Секцио и вдигане на тежко

  • 8 750
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 799
Аз също нямах шанс да се пазя, нито първия път, нито втория. Вдигам си количката, бебето каката, кяото е почти 16кг и съм ОК. Явно зависи как ти е направена оперцията, защото аз на 2рия ден си преместих сама багажа от реанимация до стаята и нямах нищо такова като отваряне на операцията. Като няма кой да ти помага, не можеш да се пазиш и да искаш.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Наистина се опитай да се пазиш!Аз излизам сама с количката от 15-ия ден,но не я вдигам по стълбите,а я дърпам бавно-бавно нагоре.При слизане я пускам надолу на двете задни гуми и не съм имала проблем досега.

# 17
  • Мнения: 260
Аз още в болницата мъкнех тежките торби, които миносеха роднините. Засега раната не ми е създала проблем. Ако имаш възможност и кой да ти помага се пази малко повече, но при добре направена операция си мисля, че не би трябвало да има опасност.

# 18
  • Мнения: 259
На изписването /6-ти ден/ сама си мъкнех тежкия сак.
След около месец сама свалях количката /тежка е/.

Слава Богу, нищо ми няма /обаче съпругът ми хубавичко ми се накара!   People No Good /

Вече, почти след 2 месеца, правя всичко сама и съм ок.

# 19
  • Мнения: 155
По принцип, не е редно да се вдига повече от 5 кг. поне месец след секциото, но аз по примера на много мами, на 15 ден с количката/8КГ/, с бебе/3 500кг/ 5 етажа нагоре-надолу без асансьор...прокървих, тече ми кръв 5 дни, но се размина благополучно.

Пазе се все пак! Peace

Общи условия

Активация на акаунт