нормално ли е лекар да каже да не го пускате да прохожда рано

  • 2 252
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Проходи си тогава, когато си реши - нито сме я спирали, още по-малко "насилвали" Wink Колкото до мненията - и аз съм чувала от специалисти, че майките неправилно се хвалят с ранопроходили дечица - по-добро било прохождането в по-"късна" възраст, но всичко е до дете все пак - когато реши да си ходи ще го направи.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Не вярвам, че можеш "да спреш" едно дете, ако му е дошло времето да проходи. По-скоро е възможно обратното - да се опиташ да го научиш, когато още му е рано.
Иначе това за разходките ми звучи абсурдно #Crazy. С дъщеря ми всеки ден, докато е била бебе и малко дете, сме били през по-голямата част от деня навън /най-често в парка/.

# 17
  • Мнения: 475
Нормално е да. По-късното прохождане е по-здравословно. Най-добре е да се остави детето да проходи, когато само е готово за това. А не на 7 месеца бебе да се държи да ходи  Crazy
Зная,че е по-добре детето да проходи колкото се може по-късно,но какво да направя като Ния например стана сама,придържа се сама и въобще отказва всякаква помощ от наша страна,дори се сърди като се опитвам да прихвана или нещо друго.Съмнявам се да има родител,който умишлено да се опитва да навреди на бебето си. smile3527

# 18
  • Мнения: 4 621
Най-добре е да се остави детето да проходи, когато само е готово за това. А не на 7 месеца бебе да се държи да ходи  Crazy
Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 408
Когато проходи- тогава. Ското прави годинка и още не ходи.

# 20
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Нормално е да. По-късното прохождане е по-здравословно. Най-добре е да се остави детето да проходи, когато само е готово за това. А не на 7 месеца бебе да се държи да ходи  Crazy
много точно казано. Придържала съм се към това мнение, когато прохождаха децата ми.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 162
Нормално е да. По-късното прохождане е по-здравословно. Най-добре е да се остави детето да проходи, когато само е готово за това. А не на 7 месеца бебе да се държи да ходи  Crazy
Зная,че е по-добре детето да проходи колкото се може по-късно,но какво да направя като Ния например стана сама,придържа се сама и въобще отказва всякаква помощ от наша страна,дори се сърди като се опитвам да прихвана или нещо друго.Съмнявам се да има родител,който умишлено да се опитва да навреди на бебето си. smile3527

Точно така. И моята е швъргало от малка. Препоръката да не се салагат на крака преди 9-10 месец е съобразена с развитието на средностатистическото бебе, но всички знаем, че нормите могат да бъдат с много широки граници и затова смятам, че трябва да се водим и по конкретното бебе, а не само да спазваме общи правила.
И никой не се хвали с рано проходилото си бебе- само споделяме факти.  Peace

# 22
  • Мнения: 4 668
Не вярвам, че можеш "да спреш" едно дете, ако му е дошло времето да проходи. По-скоро е възможно обратното - да се опиташ да го научиш, когато още му е рано.
Много добре казано . И аз така мисля  Peace

А за разходките ... това вече ми се струва ненормално  Confused Моят син беше навън още на 5 дни , а и тогава и сега прекарваме максимално много време навън . Никой не е в състояние да ме убеди , че вредно да е навън !

# 23
  • Мнения: 2 807
Следваш детето си, то най-добре ти показва кога е готово за новостите...
Не мисля, че можеш да накараш едно дете да проходи, прохожда тогава, когато е готово за това...

И трите ми деца ги гледам аз, по един и същи начин...
 - > Дани ходеше сам още на 9 1/2 месеца, а още от 3-я месец стоеше на крачетата си без да подкляка.
 - > Ива ходеше сама на 11, но не така стабилно като Дани.
 - > Мони няма да проходи в следващите 2 месеца.

Не съм насилвала децата си да ходят, просто по-рано са били готови за това - всяко дете се развива индивидуално, някои стъпват стабилно на крачетата още 3-я месец, други не са стабилни дори и в 5-я, някои проговарят по-рано, други - по-късно и т.н..


За разходките - нямам думи просто.  Shocked
Ама така, както пишеш майката като че ли следва повече своите нужди, отколкото на детенцето...

# 24
  • Мнения: 231
Извинявам се,че се намесвам в темичката ти  Embarassed
 но искам да попитам моята кукла прави 3-4 крачки сама и после не знае как да спре.Кога ще се научи да спира сама,питам само от любопитство.
Благодаря много  bouquet

# 25
  • Мнения: X
Нормално е да. По-късното прохождане е по-здравословно. Най-добре е да се остави детето да проходи, когато само е готово за това. А не на 7 месеца бебе да се държи да ходи  Crazy

Това го подрепям напълно , а за това че за пръв път сега извежда детето си на разходка...незнам какво да кажа, мисля че не е нормална постъпка това.

# 26
  • Мнения: 2 807
Ина84 , както виждаш от горния ми постинг синът ми ходеше съвсем сам на 9 1/2 месеца  Wink
Винаги бях до него, така че се спираше у мен или мебелите.

Не знаеше обаче как докато ходи, да седне, ако се умори или ако имаше опасност да падне  Laughing
Та един ден го учих милото как да сяда на земята от движение  Laughing

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Нормално е да. По-късното прохождане е по-здравословно. Най-добре е да се остави детето да проходи, когато само е готово за това. А не на 7 месеца бебе да се държи да ходи  Crazy

Аз съм привърженик на теорията детето да се остави да проходи само - без проходилка и чужда помощ. Когато е готово - то го прави смело и уверено.

Но да държиш детето вътре и да не го изкарваш на слънчева светлина и въздух, това вече не го разбирам.  #Crazy

# 28
  • Мнения: 6 461
Когато проходи -тогава Wink
Детето само си показва кога е готово. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 3 408
Според мен е малко пресилено това, по-скоро е имал предвид да не се изсилва детето преждевеременно да прохожда, както самата аз съм наблюдавала бебенца с гънещи се крачета да висят от родителски ръце, с цел състезателен характер, без да съобразяват, че на костната и мускулната система им трябва определена зрялост, за да проходи детето.
Моята дъщеря е почти на годинка, но все още не е направила първите си самостоятелни стъпки, което, честно казано не ме притеснява грам.

Общи условия

Активация на акаунт