Оригинални идеи с мебелно фолио?

  • 93 822
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 514
Старата кошара, трета употреба (макар и пребоядисана), която взехме за сина ни, я облепихме с детско фолио с героите на Дисни. Мина повече от година, единствено се протърка от крачетата на повивалката, иначе си стои супер. Братовчед ми беше облепил стария си гардероб, останал от предишния собственик на апартамента, просто не можах да позная гардероба! Много неща могат да се измислят с фолио, дори и плота около кухненската мивка, но там е по-рисковано и по-добре да се вземе направо нов плот. Но ако имаш въображение и талант, може и да се съчетават различни шарки, става супер! Успех! Peace

# 16
  • Мнения: 256
На мен ми предстои да облепя масата в хола с фолио. Даже вече съм си купила подходящия цвят. Един приятел даде съвет, че въздуха по-лесно се изкарва с дискета от компютър. Като пробвам метода ще докладвам, а и снимки ще кача.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Преди 4 години доста неща облепихме в апартамента си - всички врати, включително външната и тази на банята, едо вграден гардероб и няколко коренно различни шкафчета - така че да добият вид на една секция. До момента не е мръднало фолиото, много съм доволна. Сега обмислям да купя хубаво фолио на детски мотиви и в ярки цветове, за да облепя леглото и скрани на Мони.

Ето тук се виждат секцийката и една от вратите:

http://i82.photobucket.com/albums/j265/chockolina/Novi%20pridobivki/IMG_7925.jpg

# 18
  • Мнения: 953
страхотни идеи момичета.сега вместо да купувам нови врати ще ги облепя с фолио.вътрешните ми вррати са ужасни,но понеже имам много други неща да купувам и ремонтирам се надявам така да си реша въпроса временно.

# 19
  • Мнения: 1 558
Съжалявам. че не мога да ви покажа снимки, но в апартамента на родителите ми в Пловдив преди 5-6 години облепих две врати, вратичките на холната секция и гардеробите + вратите на секцията в тогавашната ми стая. А хладилника си го купиха 2-ра употреба 90-та година и  предната врата беше с фолио.
Запалих всичките ми приятели по фолиото!

# 20
  • Мнения: 728
chockolina, много добре изглежда секцията  Peace

Tinka79, давай снимки на хладилника да го видим.

Ако става добре и аз ще облепя нашия, въпреки несполучливия ми опит с външната врата. Всъщност мисля си, че проблемът с вратата идва от това, че повърхността й не беше съвсем гладка и затова първоначално залепна много добре, извадихме въздуха, нямаше никакви мехурчета, но после самото фолио се отлепи от едната половина и просто вече не иска да залепне по никакъв начин  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 780
когато голямата ми дъщеря започваше първи клас искаше да и купим бюро . в къщи имаме старо , но запазено / моето от преди 25 години/ взехме фолио - светло и го облепихме - стана супер - голямо бюро с 2 вратички и 2 чекмеджета - нищо общо с тези които сега се продават и най - важното - стана като ново / само където малката ми дъщеря като стана на около година и половина му изгриза ръбчетата , но аз имах останало още от фолиото и го дозалепих .

# 22
Аз не бих похабила новото скринче с фолио NaughtyТо и така се връзва .Само си смени дръжките.Въобще не е нужно вече мебелите да са в един цвят за да се връзват.Важно е стилово да си подхождат и цветовете да не се разминават тотално, а от снимката не виждам такова нещо.Но ако ще си стои скрина в детската може само сини елементи за разнообразие да му поставиш, ако толкова ти се иска.Аз лично бих прикрепила цветни релефни елементи/цветя, самолет, влакче и др./ направени от дървена плоскост и оцветени.
Но всеки си има виждане.Единствената приемлива употреба на цв. фолио за мен е в/у стъкло, за да имитира витраж.Нищо друго не ме е впечатлило до сега.Ама и аз съм си Синдил-Пиндил, не приемам временни решения.Или ще е ...или няма Blush.

# 23
  • Мнения: 2 011
Чудна идея за вътрешните врати ми дадохте   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 2 857
 Rolling Eyes

ето пак снимки на хладилника: http://www.bgphoto.net/photos/1066/o633070810859501250.jpg
снимка на пералнята: http://www.bgphoto.net/photos/1066/o633070809077470000.jpg

( за снимките иска парола:  box  )

освен това в старото ми жилище с мебелно фолио съм облепила вратата на банята, всички вътрешни врати, които бяха с бяла блажна боя, кухненските шкафчета, които бяха бяло-талашитени, облепени са две-три кашоноподобни кутии, пригодени за шалове и шапки, утре обмислям на нашаря и бялата микровълнова... май това от мен

с мебелното фолио и това за баня се познаваме от 5-6 години, служи ме вярно и без пробеми, но използвам само една марка фолио  Peace

# 25
  • Габрово
  • Мнения: 336
Ябе някой момичета казаха, че се захабявало с времето. Аз сега лепя хладилника си и става много ефектно (после ще покажа снимка) и безпроблемно се лепи. И не си личи, че е фолио, освен ако не се загледаш отблизо. Но не знам колко ще издържи все пак е като лепенка и е хартиено.  newsm78[/b] [/color]

Как така хартиено, не е ли PVC?  newsm78

# 26
  • Мнения: 728

с мебелното фолио и това за баня се познаваме от 5-6 години, служи ме вярно и без пробеми, но използвам само една марка фолио  Peace

Какво е това фолио за баня? Каква марка използваш?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 857
с мебелното фолио и това за баня се познаваме от 5-6 години, служи ме вярно и без пробеми, но използвам само една марка фолио  Peace 
Какво е това фолио за баня? Каква марка използваш?

ами принципно фолиото е два вида (айде да речем три с витражното) - мебелно и такова, което се води водоустойчиво- то е по-дебело, по-малко еластично и по-трудно за лепене (но остават по-малко мехурчета за дооправяне)
в повечето случаи водоустойчивото фолио го произвеждат в мраморните шарки (по моемо има и що-годе нормални попадения, но рядко се намира нещо освен мраморно)
от таково фолио съм облепяла вътрешната страна на банята (баня без без душкабина) и вратичката на шкаф-самоделка в банята
тъй като е по-дебело, по-трудно се хващат с него ъгли и чупки, но става
май това се сещам за това водоустойчивото фолио

относно мебелните фолиа, които имитират витраж се сетих - който се пробва да има предвид, че те са по-релефни от фолиото, което имитира дървесни жилки и по-трудно се почистват (говоря само за моя личен опит), а и ако има останали мехурчета си личат повече

а за въпроса, коя марка фолио използвам аз - да не се счита като реклама, а ако се счете - да се мине с гумата - d-c-fix

# 28
  • Габрово
  • Мнения: 336
Аз си мислех, че фолиото не се дели на мебелно и за баня, а просто различните марки са с различна дебелина и от това зависи качеството и цената  newsm78

# 29
  • На небето
  • Мнения: 5 530
а за въпроса, коя марка фолио използвам аз - да не се счита като реклама, а ако се счете - да се мине с гумата - d-c-fix


И аз си купих такава марка фолио, не, че съм познавачка, но така се случи. Залепи се много лесно и без проблемно, по късно ще кача и снимки, понеже не е довършен хладилника (чакам мъжа ми да се наспи та да го довърши-той беше нощтна смяна с малкия и сега отспива). Лепила съм и на стъкло, но стана доста по трудно.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт