№1 при бабините деветини или суеверията......

  • 37 606
  • 498
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 262
Ако бебето много плаче, да не се къпе, че ще му се случи нещо лошо. Чак ме е страх да го напиша. Има хора, които като малки много са плачели и до ден днешен не се къпят, за да не умрат. И това не е само градско-селски фолклор. За съжаление.

# 16
  • Мнения: 4 111
Потресена съм от ужас.  #Crazy
А това за пишката и подстригването - не е вярно, имам доказателства  Joy  Joy  Joy

# 17
  • Мнения: 4 621
Толкова са много, че ми е трудно да си избера фаворит newsm78 затоваще напиша няколко:
- да се режат миглите не бебчето, за да станат по дълги
- да не се оставят дрешките на бебчето навън след залез слънце
- да се слага сол във водата на бебето
- да не се постригваш по време на бременност
.............и много многоп други...
А това за мензиса #Crazy #Crazy #Crazy

# 18
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да, за мензиса е върха на глупостта!!! Shocked

# 19
  • Мнения: 741
Моята баба ми каза да стоя далече от кучето(пинчер),защото бебето щяло да се роди космато!

# 20
  • София
  • Мнения: 7 191
Добре де, как е възможно всичко това??????
Най-безумното за мен, е че съвсем нормални хора, като попаднат в графа 'родители', обезумяват и почват да се връзват на такива щуротии - червени конци по ръцете, стоене вкъщи до 40-ден, а другите просто не искам да коментирам.
Навремето бях чела книга на един историк за християнството в България, та там си беше подробно обяснено колко суеверия и езически традиции има в културата ни - ами явно още си има. Направо недоумявам......

# 21
  • Мнения: 115
А какво ще кажете за : да се слага до главата на бебето чесън, за да спи. С мъжа ми като го чухме попитахме този чесън вампирите ли ще гони нощно време или какво?

# 22
  • София
  • Мнения: 3 407
Безкрайни са малоумията, които съм слушала и откровено ви казвам, че понякога ми е много трудно да си спомням дори, че свекърва ми и нейната рода са селски хора и с гордост са ме информирали за безумия, които са прилагали на мъжа ми и до ден днешен понякога се питам как е жив изобщо. Простотията и невежеството понякога могат да бъдат много опасни и за съжаление.

# 23
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Привет на всички!
Темата наистина е интересна, включвам се и аз.
Може би от всички жени, пишещи във форума, аз съм НАЙ-АНТИ-СУЕВЕРНАТА. Такова нещо, като мене, няма никъде. Ама така да мразя такива глупости, ама така да ме дразнят хора, които говорят простотии, че винаги, на такива теми, беснея.
Да ми плюват детето, да ми късат конци от дрехите, че да заспи, червени конци по ръцете или пък измиване на очите с вода през бравата, понеже било урочасано  Stop Не! Мерси!
Аз спокойно си тръгвам нанякъде, дори на изпити (като студентка) и си се връщам, че съм забравила нещо.
Като бях бременна, всичко си напазарувах още в 7-я месец. Щяло да се роди мъртво бебето! Глупости!

А това, дето прочетох тук, за гръбчето на бебенцето - майко мила! Дайте ми ги тия вещици на мене -  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire ДО ЕДНА!!!!

Според мен всичко е на психическа основа и предразположение на духа (самонастройка).

# 24
  • Мнения: 3 334
Това за рязането на гърба, за да изтече "мръсната кръв"  и за ваденето от водата , хващайки детето за гърлото!! Shocked

Иде ми да убия този, който си го помисли само.. #2gunfire
Колко болни мозъци има на този свят, Боже!! ooooh!
#Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

незнам кое да назова за №1,защото съм срещала десетки дивотий или така наречени суеверия,бабини поверия и т.н. #Cussing out Naughty #Cussing out

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
А това ... Mr. Green
Бебешките дрехи да се перат на ръка ,а не в пералня.

Това за рязането на гърба, за да изтече "мръсната кръв" 
Охххх..,това за гърбът ме уби направо #Crazy #Crazy #Crazy

Втриването със сол по тялото..... #2gunfire....това е адски садизъм

Повиването със повой  #Crazy #Crazy #Crazy(една тънка дълга лента с която се обвързва повитото вече бебе в пелени,че да му станели прави краката)





Много ефективен начин да докарате на здравото си бебче сериозни увреждания - тазови дислокации, изкривявания на крачетата, проблеми с притиснат пикочен мехур (това е свързано с тазовите истории) и др. подобни ужасии. Естествената позиция на крачетата на бебчо е разчекната поза - така го е създала природата... И това, впрочем, е научно доказано. И известно. От преди повече от 25 години. Когато АЗ бях дете имаше по програма "Хоризонт" на БНТ образователна програма. Всеки следобед. Та това си го спомням, че го обясняваше един чичко професор - MD, ама не помня какъв точно е бил, педиатър ли или как, но съм била някъде 1 - 4 клас. Ще рече, между 6 и 10 години. За справка - тази година ще стана на 34.

# 26
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ето това заслужава първо място  ooooh!

И аз на много глупости съм се наслушала, но това което чух миналото лято просто ме остави безмълвна. Моето бебе беше на две седмици и го водех с количката на лекар, защото цялото му лице беше обринато. По пътя срещнах една съседка, на която разказах какво му е на детенце. Тогава жената ми каза " Да не би някоя жена в мензис да е идвала да види бебчо и затова да се обринал?" И тогава тя ми разказа как един нейн братовчед като бебе така се бил обринал и каква "терапия" му била приложена.А именно: имало обичай в нейното село нацапаните с първият мензис гащички на момиченцата да се запазват. И когато се получил въпросният обрив при нейният братовчед  веднага близките му се "досетили" , че причината е внякоя недобросъвестна посетителка, която не казала че е в мензис. И какво си мислите направили: Взели нацапаните с първият мензис гащички на моята съседка / тъй като тя била близка роднина на бебето/ , разкиснали ги във вода и с тази вода изплакнали на бебенцето лицето за да му минат пъпките! И те до сутринта минали! Sick Sick #Crazy #Crazy Sick Sick
           
и според мен това заслужава 1-во  място

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Това за рязането на гърба, за да изтече "мръсната кръв"  и за ваденето от водата , хващайки детето за гърлото!! Shocked

Иде ми да убия този, който си го помисли само.. #2gunfire
Колко болни мозъци има на този свят, Боже!! ooooh!

КАКВО Е ТОВА РЯЗАНЕ НА ГЪРБА????????????? #Crazy Sick #Cussing out ЗА КАКВО СТАВА ДУМА?
Правели са нарези с бръснарско ножче по гърба на бебето, за да му изтече "мръсната кръв" и да не плаче. ooooh!
Ох, не искам да се връщам на тази тема , бяс ме хваща!!!!!


Е, за това вече съм убедена, че никой не би го направил на детето си. Толкова е абсурдно и садистично, че дори и най-тъпата бабичка не би го приложила.

# 28
  • Мнения: 617
чувала съм, че не трябва да се шие да не му се зашие мозъка
таткото да не ходи на лов, че да не се роди със заешка устна
това да не се посещава бебето от жена в цикъл също съм го чувала

# 29
  • Мнения: 11 004
Любимите ми суеверия за бебетата:
- рязането на гърба заради мръсната кръв  #2gunfire
- за мензиса
- ако бебето има запек, в дупето му да се пъхне клонче от мушкато или парче цвекло  Sick
- до първата си годинка бебето не трябва да се вижда в огледало и да не му се режат ноктите

А за бременните:
- бременната да не се постригва
- да не пазарува нищо предварително 
- да не облича мъжки дрехи, защото раждането ще е трудно и тежко

Общи условия

Активация на акаунт