Овенче или рибка, МАРТенчето чакаме с усмивка!

  • 14 431
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
Излюпих се!
От вчера и аз съм в отбора на "старите баби"... не знам дали беше от друскането по софийските улици или от емоциите, но то не бяха болежки не беше чудо #Cussing out. Кръста ме разпъваше - имах чуствам,че имам дископатия - не мога да се завъртя, да седна, да стана. И за капак на всичко пробождания ниско долу, от време на  време. Скофти ми се настроението за рождения ден от тези болежки и всякакъв патос се изпари Sad.  А, майка ми ми вика "ти да не раждаш", а аз откъде да знам newsm78.
Като чета за Wish, която беше с термин с 1 преди мен #Crazy - и аз чакам да ме изненада бебо. Ще се следя и днес да видя как ще съм. Да й честит сина - Пламен!

Благодаря на всички, които дадоха съвети за датата на секциото и информираността на родителите Simple Smile. Идеята на Манго много ми допадна - "и агнето цяло и вълкът сит" - Мерси!

Лъчезарна, засега влизам в болница на 01.03.,но бебо може и да е на друго мнение, защото го усещам вече много ниско.

[При нас нещата май не са толкова розови. Днес бях в болницата за наблюдение пак. За 2 дена околоплодните ми води са спаднали от 9.3 на 8.5см.... Пуснаха ме да си ходя с препоръка да пия много вода и да следя движенията на бебко. За съжаление той нещо не е никак активен и не знам как ще ми издържат нервите до другата седмица  Sad Докторите ме следят внимателно защото при първо бебе 3,600 се очаква второто да е поне толкова, а нашето няма и 3кг  Cry
rosito_m_m, не се притеснявай. Доколкото видях от лентичката ти си вече в 39 седмица и доколкото съм чела е нормално бебо да се "притаи - готов за старт" /това е един от предвестниците,че ще се ражда скоро/.  Акушерката ми каза, че броя на движенията трябва да е повече от 10/ден. Ако са по-малко отивай в болницата. Това, че няма 3 кг. не е гаранция. Все пак ехографите дават отклонение и лекарите само предполагат колкотежи бебето.

lubricant, не се притеснявай от престоя в болницата. Вярно е, че не е като вкъщи, но така лекарите ще могат да проследят състоянието ти и после ще си по-спокойна.

Да не забравя да честитя на Ели Мели! Да й слънчева и здрава дъщеричката й!

# 211
  • Мнения: 11
Момичета тъй като реших че вече е време да си стягам багажа за болница та/ защото още не ми е готов/, се чудя дали моя и на бебто може да е в един сак или трябва да са по отделно.  newsm78

# 212
  • Мнения: 1 467
Момичета тъй като реших че вече е време да си стягам багажа за болница та/ защото още не ми е готов/, се чудя дали моя и на бебто може да е в един сак или трябва да са по отделно.  newsm78

Аз имам два отделни, защото ако трябва да дам дрехите на детето на акушерките да го облекат, а моя ми трябва, ще е неудобно. Вземи си два по-малки, не един огромен:)

# 213
  • Мнения: 1 419
А какъв багаж имате толкова за бебето? Той не е ли за изписването?  Thinking
На мен за Тина Киркова ми казаха само по един пакет памперс (от възможно най-малките) на бебе да взема newsm78.

# 214
  • Мнения: 1 467
А какъв багаж имате толкова за бебето? Той не е ли за изписването?  Thinking
На мен за Тина Киркова ми казаха само по един пакет памперс (от възможно най-малките) на бебе да взема newsm78.

Всяка болница има различни изисквания.
Аз ще раждам тук в Милано и ми искат по три бодита, три гащеризончета, три чифта памучни чорапки и дрешки за изписване. Памперсите и всичко останало ще ми дадат от там.

# 215
  • Мнения: 376
Sade , ти последно в коя болница ще бъдеш. Ако си в Тина Киркова и устискаш до първи ще се засечем , аз по план трябва да постъпя на четвърти сутринта.
Роси , не се притеснявай сигурна съм че всичко ще бъде наред и ще гушкаш още един прекрасен син. Не е правило , че второто бебе е по голямо при повечето е така но не е задължително. Стискам ти палци скоро да се похвалиш.
В два отделни плика (сака ) е най удобно , защото освен памперсите и малък пакет мокри кърпички поне при постъпване няма нужда , пък защо дрешките на бебо да се въргалят из болницата няколко дни.
Хайде днес няма ли щъркели !!!

# 216
  • Мнения: 376
А какъв багаж имате толкова за бебето? Той не е ли за изписването?  Thinking
На мен за Тина Киркова ми казаха само по един пакет памперс (от възможно най-малките) на бебе да взема newsm78.
Точно така във въпросната болница искат само това и малко пакетче мокри кърпи , можеш да си вземеш евентуално ръкавички , памучни най обикновенни ако много се драскат , ако не можеш да помолиш акушерките да залепят ръкавите, ще видиш и такива бебоци да не се чудиш защо го правят не е от садизъм.

# 217
  • Мнения: 1 419
Благодаря  Hug

# 218
  • Мнения: 750
Честито на Ели-Мели, да и е живо и здраво момиченцето и да радва мама и татко!
rosito, lubricant стискам палци всичко да е наред при вас момичета.
И аз съм истински парцал днес , само лежа и не мога да мръдна, незнам от времето ли от какво , не ми се побутва нищо, а вчера скитах доста newsm78

# 219
  • Мнения: 7
Здравейте тумбачета!!! Аз се поизгубих за малко, защото PC-то ми нещо се беше скапало и да ви призная много ми липсвахте през тези няколко дни...

ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА Eli Meli, Svetlan4o, Mimi4 и на Wish-чето!!! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ МАЛКИТЕ РОЖБИЧКИ!!! А НА МАЙЧЕТАТА - БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ!!! smile3525

Lubricant, Роси, всичко ще бъде наред, милички!!! Скоро и вие ще си гушкате малките душички... Всички сме с вас и ви стискаме палци!!!  Hug

При мен всичко си е както преди - още съм  2 в 1.  На 20, когато бях на преглед за разкритие, се оказа, че изобщо нямам такова... Бебчи си кротува в коремчето ми и дано изчака баба Марта.  Praynig На 1 март живот и здраве пак сме на преглед за разкритие и евентуално на 3-4 март може да вляза в болница да ни "поразбутат" и нас.

Като ви чета, всичко ми изглежда толкова лесно... Току някоя от нас изчезне за няколко дена... и хоп! връща се с бебче... А всъщност зад тези дни отсъствие стоят толкова радости, тревоги и въобще емоции, че всичко ми се струва нереално...

# 220
  • Мнения: X
Поредната храбра мама е дала живот на Бг- хубавица в странство, която един ден ще завърта главите на чужденците   Laughing Честито на Ели-Мели и нейните близки, да се възстановява бързо и да се радва на здраво и кротко бебче!

Роси, пожелавам и на теб, мила, скоро да ни зарадваш с новини за поредното здраво бг-бебе-бубе в Новия свят  Praynig

За памперсите да питам- не намерих пакет с 20, взех такъв с 44. Май в Пловдив размер 1 на Памперс не е много популярен, имаше в Била и то от по-големите... Дали да го отворя и да извадя половината, или да го мъкна неразопакован, че да ме мрънкат акушерките?  newsm78

# 221
  • Мнения: 1 467

За памперсите да питам- не намерих пакет с 20, взех такъв с 44. Май в Пловдив размер 1 на Памперс не е много популярен, имаше в Била и то от по-големите... Дали да го отворя и да извадя половината, или да го мъкна неразопакован, че да ме мрънкат акушерките?  newsm78

Аз казвам да си вземеш това, което искаш и въобще да не те е грижа какво ще кажат акушерките:) И моят пакет е 36 памперса, айде сега, няма да му мисля:)

# 222
  • Мнения: 299
Честито на Ели-Мели, да е живо и здраво и многоооо щастливо бебчето!
Ann-G тъкмо днес се чудих дали няма да ни зарадваш, нали сме с един термин  Laughing
Witchie, моята съседка роди януари и беше взела голям пакет на Памперс. Но една от акушерките й се беше скарала Rolling Eyes и самата тя беше отишла да й купи обикновени от аптеката /но задължително не разпечатани/. И тези тя си ги върна вкъщи за бебка. По нейни думи не всички стигали до бебетата newsm78

# 223
  • Мнения: 376
Уичи то не е задължително да са първи номер и двойката върши работа , в нашата болница изрично подчертаха пакетите да са фабрично затворени. Аз намерих на Дайперс двойка , 25 бр. в пакет. Първо никой не ти връща памперси ако останат , а те остават второ може твоито дете да му се падне най обикновен памрерс пък  някой Столипиновски брат  да се кипри с вашта единичка.

# 224
  • Мнения: 386
Честито на Ели-Мели, да и е живо и здраво бебчето.
 
 Момичета, днес съм именничка. Черпя ви виртуално  party023 Wine Glass и отивам да готвя  food002: , че довечера чакам гости  newsm64 . Като успея ще се вклуча пак за да преброя новите попълнения при мартенските ни бебчета

Общи условия

Активация на акаунт