Ценова листа при д-р Стаменов? Моля споделете своя опит.

  • 28 655
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 363
Твърде наивно е да очакваш, че ще получиш инфо по тел за цени за каквото и да било. От другата страна не знаят с кого всъщност разговарят. Отива се на място.

нищо подобно! ако цените са публично обявени, както ТРЯБВА да бъде, все им е едно с кого разговарят.

я помисли малко - има много българки, които отиват да правят инвитро в чужбина. мислиш ли, че и тези жени са се занесли ей-така, на тъмно, с по един куфар пари до съответната клиника, пък тогава да седнат да разговарят и да питат - кое, какво, що и дали изобщо клиниката е подходяща за тях. естествено, че се контактува, информира и прочие по телефон, имейл и поща. това е нормалният начин за правене на бизнес. всичко останало намирисва.

# 31
  • Мнения: 11
jam, какво ще питаш по телефона, аз май съм за операция или за АРТ, каква е цената.Съгласи се че това е малко невъзможно. Лично аз, съм се информирала за цените, ходейки в клиниките, но никога цената не е била водеща за избора ми на лекар.
Според мен най добра информация се получава от лекаря и не смятам, че е някаква драма липсата на ценоразпис окачен на вратата.
Що се отнася за доктор Стаменов - никога и по никакъв повод, не е определял цена по външния вид на пациента.Казвам го от личен опит.

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 15:48 от bubataM

# 32
  • София
  • Мнения: 6 363
jam, какво ще питаш по телефона, аз май съм за операция или за АРТ, каква е цената.Съгласи се че това е малко невъзможно.

пак ще попитам, как си представяш, че ще постъпиш, ако знаеш, че си за инвитро и решиш за отидеш да го правиш в Солун, примерно - в клиника Якентро.

ще се натоварите с мъжо ти и една бала пари на рейса и ще отидете до Солун, за да почнете тогава да разпитвате - колко струват при вас процедурите, имате ли възможност сега да ни почнете или да се върнем след 5 месеца, и т.н....?

когато знаеш точно какво те интересува - не виждам какво невъзможно има да попиташ по телефон или да прочетеш цената на сайта на клиниката.

# 33
  • Мнения: 11
Първо от къде ще знам, че съм за инвитро, и после, точно така ще направя - ще отида до там.Ине само за да разбера за цената, но и за да видя дали екипа ще ми хареса.
И тъй като мен ме интересува АРТ, дали клиниката, за която говориш има ценоразпис на тези методи в сайта си? е аз ги знам щот съм била там, но просто на теб задавам въпроса?

# 34
  • София
  • Мнения: 727
Аз се чувствам спокойна, когато знам цената на всяко нещо и мога да разчета финансите си.
Посещавам МЦРЗ, няма нужда да говоря с лекаря за цени - ценоразпис има в клиниката, както и на сайта в интернет. Не съм чула цените да са различни за различните пациенти, никога за нищо не съм плащала сума, различна от упоменатата в ценоразписа.
Чудесно е когато един лекар иска да помогне съвсем честно и безкористно, но не съм убедена, че това е съвсем правилно и справедливо към другите, които ще заплатят за същата услуга реалната цена. Така разбирам нещата.

# 35
  • Мнения: 2 641
Напълно подкрепям Grace. Мисля че никой не се опитва да "очерни" д-р Стаменов. Всички сме чували само хубави неща за него. Единственото за което говорим е прозрачност. Няма проблем за отсъпките които прави на другите. Планирането обаче включва бюджетиране (това във всяка една литература го пише Simple Smile а няма как да се направи бюджета, ако няма ясни цени. Защо толкова раздуваме и се отклоняваме от темата?

Не разбирам...

# 36
  • Мнения: 911
jam, какво ще питаш по телефона, аз май съм за операция или за АРТ, каква е цената.Съгласи се че това е малко невъзможно.

пак ще попитам, как си представяш, че ще постъпиш, ако знаеш, че си за инвитро и решиш за отидеш да го правиш в Солун, примерно - в клиника Якентро.

ще се натоварите с мъжо ти и една бала пари на рейса и ще отидете до Солун, за да почнете тогава да разпитвате - колко струват при вас процедурите, имате ли възможност сега да ни почнете или да се върнем след 5 месеца, и т.н....?

когато знаеш точно какво те интересува - не виждам какво невъзможно има да попиташ по телефон или да прочетеш цената на сайта на клиниката.

Jam,
пак не си ме разбрала правилно - ти имаш един опит, аз друг.
Що се отнася до куфара или балата с пари - такива съм виждала само по филмите. Аз съм средностатистическа българка със средностатистическа заплата. Също така съм и реалист, поради което избягвам да си представям нереални неща.
Ако ми се наложи за АРТ да отида някъде навън, където и да е, не, няма да съм в състояние (финансово, вече обясних защо) да нося куфар/бала с пари, първо ще се опитам да разбера интересуващите ме цени и ако не получа нужната информация ще се вдигна и ще отида на място.
Иначе наистина не прави особено добро впечатление липсата на каквито и да било ориентировъчни цени в сайта на даден център.

# 37
  • Мнения: 420
Здравейте момичета! Аз също си записах час при д-р Стаменов.Чувала съм за него само хубави неща.Но все пак със съпруга ми сме едни средностатистичести българи с по 300-400 лв. заплата и ме интересува поне горе-долу с какви средства трябва да отида на първоначален преглед.От провинцията съм и освен за консултацията,предполагам ,че ще правиме спермограма /не сме правили досега/, вагинален ултразвук и още каквото каже доктора.Но поне за тези  трите неща, ако знаете горе-долу каква е цената, моля Ви да ми пишете.

Цените за тези неща при Стаменов не се различават много от останалите клиники, даже в някои моменти са по-евтини.
Моят личен опит е:
Първоначална консултация + стандартен преглед + ултразвук = 15 лева общо.
Спермогрма - 10 лева.
Това платих, когато ходих преди година.

Иначе, и аз не разбирам защо цените са пазени като държавна тайна.
Все пак е редно, човек да бъде психически предварително подготвен за финансовата страна на въпроса.

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 05:57 от Божидара

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
От година и половина може да се каже, че съм редовен клиент на д-р Стаменов и прегледа с ултразвук винаги ми е струвал 20 лв. Покрай наблюденията за инсеменациите, особенно за втората, трябваше да ме гледа 3-4 поредни дни и мисля че тогава първото УЗ беше 10лв., а другите 1-2 май не плащах нищо (това вече не помня). Спермограмата също беше около 20 лв (говоря за обикновената) - това е информация от юли 2006г.
 lori 07  пиша това за теб. Според мен си приготви около 100 лева - за първоначален преглед и спермограма (ако се наложи разширена). Мисля, че ще са повече отколкото трябва. Може да се наложи да направиш и някой хормонални изследвания, въпреки че за изследване на хормоните Стаменов никога не е имал претенции в коя лаборатория са правени изследванията. По този повод изследванията на хормоните можеш да си ги направиш предварително.

# 39
  • Мнения: 1 165
Ей, не могат някои да се примирят с професионализма на д-р Стаменов и това си е!!!  WinkАз такъв лекар и човек, като него не познавам!!!! Някои жени тук стават смешни с изказванията си!!!! Да не говорим, че точно те никога не са посещавали въпросния лекар, а само плюят! Laughing Срамота! Интересно защо чакалнята винаги е пълна!!! Пълен абсурд е да се оспорват качествата му! Но в крайна сметка всеки решава, нали? Отива там, където иска да се лекува!  Hug

# 40
Ей, не могат някои да се примирят с професионализма на д-р Стаменов и това си е!!!  WinkАз такъв лекар и човек, като него не познавам!!!! Някои жени тук стават смешни с изказванията си!!!! Да не говорим, че точно те никога не са посещавали въпросния лекар, а само плюят! Laughing Срамота! Интересно защо чакалнята винаги е пълна!!! Пълен абсурд е да се оспорват качествата му! Но в крайна сметка всеки решава, нали? Отива там, където иска да се лекува!  Hug

  Абе девойко, ти нещо не си в час . #Crazy Къде видя някой да плюе Стаменов и да отрича професионалните му качества?
  Напълно съм съгласна с Джам - въпросът е принципен. Трябва да си има официален ценоразпис -това е. А за отстъпките - това си е негова абота и никой не му се бърка (въпреки, че и с това не съм много съгласна, че е редно, ама айде - частна клиника...). Това да не ти е женския пазар, за всяко нещо да се спираш на сергията и да питаш колко струва? Имам си интернет, най-добрите клиники си имат сайтове. Сядам, и разглеждам, защото искам да се ориентирам, като едно от най-важните неща е цената. И какво излиза - не мога да го направя. И трябва да се дигна от Долно....еди кое си и да ги обикалям всичките, за да им разбера цените. Е, не можеш да ме убедиш, че това е правилно, прозрачно, демократично и т.н., но за това пък е типично по български...

# 41
  • Мнения: 911
Ей, не могат някои да се примирят с професионализма на д-р Стаменов и това си е!!!  WinkАз такъв лекар и човек, като него не познавам!!!! Някои жени тук стават смешни с изказванията си!!!! Да не говорим, че точно те никога не са посещавали въпросния лекар, а само плюят! Laughing Срамота! Интересно защо чакалнята винаги е пълна!!! Пълен абсурд е да се оспорват качествата му! Но в крайна сметка всеки решава, нали? Отива там, където иска да се лекува!  Hug

  Абе девойко, ти нещо не си в час . #Crazy Къде видя някой да плюе Стаменов и да отрича професионалните му качества?
  Напълно съм съгласна с Джам - въпросът е принципен. Трябва да си има официален ценоразпис -това е. А за отстъпките - това си е негова абота и никой не му се бърка (въпреки, че и с това не съм много съгласна, че е редно, ама айде - частна клиника...). Това да не ти е женския пазар, за всяко нещо да се спираш на сергията и да питаш колко струва? Имам си интернет, най-добрите клиники си имат сайтове. Сядам, и разглеждам, защото искам да се ориентирам, като едно от най-важните неща е цената. И какво излиза - не мога да го направя. И трябва да се дигна от Долно....еди кое си и да ги обикалям всичките, за да им разбера цените. Е, не можеш да ме убедиш, че това е правилно, прозрачно, демократично и т.н., но за това пък е типично по български...

Какъв речник, какъв личен стил, каква прелест! Ц-ц-ц!

# 42
  • Мнения: 2 641
Естествено че никой не оспорва качествата на д-р Стаменов! на всички ни е ясно че е страхотен човек и професионалист! Дай Боже да има по-вече лекари като него!

Но както май се оказва....има известна разлика в това което плащаме. Аз също плащам 20 лв за преглед при него. Както и да е. Хубаво е да го знаем. Това е всичко. Никой не спори за професионализма му.

# 43
  • Мнения: 1 165

  Абе девойко, ти нещо не си в час . #Crazy Къде видя някой да плюе Стаменов и да отрича професионалните му качества?

Хайде с този речник вкъщи! Много моля! Излагаш се! Нямам нищо против дискусията, но си мисля, че който не е доволен от това, че няма публикувани цени, да отиде в друга клиника! Тъкмо ще облекчите доктора, и без това е затрупан от работа!  Wink Желая ти от сърце успех!

# 44
  • Мнения: 1 143
Смятам, че неволно станах причина за доста от споровете тук, за което ви моля за извинение.  Единственото, което исках да споделя с вас е човечността на на този лекар и желанието му наистина да помага на хората.Споменах за жеста, който направи Стаменов за нас, но то не беше защото съм му по-симпатична или защото съм била зле облечена и той е решил, че нямаме пари за процедурата... Това е жест, който той прави за всички семейства, в които някой от съпрузите е имал онкологично заболяване. Не знаех дали трябва да го споменавам, но тъй като думите ми бяха изтълкувани явно по друг начин, реших, че трябва да го направя.

Общи условия

Активация на акаунт