Здравна каса и ин-витро

  • 3 211
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 716
БАН,  касата разрешава само по 100 жени на месец да получат лекарства, защото имали месечен бюджет.
Цифрите в анкетата са примерно избрани от мен. Може да давате предложение за други комбинации.  Бюджетът е 1 500 000 лв.

# 31
  • Мнения: 920
Защо доходите да не са критерий? Нима бедните нямат право на деца?!

# 32
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
А как ще се докаже кой е богат и кой беден в нашата държава, където все още работодателите масово осигуряват на половината от заплатата или дори на минимална заплата? Да не говорим каква е разликата между заплатите в големия град и на село или в малко градче. Брат ми например работи за половината на моята заплата в малък град, но няма толкова много разходи, не плаща и наем - съответно успява да задели настрана много повече от мен. Но ако трябва да декларираме доходи той ще е с предимство пред мен най-малкото защото мен ме осигуряват на реалната ми заплата /както и съпруга ми/, а него на минимална...

# 33
  • Мнения: 122
Гласувах за първата опция.Съвсем друга тема е това,че НЗОК се подиграва с нас - отпуснатите бройки(направо смешни в сравнение с реалната цифра на двойките с репродуктивни проблеми в БГ!!),суми за лечение и т.н. всичко е една голяма подигравка с нас,но не ми се почва на тая тема защото ме хващат бесните като се сетя в каква държава живеем само и как на онез отгоре хич не им дреме, ама виж ако могат да го изполват за политически облаги веднага биха направили някой и друг жест... Close smile3511 newsm61
Както и да е...

# 34
  • Мнения: 7 716

Защото в България има масово укриване на доходи.
Освен това всеки трябва да има равно право, независимо от доходите, защото не се знае на кой кога и какво ще му трябва.

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 10:21 от Lali

# 35
  • Мнения: 1 441
Lali, а на колко двойки реално плати касата лекарствата миналата година? Не съм проследила бройката, а не мисля, че можем да очакваме различен тип поведение от тази институция през тази година и тази бройка ще е същата и през 2007  - плюс минус 50-60 момичета.

Сега сметнах и като вариант ми се струват възможни и следните разпределения:
2000 лева за 750 момичета
2200 лева за 680 момичета.

Относно доходите - до скоро мен ме осигуряваха на 230 лева (вече в банката не е така, де), а мъжа ми се самоосигуряваше и продължава да го прави на 300 лева. А както казах вече, ние можем да си позволим да си платим ин витрото. Още когато решиха да се дават детските под определен доход и се редяха кифли с джипове пред социалните, за да вземат по 18 лева от държавата, стана ясно, че "доходите не са това, което бяха". Освен това, както Ази каза "Защо аз дето давам осигуровки от голямата си заплата и съответно съм внесла много повече пари да не мога да се възползвам от касата, а някой който дава минимума на месец да може". Според мен доходите не трябва да играят!  Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 7 716
БАН, касата миналата година спря процедурата, но това вече е друг въпрос.

# 37
  • Мнения: 4 306
Писах, писах вчера аз и поста отиде в небитието  Stop

Та по въпроса за доходите, осигуряват ни и двамата със съпруга ми на пълни заплати. Средно в данъци и осигуровки отиват около 30% от заплатите ни - за какво питам? Осигуряването е задължително и щом е така е редно и тези, които внасят големи осигуровки да получат същата помощ от държавата. За какво да ги внасяме, за да се правят профилактични прегледи на ромите? Няма лошо, но когато ми се полага нещо от държавата, щом аз спазвам правилата, ще искам ответното и от нея!

# 38
  • Мнения: 4 324
По въпросите с осигуровките и здравната каса има много за писане. Чак не ми се подхваща темата, пък и не и е мястот точно тук.
Та да се върнем към ин-витрото. Има ли някъде статистика колко жени са подали документи към здравната каса, по повод тази програма за миналата година например? И другият подобен въпрос - има ли някаде данни за колко семейства единственият шанс е ин-витро? 

Общи условия

Активация на акаунт