За калните обувки да ви питам...

  • 11 292
  • 242
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Имаше една тема за калцуните в Дом и семейство - е, този вариант за мен определено е по-приемлив, отколкото да ми връчат оборотни миризливи чехли, носени от всичките им гости  Crossing Arms
Не карам никого да се събува; ако се налага - давам кърпа за бърсане на кални обувки. Ако все пак настоява да се събуе, не го наричам "селянин"  Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Вече си нося нашите си пантофи, ако сме канени на гости.  Laughing

# 17
  • Мнения: 4 473
strelche®, тръпки ме побиха.  Joy

Аз не се събувам, освен ако не влизам в стая на бебе или не се чувствам като у дома си. Бройте ме към цапащите. Рискувам никой да не ме покани на гости.

Защо? Grinning Ето, че започна разясняването как ще се разменят `аромати` и всякакъв род микроорганизми. Joy

# 18
  • Мнения: 3 447
Защо? Grinning Ето, че започна разясняването как ще се разменят `аромати` и всякакъв род микроорганизми. Joy
Ми гнус ме е да нося чужди чехли, какво да направя... и чужди гащи също  Rolling Eyes

# 19
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Не карам гости да се събуват. Не ми харесва и аз като съм на гости и подходящо облечена, мен да ме карат да се събувам.

В конкретния случай, след като му е липсвала съобразителност на човека, директно бих му казала да се събуе (без да ми мигне окото).

# 20
  • Мнения: 1 113
Не държа да се събуват в къщи - който както иска, но да ви кажа май освен мен никой друг не е влизал с обувките. Това пък ме задължава като ида аз на гости да се събуя.
Гостите ми си искат чехли и съответно получават - миризливи или не, каквито имам - такива.
Освен това събуването е свързано не само с кал и мръсотия. У дома имаме естествен паркет и когато съм влизала с обувки ми се е случвало да оставя леки вдлъбнатинки по дъските от токовете си, може да са слабо забележими, но все пак ги има. Та си мисля, ако бяха не от мен, а от някой гост, щеше ли да не ми пука.

# 21
  • Мнения: 7 723
Имаше една тема за калцуните в Дом и семейство - ===

Ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155791.0  Wink

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Съобразявам се, но предпочитам да не се събувам. Не карам да се събува никой в къщи.

# 23
  • Мнения: 4 734
 Неудобно ми е да вбяза в нечии дом с обувките и се събувам независимо от това, което ми предлагат домакините. От личен опит зная, че хората винаги казват " Не се приснявай, влез с обувките ", но вътрешният им глас говори  " Егати и тоя ли няма елементарно възпитание  #Cussing out  ".
 Та така, не намирам за нормално с обувките, които се тъпче и минава върху какво ли не да вляза в собствения ми или в нечий друг дом. Малко off от темата, но съм настъпвала човешко лайно във входа в тъмното, усетих го не по друго, а по миризмата и може да се случи на всеки по всяко време Tired Пак ли се придържате към мнението хората да си влизат у вас обути?! Shocked

# 24
  • Мнения: 2 161
Немислимо е в къщи да се влезе с обувки.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 421
 Един единствен човек от познатите ми не се събува в къщи и вярвайте кръв ми капе от сърцето като гледам как се разхожда по килима, а после децата седят, лежат играят отгоре(ама хайде да не съм лоша, че уж ни е много близък и си мълча).

 Събувам се и смятам, че по този начин уважавам домакините като не им цапам с обувки, с които не помня къде съм стъпвала.
 На по-близки приятели като ходим на гости и си нося чехли за да не обувам чужди. Не съм имала неприятни случки да се събуя и изведнъж хоп - скъсани чорапи. Нямаме проблеми с миризмата на краката, така че...
 Където ми казват влизай обута  - влизам, щом са ме поканили, но щом домакините не коментират въпроса смятам по подразбиране, че е необходимо да се събуя.


# 26
  • Мнения: 5 622
Не обичам като ходя някъде да се събувам, особено ако няма малки деца и няма причина да спазват' стерилна' среда  Stop

В къщи от как родих, моля да се събуват(но се чувствам неудобно честно казано), преди това, никога. И сега, когато съм махнала килима и съм го дала за пране и сме само по дюшеме, също не ги събувам хората"Влизай направо. НЕ се събувай", това казвам.

Според мен като има килим и деца особено, е задължително събуването, иначе си е опасно направо....

А много ми е смешно като видя дом, в който обувките са строго подредени в коридора, върху прилежно разстлан вестник... Crazy Ето, това ми е селско вече....

П.С.Наистина темата ще предизвика скубане на коси ми се струва  Crazy

# 27
  • Мнения: 5 577
Ние нали живеем на квартира, и честно казано хич не ми дреме, не е моя дом - даже аз влизам обута. После минавам пода и айде. Хич не държа на нищо, след 3-4 месеца се махаме, и ще си правят ремонт хората та прилича да не казвам на какво.  Blush

# 28
  • Мнения: 6 909
Мразя да се събувам по гости-особено като съм по-елегантно облечена-някак грозно ми е да завърша на чехли Sick
Аз още го помня стария лаф за ансамбъла как се развалял hahaha
По темата аз като ходя някъде предпочитам да се събуя, някак си така съм свикнала. Когато някой идва вкъщи не ми е удобно да го карам да се събуе, предпочитам сами да преценяват. Малки деца нямам.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


А много ми е смешно като видя дом, в който обувките са строго подредени в коридора, върху прилежно разстлан вестник... Crazy


Вестник  Laughing ..... ние само върху списания си ги слагаме .....


... майтапя се 

Общи условия

Активация на акаунт