Бебето е по-голямо?

  • 2 586
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Не се тревожи- това е едно от нормалните неща. Ултразвука не винаги е абсолютно точен. А това, че бебенцето е по-голямо може да се дължи на това, че си забременяла по рано, или просто бебчето е по-едричнко.
Лека бременност   bouquet

# 16
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Въобще не се притеснявай, поради няколко факта. Първо ултразвукът е относителна работа, дава си отклонения. Второ по време на бремеността  бебчето ту може да изостане от седмиците си, после да си навакса това и така. А пък е по-добре да е по-едричко май. Радвай се на бременността.

# 17
  • София
  • Мнения: 110
Хич не се тревожи. Моя корем също беше огромен и в 5-ия мес. бях все едно съм в 7-ми. Даже ме питаха близнаци ли ще имам. 1 ден преди термина ме гледаха на ехограф и казаха, че бебка е 3700, даже ме пратиха на пелвиметрия да видят дали тазовите кости са достатъчно разширени. Е аз преносих 5 дни и би трябвало бебето да е станали поне 4 кг. вече по-техните сметки. Обаче то се роди 3600. Оказа се, че съм имала повече околоплодни води.

# 18
  • Мнения: 2 616
Или терминът ти не е съвсем точно определен или бебчо се храни добре-да е жив и здрав! И ние вървим малко по-големички, но аз искрено се радвам, че е така! Важното е да знам, че е добре.

# 19
  • България
  • Мнения: 3 621
Знам , е ехографите не измерват точно, а и че не може бебетата да са еднакво големи, но ми направи впечатление , че казвате : "проблем е ако бебето е по-малко".
Моята бебка  от самото начало върви със седмица назад, което изобщо не ме притесняваше, но последния път се оказа по-дребна с 2 седмици. не мисля , че е проблем, а и лекаря каза , че иначе всичко е ок. но  все пак се притесних като  казвате ,че не е добре ако бебето е по-малко.

# 20
  • Мнения: 1 132
Ехографите дават отколнения и в зависимост в кой триместър се намираш може да стигне до +/-2 или 3 седмици.
При мен бебето в последния 3местър според ехографа вървеше с 2 седмици напред и стигна до 3 напред. Термина ми беше 01/01/2007, но очакваха да родя към средата на декември. Корема ми беше много малкък и много се ядосвах като ме питат -"Ама расте ли бебето"   #Cussing out .Софи се роди седмица след термин 3620 гр и 53 см. 

# 21
  • Мнения: 445
Знам , е ехографите не измерват точно, а и че не може бебетата да са еднакво големи, но ми направи впечатление , че казвате : "проблем е ако бебето е по-малко".
Моята бебка  от самото начало върви със седмица назад, което изобщо не ме притесняваше, но последния път се оказа по-дребна с 2 седмици. не мисля , че е проблем, а и лекаря каза , че иначе всичко е ок. но  все пак се притесних като  казвате ,че не е добре ако бебето е по-малко.
Имах предвид не грамажа на бебо, а функционалното му развитие. Щом са ти казали,че е добре, значи няма проблем. Освен това може да си забременяла няколко дни по-късно отколкото предполагаш

# 22
  • Мнения: 5 026
И на мен така ми казваха, че ще родя голямо бебе. Родих го 3,400кг. Винаги има +/- при видеозона. Не се притеснявай.

# 23
  • Мнения: 999
На мен също ми бяха казали че ще родя голямо бебе и аз очаквах де е около 4кг./това за мен е голямо бебе/, а Мими се роди 3.250 съвсем нормално.
Не се притеснявай и си се наслаждавай на бременността  bouquet

# 24
  • Мнения: 26
И на мен и то 3ма различни доктора ми казваха че бебето върви с една седмица на пред и термина ми беше за 01.01.2007г. Мислех кой знае какъв дебеланко е! Но уви роди се на 21.12.2006 и то 2.950 и 49см. И беше преносен, защото кожата му беше като на старец. Просто докторите съдят теглото по размера на главата. Е моя дечко е с голяма, но дано да не е и дървена глава! Party

PS: лека бременност и раждане Grinning

# 25
  • Мнения: 6 461
Мисля,че се притесняваш излишно.
Ехографите не измерват с точност.Така ,че не се притеснявай.
Лека бременност ти желая. Peace

# 26
  • Мнения: 3 500
Не е защото много ядеш, споко  Laughing Бъди спокойна, няма нищо притеснително в "диагнозата" на лекарите , която често се оказва грешна.

# 27
  • Мнения: 429
И моят беше огромен и бебче се роди големичко  Laughing Ако позволиш, един страничен съвет от мен  Heart Eyes Недей да ядеш "ама много", после е много трудно свалянето на кг бе, оххх  Hug Лека бременност!

# 28
  • Мнения: 7 723
Яденето не се отразява по никакъв начин на растежа на бебето, а само на твоя растеж  Wink
И мойте бебета бяха големи, без да ям "ама много"- родиха се по 4,300кг. В деня, преди да родя малката си дъщеричка, ехографа показваше 4,700  Wink

# 29
  • Мнения: 2 807
Мила mamma_mia, не се притеснявай излишно, ехографа не винаги показва точните размери, по-скоро ориентировъчните. А и зависи от лекаря, който мери - сигурна съм, че ако отидеш и при друг лекар - измерванията ще се различават  Wink

Иначе ехографа показва седмиците и Вероятния Термин на Раждане (който пак може да е различен, дори и всеки път)  по измерените от лекаря милиметри на бедрото на крачето, диаметъра на главата и ако ехографа е 3 D + обиколката на гърдите на бебчето.
  -> първо: може да не е измерил правилно и
  -> второ: всяко бебче се развива индивидуално, има си приети граници и важното е неговото развитие да е в тях, т.е. моето бебе може да е с по-голяма глава, твоето с по-дълго бедро, третото - и с голяма глава, и с дълги крачета, но слабичко. Но ехографа не отчита това, ръководи се единствено от 2-3 размера...

Друг е въпроса, че никой не може да каже със сигурност кога си била в овулация, т.е. кога си забременяла, и оттук - каква е точната възраст на бебето.  Wink
Термина за всички бременни се изчислява по един и същи начин - да, но ти може да си забремяняла няколко дни след цикъла, а може и да е станало 20 дни след него.

Аз например, както лекаря ми видя на ехографа  Wink (имам му безкрайно доверие за всичко между другото), и с трите дечица съм забременяла по различно време след цикъла: с Дани 7 дни след него, с Ива - 17, а с Мони - 22 дни, при все че цикълът ми е редовен и овулацията би трябвало да е горе-долу по едно и също време...

Извинявам се, че постинга ми стана толкова дълъг, но се опитах да те убедя, че нямаш място за притеснение - дано съм успяла да те успокоя поне малко  Wink

Радвай се на бременността си с цялото си сърце, тяло и душа... Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт