и взела сапуна на А-дерма, но имам чувството, че изсушава кожата. По-добре ако имаш възможност пробвай всички за да видиш коя ще ви успокои най-много. Но имай предвид, че това е само поддържаща козметика. Ако вече сте обринати кремовете няма да ви излекуват.
А що се отнася за храната - когато ни излезе за първи път, минахме само на мляко за около месец, мазахме с лекарства и чак когато и се оправи кожата, започнах захранването пак от "А".

# 17
  • Мнения: 4 358
Руми, щом на теста детенцето ти е дало реакция към храни, атопичният дерамтит може да е провокиран от алергия.
Освен проблемните, в менюто не бива да присъстват и по-алергизиращите храни.

Щом козметиката на Себамед му понася, не е необходимо да я сменяш.

Елоком е силен кортикостероид и не трябва да се ползва продължително време. Мажат се съвсем тъничко само най-зачервените обриви (най-добре вечер преди сън). Ако са на голяма площ, мажат се част от обривите, утре мажеш друга част и т.н. В този случай е добре да говориш с лекар и да "разреждаш" Елокома с друг крем (например Дефламол). Мазането не трябва да продължава повече от 4-5 дни. Елоком не е добре да се маже на лицето!

Ако обривите започнат да сълзят, отидете на лекар, ще ви сменят кремчето.

Разреждаш максимално къпането. Миенето със сапун да става не повече от 1-2 пъти седмично като най-добре избери сапун/измиващ гел от медицинска козметика за атопична кожа.

Сухата кожа трябва да се третира с овлажняващ крем - А-дерма, Линола, Нахткерцен балсам на д-р Тайс (аз препоръчвам балсамчето). Не е хубаво да се прекалява с мазането - ползвай овлажняващ крем не повече от 1-2 пъти на ден.

Какво АМ даваш?
Докато детето пие антихистамини, захранваш "на сляпо". няма как да разбереш дали понася дадена храна, защото антихистаминът потиска евентуална алергична реакция. След като спреш капките, изчакваш 4-5 дни, за да се изчисти организмът и чак тогава можеш да захранваш.

Да отговоря и на въпросите ти:
1. Не, не изчаквам. Захранвам въпреки обривите и следя степента на активиране. Ако видя по-силно зачервяване, спирам последната въведена храна.
2. Да, възможно е.
3. Ако в момента даваш антихистамини, по-добре не въвеждай нови храни. Във вашия случай е най-добре да се изчаква поне 10 дни преди да се започне нова храна. Новата храна се дава задължително до обяд! Въвеждането става съвсем плавно! Пропускат се дни, за да не става натрупване.
4. Да.

Започни да си водиш дневник по дни и часове - какво, кога, по колко даваш; с какво, кога, къде мажеш; какви допълнителни лекарства даваш; колко пъти ака детенце на ден; отбелязвай всяка смяна на козметика, прах за пране.
Направи си списък с всички храни и си състави по-груб план кое след кое да въвеждаш.

Ако имаш някакви въпроси, насреща съм. С каквото мога, ще помагам (може да ми пишеш и на лични).
 Hug

# 18
  • Мнения: 241
Руми, какъв е този тест, който сте правили и къде се прави?
Нарича се изследване на специфични IgE антитела. Взема се кръв от вената на бебето и се изследва за реакция към 20 алергена.Доста е скъпичък - 115лв. Във Варна такава апаратура има Д-р Малячкина ще ти пратя координати на лични.

# 19
  • Мнения: 4 358
Руми, готови пюрета ли купуваш? Каква марка?
Щом има реакция към ябълка на теста, не трябва да даваш ябълка, круша и дюли.
След тиква, тиквичка, картоф и оризова каша би могла да въведеш чушка, лук, праз лук, броколи, елда, царевица.

Оставам си намнението за антихистамините - захранвай чак 4-5 дни след като ги спрете.
Няма причина да бързаш да захранваш в момента. Има време за всичко.

# 20
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
може ли и аз пак да се включа Козметиката на Адерма я изхвърлихме и добре й понесе др.Тайс,кожата й стана пак мекичка Но пък Цвети не наддава добре ,досега е само на кърма,направих от милумил НА -тя реве и не иска да го пиеДокторката ми каза да давам зел.пюре без мляко-картоф,картоф и морков,а по нататък да включим и безмлечна каша за да наваксаме килограмитеАз за първи път й дадох вчера ябълка и картоф на АМ-АМи доста й хареса Искаше ми се да я захранвам по късно-след 5 мес.,но това ненаддаване ме тревожи,а пък не иска АМ Вие какво ще ме посъветвате-дали да продължаваме с захранването или да я държа гладна та ако започне да пие от АМ newsm78 А дали в София се правят такива тестове за наличие на антитела  Thinking

# 21
  • Мнения: 4 358

Дава се само по една нова храна! С пюрето ябълка + картоф на Ам-Ам си дала две нови храни - ябълка и картоф. Какво е съдържанието на това пюре? Не съм го срещала, а тази комбинация определено би ми направила впечатление.

Колко грама е девойката? Акото как е? Съмнения за алергия имате ли?

ХА млеката са леко горчиви на вкус и повечето бебета не ги харесват при първите опити. Педиатърката с колко милилитра ХА ви каза да пробвате като за начало?
Би могла да сложиш съвсем мало захар в адаптираното мляко и постепенно да намаляш количеството докато остане "чисто" мляко.

Обсъдихте ли варианта да започнеш захранването с каша, а не с пюре? Кашите са по-калорични.

# 22
  • Мнения: 241
sisi,  много внимавай каква храна въвеждаш, както tedy е казала никога не давай две нови наведнъж.Така  ако има алергична реакция, няма да знаеш от коя храна е. Моят съвет е да изчакаш още малко и да започнеш с безмлечна оризова каша, най-щадяща е за стомахчето.
tedy,  до сега съм давала пюрета на хип.Просто не виждам през зимата какво мога аз да приготвям от пресни зеленчуци, които да са без нитрати....!?!А лятото е далеч...Зеленчуците, за които си ми  казала, ти ли ги приготвяше или готови си купувала и  на коя марка има такива.При мен трудността идва от това, че за сега изключвам морков, а в 99% от готовите пюрета  го има Sad За елда и царевица прочетох доста мнения във форумите, че били алергени.... но то какво остава тогава....

# 23
  • Мнения: 1 701
При Калина има подобен проблем, който трима алерголози нарекоха "себореен дерматит", но отчасти ми прилича на АД... От 2-рия до 6-тия мес. главата й беше покрита с ужасни корички, които се махнаха единствено с мазане със зехтин всяка вечер и изресване... В началото имаше и по веждите, зад ушенцата - абе абсолютен кошмар, още повече, че сърби нечовешки - детенцето се измъчи!  Cry НО бяха категорични, че не е хранителна алергия!  Naughty
После, на места по тялото се появиха едни червени петънца - като лишеи, за които изписаха кортизонови препарати. В началото не исках да ги ползвам, но след като лишеите започнаха да се разпространяват - мазах. Минаха, пак се появиха, пак мазах, пак минаха... полудях!  #Crazy В момента не мажа с нищо, ползвам специализирана козметика за много суха кожа, при пране на дрешките плакна допълнително /да не би да остава прах някъде/. Сега има 2 лишея по тялото и на едната гънка на крачето нещо като раничка, която ту изчезва, ту се появява...  Sad
Разказах ви всичко това, защото могат да се открият общи неща в "заболяванията" /в кавички, защото не съм сигурна, че това са заболявания/...
Днес се обадих на един хомеопат /може да сте чували за него - Кирил Стоянов/, който ми препоръчаха и утре ще дойде да види детето. Ако искате, после ще разкажа впечатления, въпреки, че резултат ще чакам по-късно във времето...

# 24
  • Мнения: 4 358
........ Зеленчуците, за които си ми  казала, ти ли ги приготвяше или готови си купувала и  на коя марка има такива.При мен трудността идва от това, че за сега изключвам морков, а в 99% от готовите пюрета  го има Sad За елда и царевица прочетох доста мнения във форумите, че били алергени.... но то какво остава тогава....
Може да ги потърсиш в готово пюре на Хип (добре си се ориентирала с марката), може да даваш и замразени на "Бондюел". Не знам дали има замразени чушки на "Бондюел", аз си купувам каквито има в магазина. Лук и праз лук можеш да вземеш от пазара.

Безмлечна каша елда и безмлечна каша царевица предполагам ще ви понесат добре. За елдата се пише, че съдържа хистамин, но около мен никой не се е оплакал от нея. Ако те притесняват, остави ги за по-късно, сега давай чиста оризова каша.

Предполагам даваш "Тиквички с картофи", "Тиква с картофи" и "Тиква" на "Хип".
Щом си въвела ориз, погледни за "Броколи с ориз". Пюренцето е за бебета над 5 месеца, съдържа вода, сварен ориз 24%, броколи 20%, оризово нишесте.
Има и готово пюре "Карфиол с картофи" (съдържа карфиол, сварен ориз, вода, картофи), ко карфиолът е газообразуващ и с него трябва да си по-внимателна, за да не започне да страда от колики малкият човек. Остави го за малко по-късно това пюре.

Захранвай бавно и внимателно, пропускай дни. Започни с малко количество и плавно увеличавай.
Успех!  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 241
jane,  абсолютно същата ситуация е при нас!!!Задължително разкажи след като опиташ хомеопатия! Аз също се насочих към нея, защото съм против даване на лекарства за продължително време на толкова малко бебе, а и все пак чета на указанията - на повечето пише за деца над 1 или 2 години.Удивлявам се  как ги предписват за бебенца...!?От скоро давам хомеопатична добавка - коластра, за повишаване на имунната защита.Но при всеки е индивидуално.
tedy, наистина ще ми е полезно инфото Peace

# 26
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129

Дава се само по една нова храна! С пюрето ябълка + картоф на Ам-Ам си дала две нови храни - ябълка и картоф. Какво е съдържанието на това пюре? Не съм го срещала, а тази комбинация определено би ми направила впечатление.

Колко грама е девойката? Акото как е? Съмнения за алергия имате ли?

ХА млеката са леко горчиви на вкус и повечето бебета не ги харесват при първите опити. Педиатърката с колко милилитра ХА ви каза да пробвате като за начало?
Би могла да сложиш съвсем мало захар в адаптираното мляко и постепенно да намаляш количеството докато остане "чисто" мляко.

Обсъдихте ли варианта да започнеш захранването с каша, а не с пюре? Кашите са по-калорични.
Аз започнах само с ябълка и след 4 дни въведох ябълка и картоф ,но вече съм изхвърлила бурканчето.Беше доста вкусно и не съдържа мляко. Цвети е с АД и по моя преценка,и на лекари алергията при АД зависи и от храната,затова аз като кърмя спазвам диета и сега захранването трябва да направим без алергизиращи храни .Педиатърката ми каза че е по добре да започнем със захранване отколкото да пие ХА млека-именно това незнам дали е правилния вариант.Цвети сега тежи 6 кг. 60 см.последните 20 дни беше наддала 300 гр............ А за АМ съм пробвала всякакви варианти-със захар,с кърма да смесвам но пак не ги иска............Соред лекарка трябва първо да  въведа зел.пюре и след 2-3 сед. да започваме и кашите За сега след като 3 дни яде ябълка и картоф,вече трети ден пак сме само на кърма,защото майка й не знае какво да прави -дали да я държа само на кърма поне до пет и полувина месеци/но пък  ако гладува горкото дете/ или да захранвам Моля споделете вашите съвети  bouquet

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 17:24 от sisi1977

# 27
  • Мнения: 4 358
На 4 месеца 6000 грама не са притеснително малко (моята дъщеря е била 6400 на 4 месеца).

Аз бих ти предложила два варината.

Първият е да спреш захранването и да останете само на кърма. В съседния форум има доста информация за засилване на кърмата, ако се притесняваш, че не достига.
Вторият вариант е да продължиш да захранваш, но много бавно. Отбелязала съм грешка в даването на две нови храни - не съм била права  Blush Разлика от 4 дни между ябълката и картофчето за мен са много малко. Препоръчвам ти разлика от поне 10 дни.
Например понеделник даваш 1-2 чаени лъжички пюре от ябълка, вторник почиваш, сряда даваш 3-4 лъжички, четвъртък почиваш, петък даваш 5-6 лъжички и т.н.
Станат ли 10 дни от началото на новата храна, детенце вече има 5 приема и би трябвало да си е проличало, ако храната не се понася добре от организма. Ако всичко е наред, започваш следваща нова храна. В дните на почивка можеш да даваш от старата. Ако даваш комбинация нова + стара храна, в дните на почивка само кърмиш. Когато захраниш с 3-4 храни, дните само на кърма ще отпаднат.

Ако нещо не съм обяснила добре, а те интересува, пак ще пробвам  Blush
Успех в решението!  Hug

# 28
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
много добър вариант и безопасен за захранване благодаря  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 640
Moeto дете е на 2,6г.,затова мн.рядко влизам в този форум.При нас АД-т се появи на 5,5месеца. по крачетата-колена и прасци.НА следващата година-се разпространи почти навсякъде-всички сгъвки,лице.Опитът ми, за съжаление,е голям.
  Тук др.майки могат сс 100 ръце да подкрепят различни козметики-Тайс,Мустела,А-дерма,Атодерм,Себамед,Еуцерин и т.н.ИСТИНАТА Е ,ЧЕ НА ВСЯКО ДЕТЕ РАЗЛИЧНИ ПРЕПАТАТИ/мед.козметика/ПОМАГАТ!Аз см изпробвала почти всичко в-у детето ми ,много пари стоят затворени в туби с козметика,които сега отлежават в шкафа-просто не ни помогнаха,а напротив-влошиха.На моето помога само балсам-интензив с НАТЧКЕРЗЕН на Д_р ТАЙС. Оттук нататък ти предстои да изпробваш,докато откриеш това,което ЩЕ ВИ ОБЛЕКЧИ положението,НО НЯМА ДА ВИ ИЗЛЕКУВА.Казвам го въз основа на опита си.
   Най-добре отиди в "ЗДравословни проблеми" и изчети километричните теми в секцията"ДЕРМАТИТ-АТОПИЧЕН,СЕБОРЕЕН,ЕКЗЕМА...."-това е закована сборна тема.На мен ми беше мн.полезна инф-ята там!Препоръчвам ти да се запознаеш с опита на десетките майки на деца с АД!
  Да,не бива да се мокри.Да,захранването трябва да се прави с повиш.вним-е!

Общи условия

Активация на акаунт