Кое бихте избрали

  • 1 339
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 069
Бих избирала според у-щето! Малкия можеше да е в един клас с братовчед си, но предпочетох да е с непознати деца. Когато не се познават поне в началото, мисля че е по- добре!

# 16
# 17
  • Мнения: 46 517
Не мисля, че разликата м/у основните у-ща е голяма, затова ще избера приятелите.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 444
Определено основното училище и ще кажа защо.Голямата ми дъщеря беше в такова до седми клас, когато кандидатства.По-малко и по-малки на възраст са децата, няма тинйджъри, съответно няма и пласьори на наркотици, което е много важно.Много по-спокойно е в основното училище, охраната се справя и не възникват проблеми, както в гимназия, където стават всякакви инциденти, а охраната се явява проформа.Игрите са си игри, важното е сигурността му и спокойствието.В едно такова училище няма хаоса на гимназиите.Също така няма да се съобразяват с това, че не стигат кабинети, големите ползват същите и ще има възможност да учи само в една смяна до пети клас.Така беше при голямата.Малката е в 30-то, направо е кошмар.Големите ги предреждат на бюфета в междучасията, взимат им паричките и какви ли не още инциденти, които в основното са сведени до минимум.
Освен това е много малък да се налага за такива съдбовни решения, при това воден от интерес за забавления.Вече ще е ученик и трябва да разбере, че това е по-сериозно, не е като в детската градина.
Успех!

# 19
  • Мнения: 1 640
Дилемата ви е сериозна.аз бих послушала собствения си вътр.глас,интуиция и бих се доверила на своята преценка.Така че,с малко повече обяснения и аргументиране бих убедила детето да приеме моя избор.Успех и дано детето бързо намери нови другарчета.

# 20
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Дори да го запишеш в училището, където са другарите му от детската не е гаранция, че ще са в една паралелка. Пак ще трябва да се сприятелява с нови дечица. Освен това, за мене, е важно при коя учителка да запиша детето си, за да и е приятно в час и да ходи с по-голямо желание.
Аз бих убедила детето си в правилността на моя избор, накарай го да повярва, че и той го предпочита.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за 20-то не знам, но в 22 са и 2-те деца на братовчедката ми.
Не съм чула нищо кой знае колко добро за там.
Естествено, че ти, като майка и с по-голям опит е добре да решиш, къде да ти учи детето. Хич не се дерзай повече.

# 22
  • Мнения: 4 621
В училището децата ходат за да учат, а не за да играят с приятели. Naughty
Ако мнението ми се различава от това на детето ми, в конкретния случай не бих се съобразила с нейното. Пък и новата среда е добър повод за запознанства и нови приятелства.
Това е и моето мнение Peace

# 23
  • Мнения: 11 315
Лалето, zа да вzемеш това решение би трябвало да се съобраzиш само с едно = дали детето е отворено zа нови контакти, дали лесно zавърzва поzнанства или е тихо, плашливо и zатворено.
Ако е от втория тип, препоръчвам ти да се вслушаш в него. Защото на новото място ще му бъде иzключително трудно.
Ако обаче е от първия тип, действай смело и "беzотговорно" и го zапиши в по доброто училище.
Давам ти пример с моята дъщеря.
Тя е отворена, лесно zавърzва поzнанства.
Когато раzпределиха децата в училище пр инас,  тя попадна в клас с абсолютно непоzнати zа нея деца. Не съм я чула да се оплаква. След 5 месеца училище вече има иzградени поне 3 нови приятелства.
Успех!

# 24
  • Мнения: 245
за 20-то не знам, но в 22 са и 2-те деца на братовчедката ми.
Не съм чула нищо кой знае колко добро за там.
Естествено, че ти, като майка и с по-голям опит е добре да решиш, къде да ти учи детето. Хич не се дерзай повече.

Шани, твоето мнение чаках Hug, четох някъде из формуите, писахте за 22-ро, ти и Лиорена мисля.
Везните са наклонени в полза на 20-о засега, остава и да влезнем, де Simple Smile

Много благодаря на всички, които се отзоваха.
Синът ми е контактен, надявам се да няма проблеми с нови запознанства, а може и за добро да е.
Още веднъж благодаря на всички.

Хубав ден ви желая  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт