Въпросник за искрени майки

  • 3 919
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 080

1. Как се казваш? Калина
2. Колко деца имаш? 2
3. На каква възраст са? 5 г и 1г и пет месеца
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?Леле майко
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?Когато големия ми син прочете първата си дума .
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни. Не при мен е точно обратното
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им? От болка от болести от подтисничество .
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?Да могат да плуват
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?Заобикалящата ги мърсотия по улиците мръсния въздух.
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?Мм незнам с точност
11. За какво мечтеш ти самата?за малко свободно време
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план? няма такъв въпрос пред една майка .Ако искаш намираш време и да не си ощетен
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?твърдост
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? Когато проявяват ината си
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?Не изпадам в такива помисли всеки е уникален по своему
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...Те не са особено мили
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...Не плача в такива случаи
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? Уравновесена се опитвам да бъда по- скоро притеснителна .
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?Те нямат общо с това .
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...Проницателността
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...не искам да съм на 54
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?В психологично
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?От добър приятел
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...мисълтта ми
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?  Winkпиете ли спрайт ?
 
 
 

    Powered by SMF 1.1.2 | SMF © 2006, Simple Machines LLC

 

# 16
  • Свиленград
  • Мнения: 269
1. Как се казваш? Вили
2. Колко деца имаш? 1
3. На каква възраст са? 1 година и 2 месеца
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? ЙЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!! СТанааааа най-накрая!
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? Когато след упорит труд ми показа на колко годинки е Simple Smile
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни. Когато веднъж за малко да се удави с 1 глътка вода
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им? От падане, удряне и силно нараняване, от задавяне, от лоши хора, от всичко,което би му навредило!
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? Искам да стане честен, добър човек,който да успее в живота благодарение на собствените си усилия!
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? Не
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък? Не може още да ми каже Simple Smile
11. За какво мечтеш ти самата? Мечтая да имам още едно детенце,за да има повече викове вкъщи!
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план? Ощетява я да се развива в посоката,в която се е развивала преди. Сега се развивам в насоката да бъда майка! Има време за всичко!
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си? много бих искала да съм по-сдържана и да не си изпускам нервите пред детето. Тъпо,но...за съжаление понякога се случва.
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? Все още не ми се е случвало.
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”? Аз винаги съм горда с детето си.
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...когато ме гушне с 2 ръчички.
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти... боледува
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? Притеснителна
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха? Не са ми го показали. Обикновено мъжът ми дава кураж,че се справям добре.
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...Че е много силна в трудни моменти.
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...Прекалено много неща ми забраняваше на времето и аз се принуждавах да я лъжа вместо да споделям с нея.
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?Имам нужда от малко лично време. Време за мене си. Иска ми се да можеше някой да гледа Ники за 2-3 часа веднъж седмично.
23. От кого още би се радвала да получиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка? Освен от мъжа ми от друг не искам признание!
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е... мъжът ми-Димитър
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника? За сега незнам.  newsm78
 
 
 
 

# 17
  • Мнения: 6 206

1. Как се казваш?
          Поля
2. Колко деца имаш?
         Едно
3. На каква възраст са?
         2,8 год
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?
         Така си и знаех
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?
        Когато видях, че момчето ми пораства - видях, че едно по-малко момиченце му дръпна много смело играчката и се затичах към него в очакване да го удари и предотвратя удара, а той се обърна и ми каза "аз няма да я ударя, мамо, не се притеснявай"
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.
          Постоянно. Не бих искала да предизвиквам съдбата.
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?
         Болести.
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?
         Каквото той иска
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?
         Това, че плаче всяка сутрин когато се разделяме.
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?
        Сигурно да прекарва повече време с мен.
11. За какво мечтеш ти самата?
        Да прекарвам повече време с него.
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?
      Да, научи ме на страшно много неща, станах по-мъдра и много по-щастлива.
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?
     Бих премахнала някои реакции, които знам, че не са правилни, но ми идват отвътре.
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?
        Засега нищо, да чукам на дърво.
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?
       Всеки ден, постоянно, за всякакви глупости  Crazy
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...
       Когато ми казва, че ме обича
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...
       Засега не съм плакала, дано никога не ми се наложи
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата?
       Смела, разбира се
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?
       Не и нямам нужда
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...
       Нищо
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...
      
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?
        Май нямам или поне не се сещам, а, да, в домакинската работа
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?
       От никой
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...
        Мъжа ми
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?
        не бих искала  Simple Smile, просто искам да им кажа, че всяка майка, която дава и показва любовта на детето си е страхотна

# 18
  • Самоков
  • Мнения: 561
1. Как се казваш? Нели
2. Колко деца имаш? 1
3. На каква възраст са? 1г. и 3 месеца
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? дали е истина?
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? всеки ден съм удовлетворена
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни. може би да
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им? от всички гадости на този свят
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? да бъде здрав, щастлив и много преуспял
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? не
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък? само той си знае
11. За какво мечтеш ти самата? за още едно дете
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план? личността ми се развива в положителен план станах по-добра и по-грижовна
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си? бих намалила избухливостта си
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? когато бебчо беше с висока температура и нищо не можех да направя
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?във всъка ситуация
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е... усмивката с която ме буди всяка сутрин
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти... когато беше на 1 ден и постоянно плачаше, а аз не знаех какво да правя
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? по малко и от двете
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха? Майка ми знае, че се справям добре
20. Това, което най-много харесваш в майка си е... Добротата, искренността, отзивчивостта
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? Животът ме научи да се справям сама, а дори и да не мога не търся помощ
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка? От никого
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е... майка ми, брат ми, съпругът ми и най-вече синът ми
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника? Беше ли ви интересно да попълните този въпросник?

# 19
  • Русе
  • Мнения: 7 794
1. Как се казваш?   Елка
2. Колко деца имаш?   Едно
3. На каква възраст са?   3г.7м.
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?  Радост
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?   Май няма.Аз съм доволна през цялото време
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.  Не
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?   Болест
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?   Най-доброто
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?    Яростта му
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?   Да стане гигант
11. За какво мечтеш ти самата?    Да обиколя света
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?                           Обогатява и ощетява
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?    Бих намалила нервите и добавила търпение
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?    Когато е болно
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?   При всяко "първо"нещо
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...      "мамо,обичам те"
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...       е болно
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата?     смела
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?      Насърчават ме и ми дават съвети когато им поискам.Не ни се месят
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...   усмихната
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...       много неща.Не искам да обеснявам
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?     В "укротяването на опърничевият"
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?    от мъжа си
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...     беше мъжа ми
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?    нямам

# 20
  • Мнения: 1 568

1. Как се казваш?     Стефка

2. Колко деца имаш?      едно

3. На каква възраст са?    7 години

4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?   чаках го 8 години,когато видях двете черти,треперех и крещях със всичка сила на мажът ми от тоалетната,той се уплаши какво ми е станало!

5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?    днес,опита се да ме излъже и аз му дадох ясно да разбере(с любов)че мама не бива да се лъже!

6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.   такова нещо ми се случи-божи зак преди да забременея,ако ви е интересно ще разкажа,много ясен знак,който ме разтрепери!

7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?    От болести,от лоши хора,от злоба и сълзи!

8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?    Да е удовлетворен от себе си,да се чувства значим!

9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?   самотен е,защото е срамежлив!Натъжава ме и,че вместо да играе на вън седи пред компютъра и телевизора!

10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?    Да идва баба,леля.....да го даряват с любовта си!

11. За какво мечтеш ти самата?    най-голямата ми мечта е да е здрав,а другото....ще го запазя,за себе си!

12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?    Горда съм ,че съм майка!Чувствам се повече жена и човек!!!

13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?    Искам да съм по-спокойна,като се разболее,да си давам кураж,а повече искам да имам усет към нещата,който него го забавляват,защото покрай храната,топлите дрехи и спокойният сън,като че ли закърнявам,за неговият свят и емоционални нужди!

14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?    Много боледува и сме по-болници!скубя си косите,треперя и знам,че нищо не зависи от мен-разкъсвам се от мъка и безпомощност!

15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?   Когато каже:мамо легни и си почини,толкова те обичам,много работиш!

16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...    накъсал ми беше трева и ми я подари с целувка и изпълнен с любов!

17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...    е болен

18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата?   и двете по-равно!

19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?    те много го обичат-това ми стига!

20. Това, което най-много харесваш в майка си е...     може да е на легло,но когато става въпрос,за здравето на малкият,кагато и да се обадя-става и тръгва!!!

21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...       е изнервена и все иска да помага,а това от чужди хора се приема,като досада!

22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?      Като не  е добре детето.да ме подкрепят близките и да не ме съдят!

23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?    мажът си

24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...      мажът ми,сестра ми,майка

25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?     искам да им кажа просто:нека сме по-добри!

[/quote]

# 21
  • София
  • Мнения: 5 605
1. Как се казваш? Цвети
2. Колко деца имаш? едно
3. На каква възраст са? почти 9 месеца
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? колко съм щастлива...
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? винаги, когато погледна малката
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни. Надявам се, че такава сила пази дъщеря ми
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?най-вече от инциденти
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? да бъде здрава, щастлива, задоволена с всичко
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? нямам достатъчно време за нея, щатото имам прекалено много работа
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък? newsm78
11. За какво мечтеш ти самата?за още едно дете
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?прави ме по-отговорен човек
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?хм... за сега май не бих се премоделирала
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?когато беше болна
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?всеки път когато направи нещо ново, което в тази възраст е много често
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...когато ми каже мамо
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...беше болно
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? определено по-скоро притеснителна
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?забранила съм на родителите-моите и на мъжа ми да се бъркат в начина по който се грижа за детето, затова и те не дават мнение, освен ако не го поискам
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...невероятен човек е и мога да разчитам на нея
21. Не искаш да приличаш на майка си в вечните закъснения, защото ужасно много ме дразни
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? за гледането на малката, докато съм на работа
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?от мъжа ми и по-нататък и от дъщеря ми
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...родителите ми, мъжа ми, сестра ми и брат ми
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника? newsm78

# 22
  • Мнения: 1 006
1. Как се казваш? Руми. Но по-важното е, че едва напоследък май разбрах коя съм.

2. Колко деца имаш? Две.

3. На каква възраст са? Син на 11 г. и дъщеря на 5 г.

4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? Бях безумно щастлива, когато забременях със сина ми. Когато забременях с дъщеря ми и видях двете чертички, първата ми мисъл и реакция беше да хвана телефона и да тегля петминутен здрав биг мама скендъл на баща й. Бях бясна. Прости ми, Господи...ако можеш.

5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка? Много са. Но най-удовлетворена се чувствам, когато децата ми са доволни от себе си. Всеки път, когато ги сравня с други деца и видя, че са много по-здрави психически. Нещо конкретно - когато синът ми целува сестра си по челото и в същото време си затваря очите. Когато плаках скоро за нещо и малката ми каза :"Маме, спокойно...Бате е голям, ще се справи."

6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни. Да, имало е случаИ. Когато два пъти синът ми за малко да падне от 6-тия етаж. Когато пак той за малко не се удави. Когато му объркаха ваксина и нямаше последствия. Когато сам подкара пълен със стока бус по нанадолнището на "Раковска". Спирам за него, че няма да спра. Когато след двумесечни размисли и скубане на косите все пак реших да не прекъсна втората си бременност само заради надеждата, че може да бъде момИченце. Благодаря ти, Господи...

7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им? От физически злополуки на първо място. И от психически травми, които могат да им се отразят негативно завинаги.

8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? Да имат здрави и стабилни семейства. Да са обичани и оценени. И здраве на първо място.

9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава? В ежедневието на дъщеря ми - не. В това на сина ми - да. Мисля, че той няма особени проблеми в това отношение, но аз имам.

10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък? Дъщеря ми - Дядо Коледа да дойде на рождения й ден, който е на 19,09. Все повече се замислям дали да не й уредя въпроса. newsm78 Синът ми мечтае за нещо, което няма как да му осигуря. Не е материално. Cry

11. За какво мечтеш ти самата? По-добре да не започвам. Не да не мечтая, а да не отговарям.

12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план? Развитието ми като човек и личност до голяма степен започна, откакто имах щастието да стана майка. Донякъде дори и с това, че поставих самата себе си на по-заден план.

13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си? Не бих обсебила сина си в ранна детска възраст до такава степен, че да го преситя от себе си. Бих се погледнала отстрани и нямаше да си позволя да допусна многобройни грешки по отношение на него до ден днешен.

14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? По отношение на дъщеря ми нямам подобни притеснения. Към сина ми се чувствам безпомощна, когато не успявам да му вляза на вълната и тона.  Cry

15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”? Всеки път, когато гледам и потъвам в тъмно сините очи на сина ми Heart Eyes и в синьо-зелените очи на дъщеря ми. Heart Eyes

16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е... От известно време дъщеря ми винаги ме нарича с едно мило "маме".Разтапям се, разливам се просто...Два-три дни след Св.Валентин сина ми ми донесе червен балон във формата на сърце. Когато влезе с него вкъщи се засили срещу мен, стисна ме през кръста до изкарване на въздуха и ме поразнесе из антрето и във въздуха. Още малко и ще се изравним на килограми. ooooh!

17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти... От щастие - когато родих дъщеричката ми. От мъка  - по поводи свързани със сина ми. Heart Eyes...[/b]

18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? Смела.

19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха? Да. Най-голямо одобрение получавам от тях. Това е най-високата оценка за мен, защото няма други като тях на света. По всякакви начини ми го показват.

20. Това, което най-много харесваш в майка си е...И на този въпрос предпочитам да не започвам да отговарям. Трябва ми отделна тема. Прекланям й се. Heart Eyes

21. Не искаш да приличаш на майка си в... прекаленото бърборене, многословието, анализирането, захващането със 100 неща едновременно и т.н. , защото...това е едно от нещата, в които приличам на нея. ooooh! Предпочитам да бях взела от нея зелените й очи в замяна. Понякога със зелени лещи се правя на дъщеря на майка си и на майка на дъщеря си. hahaha

22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? Мислих поне 5 мин. как да отговоря. Не някой да взима решенията вместо мен, а имам нужда да ми се помага по-бързо да ги взимам. Взимам категорични решения, но стигам до тях след мисловен ад.[/b]

23. От кого още би се радвала да получиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка? От когото съм имала нужда съм го получила вече. Единствено от децата ми, но в по-късен етап бих искала НЕ да получа "Браво!", а нужния поглед или само прегръдка. Може и без думи. Прекалено са малки в момента и двамата, за да осъзнаят какво правя за тях и какво ми коства сега, а може би и за в бъдеще.

24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...са родителите ми и аз самата.

25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника? В себе си май имам повече отговори, отколкото въпроси.

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 10:01 от Erica Free

# 23
  • Мнения: 233
1. Как се казваш? /Ирена/
2. Колко деца имаш?  /четири/
3. На каква възраст са? /18г.; остана на 9м. 19дни ; 14г.; 5г./
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност? /че ще се върне тя моята малка дъщеря/
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?/всеки ден се чувствам така/
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни./да, факта, че ми я върна и ми го показа в сън с моя ангел хранител/
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?/от всичко лошо и от своята безгранична обсебваща любов/
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота? /цялото щастие на земята/
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?това, че виждам само три от тях/
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?/да стане студент и да има кола; да играе на воля; да танцува.../
11. За какво мечтеш ти самата? / да съм щастлива, имам страшно много мечти/
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?/и да и не/
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?/ бих махнала килограмите си и бих била по-малко обгрижваща/
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?/пубертета на малкия ми син/
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?/винаги/
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е.../ много са нямам думи да го изразя/
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти.../скришум, когато загубих Мони/
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата?/смела/
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?/да факта, че никой не може да ме смени/
20. Това, което най-много харесваш в майка си е.../всичко, доброта, всеотдайност, сега ми липсва вчера замина на гурбет/
21. Не искаш да приличаш на майка си в добротата, защото не е добре за себе си...
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? /да отслабна и да имам повече време за себе си и финансово разбира се/
23. От кого още би се рдвала да аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?/ за всички нас от някой горе/
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...любовта на и към децата ми и мама/
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?Поздравявам всички смели мами с повече дечица.

# 24
  • Мнения: 332
Благодаря ти за въпросите, много терапевтично ми подействаха   bouquet
1. Как се казваш?Екатерина
2. Колко деца имаш?1
3. На каква възраст са?2 и половинка
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?знаех си  Shocked
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?тази вечер Хари заспа сам, обикновенно иска да заспиваме заедно  Party
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.Най-ярък спомен имам от един ужасен случай от преди около година: сънувах, че раждам дете което се двуумя дали да кръстя Ангел или Михаил ( аз го свързах с св.Архангел Михаил закрилник на душите на мъртвите, ако не бъркам) Sad Същия ден един шкаф в къщи по чудо ме премаза детенцето ми. Много се уплашихме и двамата, дори сега като си спомням и сърцето ми се свива.  PraynigСлава на Бога абсолютно нищо му нямаше, а шкафа беше почти върху него. Как да не вярвам, че има добра сила, която го пази? Hug
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?от болести
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?Да създаде едно прекрасно семейство и разбирасе да се реализира професионално в желана от него професия
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?малко се затруднявам с отговора. Може би когато не ме слуша,но то си е нормално
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?за колело
11. За какво мечтеш ти самата?Да се пренесем по-скоро в апартамента ни и да си взема един изпит по руски дето много ме мъчи  Blush
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?В никакъв случай не ме ощетява, напротив даде ми възможността да се променя в по-добра насока и да открия много нови ценности
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?Бих прибавила повече  търпеливост то е ясно какво ще премахна
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?Когато се тръшка пред хората и незнам как да го усмиря
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?Когато ми пее за "милата мама"   bouquet
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...Каквото и да прави ( без белите) все ми е мило  Party
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...Като бебе през нощта на спеше и умората и нервите си казваха своето  ooooh!
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата? Нещо по средата, но гледам смелостта да надделява
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?Майка ми непрекъснато ми казва, че съм прекрасна майка и много добре се справям с отглеждането и възпитанието на Харко ( най-вече, защото съм млада мама, на 24  Simple Smile), тя е прекрасен човек и винаги се опитва да ми каже нещо мъдро и мило което да ми повдигне духа, за което и благодаря! newsm51
20. Това, което най-много харесваш в майка си е... Аз го казах в предния въпрос. Само ще споделя, че хората които я познават казват, че е като икона. Майка ми пише стихове и душата и е нежна като струна   bouquet Наистина срашно добър ЧОВЕК   love001
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото... Понякога неразбирам добротата и към хора, които не я заслужават, аз не бих могла да бъда токлова отзивчива към всички.  Embarassed
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ? може би финансова. Имам и някои страхове с които ми се иска да се преборя  Wink
23. От кого още би се рдвала да получиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?Един ден от Хари и от съпруга ми
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е... СЕМЕЙСТВОТО МИ   bouquet
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?ЩАСТЛИВИ ЛИ СТЕ?

# 25
  • Мнения: 2 353
1. Как се казваш?
Ева
2. Колко деца имаш?
1
3. На каква възраст са?
4 години
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?
Нямаше никакви черти, но когато разбрах се просълзих и онемях, бях щастлива
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?
когато тичахме под дъжда и се смеехме от щастие
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.
нямам конкретна случка
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?
от всичко, което би й навредило
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?
да се чувства щастлива и да раздава щастие
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?
понякога ми става мъчно, че днешните деца нямат нашите бесни игри
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?
за бебе и кон
11. За какво мечтаеш ти самата?
за повече здравословен смях
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?
Обогатява ме и учи на търпение.
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?
Може би трябва да бъда малко по-строга и постоянна.
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?
Когато чуя "залЕпих" или нещо от сорта.
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?
Всяко пиленце е уникално, не съм се чувствала горда, а щастлива.
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...
Когато ми прати "колет" с играчки от яйца по баща си.
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...
когато съм й се скарала, защото съм уморена, а не защото е виновна и тя ме е засекла
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата?
по-скоро притеснителна, но никога не го показвам
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?
да, не си спомням дали са ми го казвали или аз така съм си решила
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...
тя е божествена Heart Eyes и беше приказно красива
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...
само в едно - да очаквам, че детето ми е зрял човек на дванайсет
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?
в момента от никаква, друг път от различни видове
23. От кого още би се радвала да получиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?
от дъщеря ми
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...
хората, с които се обичаме, не мога да посоча един човек
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?
не знам коя ще е следващата, но я черпя една виртуална ледена биричка
 

# 26
  • Мнения: 5 877
...

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 02:01 от Aнда

# 27
  • София
  • Мнения: 1 444
1. Как се казваш?Мария
2. Колко деца имаш?две момичета
3. На каква възраст са?17 и 10 години
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?първият път бях на 19 години и чувствата бяха смесени, на радост и сковаващ страх, вторият път беше дългоочаквано и отново радостта беше примесена със сковаващ страх, нещо да не се обръка и да изгубя бебето
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?Напоследък преживявам тежък период, през който дъщерите ми са моята опора и стимул да се справя с проблемите си.Факта, че застанаха зад мен като стражи, ме кара да се чувствам горда с постижението си на майка, приятел, пример и възпитател
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.Непрестанно имам това усещане.Имам и усещането, че аз самата имам способността да бдя над тях катоорисница, не в общоприетия смисъл като родител.Дано всички деца по света имат своя ангел-хранител, който никога да не ги напуска
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?Честно казано, може да е професионално изкривяване, но най-много се страхувам от напкотиците, да не залитнат натам.Децата са толкова лесно раними, толкова объркани, търсещи себе си, непрестанно доказващи се пред нас и пред света, че много лесно могат да посегнат към дрогата.
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?Да постигнат мечтите си.Да срещнат достоен партньор в живота си.Бих искала да имат двете помежду си силна връзка, да си бъдат опора през целият си живот.
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?За голямата, не мога да се примиря, че работи в пианобар по цели нощи, на сутринта рано е на училище.Аз също не спя за да я чакам, но не мога да я спра, държи да изкарва джобните си поне.Хубаво е да знае как се изкарва хляба, трудът учи и на други полезни неща.Не съм против да работи през ваканциите, тя го прави от 13 годишна, но през учебно време, нощем, това ме убива, но съм длъжна да подкрепя порастналото ми вече дете.Малката ме съсипва с манията си по скайп, но акселерация.....какво да се прави
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?Ина мечтае да изкара шофьорски курсове и да и подаря кола за предстоящият и 18-ти рожден ден, както и да я пусна да живее на квартира, самостоятелно.Мишето бленува да и купя Мопс, макар да има два ротвайлера и едно коте.Мечтае също да учи от следващата година в Хореографското училище.
11. За какво мечтеш ти самата?Да приключи кошмарът, който ме преследва вече година и да имам възможността отново да влеза в релисе на забързаното си ежедневие на ново поприще.Да са ми живи и здрави децата, да имам възможността да сбъдна мечтите им.
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?По никакъв начин не пречи на личността ми, на реализацията ми, на развитието ми, напротив-стимулира ме да покорявам нови и нови върхове.
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?Определено ми липсва повечко твърдост, прекалено много ги глезя, прекалено толерантна съм и често злоупотребяват с това.                                                                                                                                                                                                                                         Нужна ми е твърда ръка, а хич не ми се удава.Предпочитам да разговаряме като приятели, да обясня защо дадено нещо или ситуация не е приемлива.Трябва да започна да налагам наказания, макар да го считам за унизително, но когато разговора не помага и държанието е дръзко от страна на момичето.
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?Ами точно в случаите на упоритост или жив инат, когато разговорите и разумните ми доводи не помагат за "усмиряването на опърничавите"
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?На състезанията на малката.Особено лятото на Републиканското, толкова беше добра, изпълнение, техника, стойка, сериозното отношение, излъчването, усмивката и играта с очи с публиката.Плаках докато изпълняваше съчетанието си, задушавах се, буца ми беше заседнала в гърлото.После като гледахме записа от камерата, цялата подскачаше, чуваха се виковете ми и нестихващите ръкоплясканията по време на изпълнението.Не мога да опиша чувството, но го пожелавам на всяка майка, неземно е.....
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...Много мили жестове са правили децата ми, не мога сега конкретно да кажа.Ще допиша евентуално.
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...Описах един случай на плач от радост.Плакала съм когато голямата и оперираха апендикса, чупи ръце, пострада с ухото, бъбреците и др.
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата?По-скоро смела, но притесненията неминуемо съпровождат родителя в мислите за децата му.И мен ме е страх от неприятности, да не пострадат от нещо и др.
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?Никога и никак.Никога не са ми помагали, нито похвалили, че сама отгледах децата си.Нямам подкрепата на никой в отглеждането и възпитанието им.
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...не намирам такова нещо
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...коренно различни сме, не споделям мирогледа и.
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?В момента във всяко може би, морално, материално.Иначе съм имала нужда от помощ в отглеждането на децата, но не я срещнах.
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?Може би от самите ми деца
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...те двете са най-голямата подкрепа в живота ми, освен че от 3-4 годинисе радвам на подкрепата на мъж до себе си                                                                                                                                               /b]
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?Ако утре мога да формулирам такъв, ще го допиша.В този час вече не мога да мисля, очите ми взеха да се затварят и приключвам за днес.

# 28
  • Мнения: 289
1. Как се казваш?    Ели
2. Колко деца имаш?    1
3. На каква възраст са?    Почти 11 месеца
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?
      Shocked  А си мислех че не мога да имам деца.. и все пак.. точно този месец ли  newsm78
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?
      Застана си на крачетата; борави с дистанционни  Sunglasses сваля очилата на дядо си.. засега тези постижения ни радват
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.
       Имах това чувство по време на раждането - тази сила ми даде леко раждане и здраво момченце
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?
        От наранявания, и най-вече от стрес и уплаха
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?
        Ще ми се да бъде спортист.. и да има поне една важна за него победа
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?
        Засега няма от какво да се оплаче, според мен
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?
        За повече лудуване с дядо си  Wink
11. За какво мечтеш ти самата?
        Да продължа кариерата си, но без детето ми да страда от липса на внимание.. май ще остане само мечта     
12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?
        Помогна ми да видя наистина стойностните неща от живота, направи ме по-мъдра, по-уравновесена. Ноо, изостанах в професионален план.
13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?
       Бих искала да съм всеотдайна майка, да не ми се работи, да ми е достатъчно да домакинствам и да се грижа за детето си.
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си?
       Струва ми се, че характерът му е малко буен  newsm78 и аз нищо не мога да направя по въпроса.
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?
       Когато го наблюдавам да общува с друго детенце - и е по-красив, по-енергичен, по-"приказлив"  Sunglasses
16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...
       Прегръща ме силно и ме хапе - за него явно това е целувка  Confused
17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...
        ..вдигна за първи път висока температура Cry
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата?
        По-скоро смела.. но внимавам тази увереност да не ми изиграе лоша шега - старая се да го наблюдавам внимателно.
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?
        Мда. Казаха ми го - че се справям като че съм отгледала три деца  Sunglasses
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...
        ..че е всеотдайна майка
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...
       ..по характер - твърде лабилна е, неуверена е, склонна е да се жертва заради децата си  Confused
22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?
       Засега нямам. Но ако започна работа - ще ми трябва гледачка за беб.
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?
       От детето ми, някой ден.
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...
       Семейството ми - майка ми, баща ми, брат ми.
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?
       Не ви ли се иска да сте мъже  newsm78  Отговарям: на мен ДА.       

# 29
  • София
  • Мнения: 900
1. Как се казваш? Мина
2. Колко деца имаш? едничко  Sad
3. На каква възраст са? 14 г.
4. Каква беше първата ти мисъл, когато видя двете черти на теста за бременност?
Нямах нужда от тест за бременност - от първия ден имах температура и въпреки изписаното лечение, не приемах нищо, защото усещах, че е това! Дори на първия ехограф док каза - не виждам бременност, след още 2 литра кола - честито! Та тогава първото, което изпитах беше .... облекчение?!
5. Коя е последната случка, след която си се чувствала удовлетворена като майка?
Мен ме радват повече простички неща. За пример най-истинска гордост и удовлетворение, изпитах след успеха на детето си, на изпитите миналата година и по-точно от нейните думи след това - "е, имаше ефект да ме ръчкаш" и тийнско "тенкс мам", а всекидневно се гордея с поведението и - приписвам си заслуги за това  Embarassed
6. Имало ли е случай, когато си усещала, че някаква „добра сила” пази детето ти/децата ти? Ако желаеш, моля те, разкажи ни.
Оооо ДА. Аз вярвам в Бог!!! И без това съм обстоятелствена - не ми се дават примери!
7. От какво би искала непременно да предпазиш детето си/ децата си в този период от развитието му/им?
дрога, лошо влияние, посегателство
8. Какво би искала непременно да му/им се случи в живота?
Да изпита опиянението на споделената любов и магията на майчинството!
9. Има ли нещо в ежедневието на детето/ децата ти, което те натъжава?
позите и езика, ползвани в чата - не само ме натъжават ...........  Sick
10. За какво мечтае детето/децата ти напоследък?
Питах я  Wink - не знае  Rolling Eyes
11. За какво мечтеш ти самата?
В егоистичен план - да видя Ангкор, Камбоджа, а иначе, предвид фантастичното, безоблачно и страхотно ежедневие, просто искам да сме здрави

12. Майчинството помага ли на личността ти да се развива или по някакъв начин я ощетява, като я поставя на по-заден план?
Имаше време, в което ме ощетяваше, но не майчинството е причината, а услужливите оправданийца - е осъзнах, опитах, промених и ..... успях  Peace

13. Ако можеше сега сама да се премоделираш като родител какво би намалила/или премахнала/ от себе си и какво би сложила повечко в характера си?
Трудно ми е! Не исках второ дете, защото щях да се чувствам виновна за първото - щях да се отдам изцяло на майчинството, а не да започна работа, защото гладуваме! Сега възможност има - физическата вече я няма! Живота е кофти шегобиец!!! Бих добавила все пак щипка търпимост
14. В какво отношение ти се е случвало да се чувстваш безпомощна като майка спрямо детето си? Здравето, няма по-голям кошмар от това
15. В каква ситуация си се почувствала горда, че си родила такова уникално „пиленеце”?
Винаги е била дружелюбна, сладкишка и с удоволствие са комуникирали с нея  Peace
Сега е тийн звяр, но пак е готина и шегаджийка  Hug


16. Най-милото нещо, направено от слънчицето/ слънчицата ти е...
Има много неща, които са ме трогвали, но последното просто ме разтърси
Написала есе за моят дом. Освен заслужената шестица, я накарали да го наберем на ПС и да го дадем за колекцията на училището. Нямате идея как ме бе описала, как индиректно ми показа признателност, как благодареше и се гордееше с уюта, който създавам в дома ни!
Дори сега се просълзявам от края на есето "Домът, създаден от мама и тате, е домът на мечтите ми и е най-прекрасното място - това е моят дом!"

17. Най-много си плакала, когато детето/децата ти...
Не ме питай - много сълзи съм изплакала, за жалост все от здравословни проблеми!
18. Ти си по-скоро притеснителна или по-скоро смела относно детето/децата?
Цинично смела - нямам избор!!! Ако бях притеснителна или паника, можеше и да я няма!!! Но мисля, че всяка майка е тигрица за детето си!!!
19. Чувствала ли си се насърчена от  родителите си, че се справяш добре с възпитаването и гледането на децата? Как ти го показаха?
Оооо, не мога да отговоря. Аз съм безобразна и си пазя територията!! Никога не съм позволявала намеса или да търся одобрение! Но съм искала съвет
20. Това, което най-много харесваш в майка си е...
Най- невероятния човек, когото познавам - благодаря на БОГ, че ми е майка - гордея се с нея
21. Не искаш да приличаш на майка си в ..., защото...

22. В какво отношение имаш най-голяма нужда от помощ?
Чисто прагматично - да мога да изляза, да имам мин. лично време и вече осезаемо имам нужда от домашна помощница
23. От кого още би се рдвала д аполучиш едно искрено „Браво!” за всичко, което правиш като майка?
Ще ме зарадва всяка искрена похвала, но и ще го преживея, ако не го получа А най ще ме стопли - от детето ми, но има време, рано е за подобна осъзнатост
24. С една дума, най-голямата ти подкрепа в живота е...
Съпруга ми и мама
25. Какъв въпрос би желала да зададеш на мен и на следващите майки, които ще попълнят въпросника?

"Мислите ли, че грешите с възпитанието на детето и къде?"
"Отрази ли се майчинството, на отношенията ви с партньора?"

Общи условия

Активация на акаунт