Телевизор и компютър в стаята на бебето-смутена съм!

  • 3 912
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 173

Нека само да ти кажа едно, че снаха ми отглежда децата си в Америка и там е абсолютно табу да се включва телевизорът без да има какво да се гледа, не оставай с грешно впечатление, че да не се разрешава на детето да гледа телевизия е остаряла практика.

Ами сигурно не е съвсем остаряла и съм съгласна, че нетрябва де се оставят да гледат много телевизия, но пък тук се появява друга дилема. Ето какво се случва в къщи - докато аз се работя на лаптопа, пускам един диск с детски песнички на DVD, защото знам, че развиват слуха и влияе добре и ето как се получава, че работят и компютър и лаптоп. И всъщност кое е по-добре да работи телевизора и да слуша детски песни или да е спрян, защото облъчва?  newsm78

Отбелязвам, че и аз съм строго против гледането на телевизия, доколкото може да се ограничи, но пък ако са включени само, без детето да ги гледа ?!?!?!

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И ние сме с телевизор и комп в стаята при детето и работят почти непрекъснато.Ще следя темата с интерес.

# 17
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
В спалнята имаме телевизор, но давам на таткото да гледа само до 22ч Тв, след това отварям за 10минути да проветря. Компютъра ми е на балкона в една ниша (балконът е като стая) и избягвам бебо да е там.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз започвам да се замислям над този въпрос. Наскоро направихме разместване в нашата стая, за да освободим място за кошарката и шкафчето и сега се чудим дали да не преместим компютъра в другата стая. newsm78 Може би така ще е по-добре. А телевизорът не мисля да го местим.
Ще следя темата и аз. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 424
темата при доктор слънчева е мое дело, защото и аз се бях притеснила. обаче въпреки отговора й телевизорът си остана в спалнята ( ами къде да иде ??) в хола да ги наредим един върху друг не става. newsm78
компа ми е в хола, но и бебето седи през деня с мен в хола в кошницата си. и тв има. всичко работи почти постоянно.
гледам да не я държа директно пред монитора. и това е.

# 20
  • Мнения: 26
Не се притеснявай нито сме първите, нито последните мами, които отглеждат децата си в подобна среда! И в нашата стая е същото положение PCто и телевизора работят по цял ден. Просто бебчето не трябва да гледа към екраните, както и да го слагаме зад монитора на компютъра, защото задната част излъчва също лъчение, което е по силно  Sad до колкото знам. Така или иначе процеса компютър- дете не може да се предотврати! Още от 1 клас децата ни ще работят в училище с PCта.

# 21
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
у нас е същото положение + това, че компа е включен по 24 часа  Mr. Green
така и така като пораснат децата ще си висят на него постоянно, нека свикват!

# 22
  • Мнения: 2 388
Мисля, че от нас зависи дали детето ще виси пред компютъра или ще има и други занимания. У нас също сме с тази техника...в почти всяка къща е така, но никога не бих допуснала компютър и телевизор в стаята на бебето. Това е повече от безотговорно. Детето има нужда от нас, а не от техника, поне на този етап. Като имате толкова върховна работа - наемете гледачка и и се отдайте. Аз съм така.
Не мисля, че е безвредно в една стая да има всичко това ... и нямам предвид само облъчването

# 23
  • Мнения: 1 273
, но никога не бих допуснала компютър и телевизор в стаята на бебето. Това е повече от безотговорно.

Ами явно аз съм от безотговорните ---ГЛУПОСТИ!
А когато живееш в една стая? newsm78 Ние живеем в гарсониера -кухня и стая. Кухнята е достатъчно голяма за да побере само хладилника, пералнята, печката и масата на която ядем. Налага се всичко останало да е в другата стая-- добре,че е малко по-голяма та бебока е в единия край, а телевизора и компа в другия.

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 11:40 от apv

# 24
  • Мнения: 851
Мисля, че има доста крайни мнения по тази тема. За протокола ще кажа само, че и при нас и ТВ то и компа са в стаята на бебо /просто ние имаме една стая...не мога да ги сложа в тоалетната Mr. Green/. Смятам че след време няма да можем да спрем децата да висят пред телевизора и РС тата,  но е добре докато можем да ги контролираме по малко. Без вманиачаване, защото на мен навремето ми забраняваха да гледам телевизия и в резултат на това сега когато никой не може да ме командва пускам ТВ то със ставането и го загасям като спим Confused. Просто исках да отбележа, че в това отровно време в което живеем не можем да предпазим децата от всичко, просто трябва да се опитаме да ги предпазваме максимално дълго време от най-вредните неща. /и това за съжаление с променлив резултат Rolling Eyes/. Така че е по-добре да не се хапем по форумите /те не са за това Naughty/ да само да споделяме и да обменяме полезни идеи. Всички сме в кюпа Tired!

# 25
  • Мнения: 4 546
и аз се чудя как да подредя детската стая. това, окето ме притеснява за комп и климатик е, че издават монотонен звук. от компа се чува монотонно жужене, което се притеснявам да не навреди на слуха на бебето.
облъчването ми е малко размазано понятие  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 2 388
Извинявам се за силната дума! Но това не променя нещата. Децата ни трябва...или поне се налага ние да се опитаме- да растат в максимално естествена среда. Разбира за гарсониерата. Аз също не живея в палат, ама поне се опитвам това да не дава отражение на бебето.
Не знам, може и да съм маниачка, но си мисля, че всяко нещо е от значение от самото раждане и до края.
Още веднъж - извинете ме

# 27
  • София
  • Мнения: 622
Хаха, в миналия брой на PC Magazine доколкото си спомням имаше статия за облъчването и специално за компютърът и телевизорът- те облъчват най-малко Simple Smile абсолютно пренебрежими стойности. Mama jojo, в темата не става въпрос за това дали заместваш родителското внимание с ТВ и комп., а просто къде да са позиционирани тези неща. Както се видя мног семейства нямат възможност за отделна бебешка стая. А и спрете да ползвате прахосмукачки, защото според статията те облъчват десетки пъти повече  Laughing

# 28
  • Мнения: 2 388
Това за прахосмукачките не бях го чувала. Ей, какво ли не научава човек в наше време  Grinning

# 29
  • Мнения: 640
Изобщо не се паникьосвай за тези неща. Сестра ми и двете си ги изгледа от бебешоци в една стая с телевизор и компютър. В крайна сметка не работиш на Правец 8М... Мониторите са с толкова защити, че вече дори спряха да си слагат хората защитните екранчета отпред.

Общи условия

Активация на акаунт