маска за коса за обем

  • 12 040
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 27
Здравейте момичета

   Споделям с вас една моя тайна за хубава коса, дано да ви хареса.
До преди 2 години,косата ми беше обемна и чуплива.От 2 години насам през есента ми капе ужасно много косата,чак ми се реве. След това ми се въстановява горе долу по това време,след 4 месеца и ми никне нова коса,сега в момента даже имам детско бритонче от новопоникналата коса.
   Сега намерих начин в домашни условия да си правя маска и определено по обемна след нея.А ето я и маската,която си правя, много е проста.
    Взимам една кафена лижица мед и я разтапям в 20 мл. вода, с това намазвам скалпа, слагам една найлонова шапка и отгоре увивам кърпа, така престоявам 1-2 часа. След това си измивам косата. Тази маска си я правя в събота и неделя понеже имам време,а през седмицата правя друга.
    Взимам една кафена лижица мед и я разтапям в  100 мл. вода, полученото наливам в пулвализатор. След като се изкъпя престоявам 10 мин.с кърпа на главата, за да не остане вода по косата ми, сресвам се и се пръскам с пулвализатора 8-10 пъти. Суша си косата с наведана глава пред ел.печка или сешоар.
   Сигорно се питате дали косата няма да лепне, не нелепва, а седи все едно сте изпозвали пяна за коса. А най- важното, след като преспите и на др. ден е пак обемна.
   чакам отзиви
 

# 1
  • Мнения: 9 110
Не мога да си представя да сложа мед на косата си, особено като е чиста Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 171
Сега понякога ме налитат пчели заради парфюма, представям си ако сложа мед newsm78 какво ще стане

# 3
  • Мнения: 27
пробвай и после сподели

# 4
  • Мнения: 9 110
мен ме е страх, а и нямам мед вкъщи, ако някой се престраши - ще следя за отзиви Mr. Green

# 5
  • Варна
  • Мнения: 917
мен ме е страх, а и нямам мед вкъщи, ако някой се престраши - ще следя за отзиви Mr. Green

Че защо да те е страх? По -лошо ли е от ония тривитаминоли от ветеринарната дето всички момичета се запалиха?
Аз ще пробвам Peace

# 6
  • Мнения: 4 194
Не мога да си представя да сложа мед на косата си, особено като е чиста Rolling Eyes
И аз. #Crazy

# 7
  • Мнения: 664
аз също

# 8
  • Мнения: 9 110
Тривитаминола си е съвсем нормален, защо го сравняваш с меда Laughing

# 9
  • Мнения: 664
 Peace така или иначе си мажа косата с много неща-ампули на виши, 2-3 продукта ролланд и т.н., тази вечер ще си сложа само от това чудо. утре през деня ще ви кажа какво се е случило

# 10
  • Варна
  • Мнения: 917
Тривитаминола си е съвсем нормален, защо го сравняваш с меда Laughing

 newsm78 ми какво му е ненормалното на меда, даже го ядем

# 11
  • Мнения: 9 110
Whatever Simple Smile
Медът е лепкав, трудно се мие и т.н. Това имах предвид.
Не казвам че маската не е ефективна, просто аз не би х си сложила мед на косата, така както не бих си сложила майонеза или урина.

# 12
  • Мнения: 298
Във много домашни маски има като добавка мед, така че не виждам нищо странно. Аз лично съм си слагала мед в маските, и ще пробвам и тази  Wink

# 13
  • Мнения: 664
направих си маската, (имам предвид-2-то със впръскването)косата ми изглежда добре, ще видим утре

# 14
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
В много маски се слага мед. Наистина подхранва, но трудно се отмива.

# 15
  • Мнения: 6 958
пробвай и после сподели

Правила съм я 3-4 пъти  Peace Измива се някак си  #Crazy Но си заслужава   bouquet

# 16
  • Мнения: 664
miranda_rs-добре че си ти:)  ще си намажа скалпа с мед в неделя

# 17
  • Мнения: 27
радвам се,4е тези които са пробвали са харесали маската,а за тези които още не са,нека да пробват.
Взех от ампулите на Phito, като 1 ампула е почти 5 лв., мога да кажа,4е има същия ефект,разликата е в това,4е с меда ти излиза за 0.05 ст.
 

# 18
  • Мнения: 27
puddochia  сподели, как беше на другия ден

# 19
  • Мнения: 27
забравила сим да кажа,4е когато си суша косата с наведена глава, мачкам косата си. Като ги намачкам косата ми става по обемна.

# 20
  • Мнения: 32
аз си правя маси в къщи и почти винаги в тъх има мед и друго-каквото се сетя и имам в момента.Ще опитам това с пръскането и ще споделя-нишо не губя ако опитам-винаги мога да си измия косата отново ако ефекта не е очакваният.Благодаря за споделеният опит.

# 21
  • Мнения: 2 498
забравила сим да кажа,4е когато си суша косата с наведена глава, мачкам косата си. Като ги намачкам косата ми става по обемна.
Само да вметна, че сушена по този начин коса остава обемна до следващото миене , ако и се сложи пяна .....а мед на чиста коса #Crazy не мисля даже и да пробвам Naughty........

# 22
  • Мнения: 27
пробвала съм и с пяна за обем, даже същия ден косата му е степена вече, да не говорим за другия ден.Както е казала   nqakoi , нищо не губите ако опитате-винаги може да си измиете косата отново.

# 23
  • Мнения: 155
забравила сим да кажа,4е когато си суша косата с наведена глава, мачкам косата си. Като ги намачкам косата ми става по обемна.

Чудя се , дали ще има същия ефект , ако се напръска на суха коса? newsm78

# 24
  • Мнения: 27
Не съм пръскала на суха коса, опитай преди да се изкъпеш, ако не ти хареса, си взимаш душ.А ако ти хареса пак се пръскаш след като си изсушиш косата.
   

# 25
  • Мнения: 155
Не съм пръскала на суха коса, опитай преди да се изкъпеш, ако не ти хареса, си взимаш душ.А ако ти хареса пак се пръскаш след като си изсушиш косата.
   

Вече го пробвах. Хареса ми ефекта  върху суха коса. Същият е като при пяната. Сега ще опитам и на мокра коса. Hug

# 26
  • Мнения: 27
и аз това казвам, все едно изполваш пяна за коса , но тук знаеш, че няма химикали, а чист натурален продукт.

# 27
  • Мнения: 12
Кой каза че медът се измивал трудно? Shocked Аз постоянно го използвам в маската с тривитаминола, истината е че се измива много лесно дори само с вода и определено много по-лесно от маста.

# 28
  • Мнения: 1 063
истината е че се измива много лесно дори само с вода и определено много по-лесно от маста.
Peace Прибавяла съм мед към маска за коса. С измиването няма проблем.

# 29
  • Мнения: 4 770
Благодаря за двете свежи идеи с меда! Grinning

# 30
  • Мнения: 928
Страхотни  и много лесни идеи  smile3521 smile3521 smile3521

# 31
Е,и аз ще ги пробвам тези лесни маски.След като видя резултата ще пиша.Нямам търпение Party

# 32
  • Мнения: 663
Аз ,най- редовно си правя маска с мед.И нямам никакъв проблем с измиването. Simple Smile
               Ще пробвам, маската,благодаря  bouquet
   

Общи условия

Активация на акаунт