много ви моля помогнете ми за име!

  • 2 477
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 622
И аз кръстих на свекър си, макар и много да не ми харесваше името- Живко- сега честно казано си мисля, че няма по-хубаво име за бебе Живко- така си му лепна сладурско, сега всички му викат Живаче- та мисълта ми е, че детенце ще си го обичкаш и всичко около него ще ти изглежда прекрасно. А иначе Йордан на мен ми харесва, Детелин- в никакъв случай, както и Маргарит, Трендафил и всякакви такива флорални именца за мъж.

# 16
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ех, да беше моя свекър с "Й" - нямаше да се замислия за секунда. Това, второто, което чакам, щеше да се казва ЙОАН - едно от най-хубавите имена на СВЕТА!!!!!
А аз, сега - с "Ц" да мисля  ooooh!
На Йоан бих си му викала Йоан
На Преслав /едно от трите ми любими за момче/ - Пепи или Пепо. Имах ученик Преслав, така му викаха - Пепо и беше един от най-готините в училището.

# 17
  • Мнения: 277
На мен Павел много ми харесва гласувам за него Peace

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
с Йо, респ. И - направо Иван;
с П - Петър

Нали харесваш типично нашенските имена. Мисля, че тези чудесно ти пасват.

# 19
  • Мнения: 6 461
Йордан и Петранка.Никое име с  ЙО , Д или П 

Й-Йоан,Йордан

Д-Денислав,Димислав,Драгомир,Добромир,Димитър

П-Пламен,Петър,Преслав,

# 20
  • Мнения: 473
Не ти е толкова страшно положението. На Йордан и Петранка се намират подобни. Харесват ми Йоан, Йонас, Иво, Павлин, Павел,  имам един познат - Паолин, виж из нета има разни именници.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 423
Йоан, Даниел, Пламен, Преслав  Peace

# 22
  • Мнения: 1 680
Павел е много хубаво име. Като кръщаваш детето си мисли, че го кръщаваш на определен светец или личност от историята , а не на свекърите. Моето момче е Георги  и двамата дядовци са Георги, но аз съм го кръстила не на тях , а на свети Георги и толкоз та така и вълка сит и агнето цяло Peace

# 23
  • Мнения: 56
Много хубави типично български имена има с тези букви - Петър, Делян, Йоан

# 24
  • Мнения: 200
Освен всички хубави имена които са споменати по - горе мога да пердлога и ПЛАНИМИР - ПЛАМИ. Дано да избереш хубаво име с което да се гордееш. Успех.

# 25
  • Мнения: 229
Петко или Данчо
Петко на галено Петьо и презиме Петков
Данчо на галено Дани и презиме Данчев
Това са моите предложения. Виждам, че харесваш хубавите български имена. Това според мен е доста похвално  Praynig
И да обясня когато се кръщават момченца се гледа и какви презимена ще правят, нали и те татковци ще стават след време , затова съм написала така "презиме" по-горе.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 248
Дамян - Дими;
Преслав - Преси;
Димислав Peace

# 27
  • Мнения: 300
Даниел, Данаил, Добромир ( Доби ) - красиви имена и едни от любимите ни в списъка ни, когато и ние си избирахме име за малкия, но накрая решихме да е Калоян Grinning
Иначе за Преслав- Пепо много ми хареса.
Пламен ( Плами, Пламчо)
Павел ( Павка)
Йоан

И да кажеш какво именце сте си харесали, ей  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 807
Йоан
Даниел (фаворит ми е  Wink  Heart Eyes ), Денис
Павел

А галено на Дамян -> Диди, познавам едно прекрасно дете с това име  Heart Eyes

И не забравяй, че не името прави човека, а човека името  Wink

Успех в избора!  Hug

# 29
  • Мнения: 11 607
Донякъде имах подобен проблем и аз..... Мисля,че донякъде разбирам авторката на темата!

Моите фаворити - естествено Йоан, после Димитър, Дамян, но знам ли?  newsm78

Да не забравиш да кажеш как сте кръстили после Бебо.... А и от много гледане току виж Бебо те е улеснил като пикае клекнало - нали имаш имена за момиченца вече готови??????

Общи условия

Активация на акаунт