Електронен термометър- температура ?

  • 25 328
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 424
може и да излиза съобщение за батерията. аз само казах, 4е така ми каза продавачката.

# 16
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Аз имам електронен термометър под формата на биберон-залъгалка. Но само съм го пробвала един път като го взехме, сега вече не го иска и ако се наложи нещо трябва да пробвам с този в дупенцето Simple Smile. Иначе са много удобни и не мисля, че са так толкова неточни.

# 17
  • Мнения: 445
Моя електронен термометър мери под мишницата, устата и в дупето. Само че, когато се мери под мишницата трябва да се добави 0.5 градуса. Сверих го като мерих едновременно и с живачен. Следвай стриктно указанията на електронния термометър. Naughty

# 18
  • Мнения: 5 026
Меря с електронен под мишницата.

# 19
  • Мнения: 1 183
Още от самото начало в болницата я меря температурата с електронен термометър в дупето.

# 20
  • Мнения: 2 197
Нито един електронен термометър не мери точно, защото му оказват влияние много фактори -температура на въздуха, влажност и др. под. Нашия е на Чико и редовно отчита температура 35,1 оС. Пробвах го и на таткото - също 35 градуса. Еми отказах се от термометъра и си я меря с ръка. Ако имам опасения - с живачния. Той досега не  е отчитал грешно.

# 21
  • Мнения: 9 050
Нито един електронен термометър не мери точно, защото му оказват влияние много фактори -температура на въздуха, влажност и др. под. Нашия е на Чико и редовно отчита температура 35,1 оС. Пробвах го и на таткото - също 35 градуса. Еми отказах се от термометъра и си я меря с ръка. Ако имам опасения - с живачния. Той досега не  е отчитал грешно.

Тъй като съм много детайлно запозната с производството и характеристиките на електронните термометри ( фирмата, в която работя има подобно производство ), мога да ти кажа, че никой от факторите, които си изброила, не влияе върху отчетената температура. Термометъра измерва със сензора, който се намира под металното връхче. Когато това връхче е изцяло под мишницата или в дупето - няма как влажността на въздуха в стаята да влияе.

Не мога да кажа за термометрите на Чико, защото за тях нищо не знам, но със сигурност, тези фактори не влияят.  Важното е да се спазват точно инструкциите на термометъра.

Моят е за ухо и отчита вярно. Максималното отклонение, което съм регистрирала е 0,3 градуса. Но в интерес на истината, живачните термометри също дават отклонение. Така че не е ясно тези 0,3 на кой от термометрите се дължат. Или нещо не е наред в самия термометър, или просто въпросните термометри не са добри.

# 22
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
в крайна сметка какво стана с детето?
Оправи ли се?
Явно, че ако мериш двата термометъра, ще има разлика в показанията. Но ако е минимална - не е толкова съществено.
Детето или има температура или няма.
Как е сега?

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Имам електронен за под мишница и под езика но не съм доволна Naughty- отчита много неточно и дава големи отклонения, а уж е марков! Затова ако имам притеснения слагам обикновения и меря! Peace

# 24
  • Мнения: 4 629
Най-точното нерене е в дупенцето  Peace

# 25
  • Мнения: 4 621
Използвам електронен термометър. Като беше по малка мерих в дупето - сега най-често под мишницата Peace

# 26
  • Виена
  • Мнения: 725
Аз имам и електронен и такъв с който се мери в ухото.В ухото става много бързо,за 1 секунда,ама аз много не му вярвам и меря в дупето.А и като ходихме в болницата му я мериха също в дупето и си мисля,че там е най точно...

# 27
  • Мнения: 603
От 1 месец меря в дупето с живачния на Чико. Купих и дигитален. Премерих температурата и веднага проверих с живачния. Нямаше отклонение в показанията.
Сега меря с дигиталния под мишницата, а когато се усъмня - в дупето с живачния - там грешка няма.

# 28
  • някъде
  • Мнения: 4 955
А колко време държите термометъра като мерите в дупето и нали трябваше -0,5 да се извади?

# 29
  • Мнения: 26
Е резултатите от опитите са следните; Sad :
мерих му температурката и с двата термометъра в дупето и двата отчетоха 37,5, после му сложих електронния под мишницата и отчете 37,00. Та сега поне съм сигурна, че с електронния всичко е наред, а пък и все пак отчита вярно и под мишницата.  Thinking А бебо е добре темтературката е от ваксините за 2ри месец. Сложих му свещичка, а днес си е вече о.к.

Отново Ви благодаря за отговорите и заинтересуваността! bowuu

Общи условия

Активация на акаунт