24 г.с = на кой месец?

  • 4 188
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 724
Е добре аз съм в кой месец не свършвам ли на 2 март 4 ти и влизам в ти ?Аз сега казвам,е съм в 4 мес! newsm78 

# 16
  • София
  • Мнения: 1 244
Тъй като деветте месеца са "относително" понятие, най-лесно според мен е да се брои от датата на термина назад, без да се гледат г.с.  Аз съм с термин 30 юли и на всеки 30-и примерно мога да си броя следващ месец. Тъй като някои имат по 31, а пък февруари в случая 28 дни... си броя условно месеците от всяка 1-ва дата...

С броенето отпред-назад, т.е. от дата на зачеване, се получава разминаване. Например при мен е около 5-6 ноември, но терминът ми е 30 юли (пак Simple Smile ) Т.е. ако ги броя така, излиза че трябва да родя на 5 август...

# 17
  • София
  • Мнения: 5 724
Аз сега се прибрах от лекар и пак го попитах кой месец съм Sunglassesи той ми каза: Края на 4 ти, март началото влизаш в 5 ти! Simple Smile Значи 24 г.с. не може да е 5 мес.това са 8 седмици повече от моите Wink

# 18
  • Мнения: 3 089
нищо не разбрах от тия излисления и калкулации.
чеквам се само да споделя твърдото си неодобрение спрямо агресивни изказвания от сорта "първо проучи и после мисли!" е що за реплика е това, моля ви се  Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 5 724
нищо не разбрах от тия излисления и калкулации.
чеквам се само да споделя твърдото си неодобрение спрямо агресивни изказвания от сорта "първо проучи и после мисли!" е що за реплика е това, моля ви се  Rolling Eyes
Кой го е казал това?

# 20
  • Мнения: 527
Брой си от датата на термина,всеки месец на тази дата влизаш в нов месец от бременността.По-ясно от това не знам.Ако тръгнеш да смяташ както някои са ти казали по седмици,да прибавяш и не знам си какво,още повече ще се объркаш Peace

# 21
  • Мнения: 2 757
нищо не разбрах от тия излисления и калкулации.
чеквам се само да споделя твърдото си неодобрение спрямо агресивни изказвания от сорта "първо проучи и после мисли!" е що за реплика е това, моля ви се  Rolling Eyes
Кой го е казал това?
Аз съм го казала. Къде е проблема? Мисля че е нормално човек да се образова малко преди да изказва мение. Особено за конкретни неща като математиката. Все едно някой да каже Аз мисля че 1+2=5. За броенето на седмиците и месеците си има специален начин, който или се знае или не се знае. Не може да се предполага, още повече от човек, който не разбира от калкулации. В случая става само и единствено дума за калкулации. Разбирам човек, който не се е сблъсквал с бременеенето да не ги знае тези неща. Но бременни или майки родили вече по няколко деца още да не са се научили как да си определят месеците ме изумяват

# 22
  • София
  • Мнения: 5 724
Ми аз не съм била до сега бременна и мисля,че не е проблем това някой да не знае  WinkНяма да ни пишат 2 ки : Grinning

# 23
  • Мнения: 1 596
благодаря ви мили майки,
горе долу се ориентирах bowuu

# 24
  • Мнения: 8 917
5-ти календарен или 6-ти лунарен.
Леко бременеене Hug

Общи условия

Активация на акаунт