На море в чужбина - 2007 - Всичко по темата!

  • 55 965
  • 527
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013


Дива, имам някакъв спомен, че вие м.г. почивахте в Турция.

Опита ни с деца е тук http://www.aquafantasy.com/defaultEN.asp

Много ти благодаря  bouquet
А чрез агенция ли резервирахте?

# 16
  • Мнения: 2 254
2002 година ,използвах услугите на тази агенция:http://www.svetatours.com/.Ние останахме доволни...

# 17
  • Мнения: 24 467
Има ли някакви проблеми при пътуване с автомобил? Ние ще сме със 7 годишния ни син и проучваме възможности за самостоятелно пътуване. Споделете как става организацията със собствен транспорт, много ви моля.

# 18
  • Мнения: 2 013
Има ли някакви проблеми при пътуване с автомобил? Ние ще сме със 7 годишния ни син и проучваме възможности за самостоятелно пътуване. Споделете как става организацията със собствен транспорт, много ви моля.

Не съм пътувала с кола по-далеч от Истанбул, но проучвах. Далеч си е, не може да се мине разстоянието за един ден с един шофьор. Трабва да се спре за нощувка някъде. Влез в някой сайт за планиране на маршрути и ще ти излязат разстоянията и пътищата.
Най-близо по мои спомени е Кушадасъ, следва Анталия, най-далече е Мармарис.

# 19
  • Мнения: 2 839
Най-лесно се пътува за Анталия, защото пътя малко след границата става магистрала /тази за Анкара/, в края пак има малко немагистрален път, но като цяло е лесно пътуването. ДО там е 1200км.
До Кушадасъ и Бодрум се стига по друг път, малко по-сложно е, ползва се ферибот, но той пък е на 10-20 минс, дори и нощем. От друга страна и пътя не е магистрала, добър е, но не могат да се развиват скорости  Grinning Кушадасъ е на 1000км, Бодрум ... хм ... към 1200.
Мармарис ... До него и по двата пътя може да се стигне, но предполагам, че най-добре е по магистралния. Не знам, не сме ходили директно там, а само при вътрешно пътуване в Турция.
Растоянията ми са от Варна! От София идва малко по-далеч.

Като каране ... това лято го взехме наведнъж, нощно каране и то само мъжа ми, зависи от шофьора. Решихме, че е по-добре да използваме нощното спане на децата, иначе щяхме да ги лашкаме 2 дни будни, да спираме повече. А така имахме едни 8 часа непрекъснато каране. Бяхме с Ета, и те така пътуваха. НО за по-големи деца определено е по-добре на 2 пъти. Не знам, зависи само от това как се държат на дневно пътуване и от шофьора разбира се.

Divana, ще ти пиша малко по-късно на лични

# 20
  • Мнения: 2 768
И за големи деца е по-добре нощното пътуване! Имахме осигурени няколко часа тишина и спокойствие  Mr. Green Но всичко зависи от шофьора - ако не е проблем за него, нощното пътуване е за препочитане. Поне моят мъж така каза, минавал е по този път вече 4 години, този път каза че не го усетил.

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 14:46 от eta

# 21
  • Мнения: 24 467
Благодаря Ви, ние сме си у нас двама шофьори, аз и тати и ще се редуваме на волана, няма как, единият трябва да поспи, докато другият се пече на кормилото.

# 22
  • Мнения: 2 839
Ние също двамата сме шофьори. Ета също е шОферка. Там е работата, че не е проблем и за един човек пътя. Не, че аз бих издържала, ама те нали трябва да се направят на мъже ...  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 100
 Да споделя и аз мойте впечатления от почивката в Турция.
 Ходихме миналата година два пъти, първия път в началото на юни в Алания(Анталия) и  втория път в края на септември в Кемер(Анталия), и двата пъти със самолет.
 Първо да кажа относно пътуването със самолет,страшно удобно и никак изморително.Тръгвахме сутрин в 4 часа от вкъщи и в 10 часа бяхме вече настанени в хотела.До нашето Черноморие май за толкова бързо няма да пристигнем,освен ако не сме слизали от колата може би.Просто много е и бързо и удобно,а и постоянно ти се сменя обстановката та не се изнервяш.
 И двата пъти времето беше много хубаво,като първи беше мако по-топло,а втория беше чудесно нито много горещо нито студено,чудесно за плаж и почивка.
 И двата пъти бяхме в 3*-ни хотели и честно казано си беше много добре,е разбира се винаги има какво да се желае,но за нас по-важното беше да си починем и да видим нещо ново отколкото луксове и екстри.
 А този,който е измислил системата All Inclusiv- браво на него.Страхотно удобство.Няма да се чудиш какво да си поръчаш, пък дали ще ти хареса пък дали ще ти стигне и т.н.От всички ястия има по-няколко вида,хапваш колкото искаш, голямо удобство.А ние все пак бяхме в 3*-ни хотели, представям си какво е в 4 и %*-ните още по-голямо удобство и разнообразие.
 Тази година мислим пак да ходим като излязат офертите ще си изберем нещо.
 Миналата година бяхме с Алфатур и бяхме мого доволни от тях и партньорите им в Турция - Tez Tour.Никакви проблеми не сме имали всеки ден в хотела идваше представител на туроператора и бяха много отзивчиви за всичко.

# 24
  • Мнения: 43
В Турция съм ходила три пъти - два на AI и един - пътешествие с кола. Въпреки че не мога да се оплача от AI преживяването с кола не може да се ставни с нищо. Разбира се, въпрос е до човека и до идеята му за почивка. Пътят е много наистина, но ако шофьорите са двама, е поносим. Ние за съжаление разполагахме само с една седмица и прилежашите и съботи и недели и дългите преходи на отиване и връщане ни дойдоха в малко повече, но ако разполагате с две седмици, ще е просто чудесно. Нашия маршут беше - Ефес, Олудениз, Бодрум и Айвълък. Aко те интересува нещо конкретно - питай.

# 25
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Миналата година - август бях в Алания - хотел Делфин делукс - беше страхотно Peace
Препоръчвам на всички.
Оферти за лято 2007 има само Астралхолидейс все още. Ама хотелите които предлагат са нови - повечето от 2007 и никой нищо не знае за тях. Аз към Астрал не бих се обърнала повече но който се интересува - оферти вече има.
Няма да съжалявате! След пагубната ми почивка в Египет - не мърдам повече от Турция.
Тайланд, Куба , Малдивите - сигурно е супер ама само визите и летищните такси са ти колкото почивката в Анталия.
 

# 26
  • Мнения: 2 768
След пагубната ми почивка в Египет - не мърдам повече от Турция.
Тайланд, Куба , Малдивите - сигурно е супер ама само визите и летищните такси са ти колкото почивката в Анталия.
 

И ние стигнахме до този извод най-вече за семейна почивка с деца. След като видях какво се предлага като база в Испания и на какви цени....  Stop
Другите дестинации - само за екскурзии без деца!  Peace

# 27
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Миналата година - август бях в Алания - хотел Делфин делукс - беше страхотно Peace
Препоръчвам на всички.
Оферти за лято 2007 има само Астралхолидейс все още. Ама хотелите които предлагат са нови - повечето от 2007 и никой нищо не знае за тях. Аз към Астрал не бих се обърнала повече но който се интересува - оферти вече има.
Няма да съжалявате! След пагубната ми почивка в Египет - не мърдам повече от Турция.
Тайланд, Куба , Малдивите - сигурно е супер ама само визите и летищните такси са ти колкото почивката в Анталия.
 

Моля те да кажеш повече за Астрал Холидейз защо си разочарована и ако ти е възможно малко повече подробности за почивката ти в Египет че с мъжо почти сме стегнали куфарите за там, но за да не разводняваме темата ако можеш ми пиши на лични.Предварително благодаря!
Извинявам се на авторката на темата за оффа!!!

# 28
  • Мнения: 2 768
Аз мога по темата да ти кажа от какво не съм доволна по повод Астрал. Пратиха ни (по тяхна гореща препоръка) в хотел Мармарис Палас със шумен денонощен бар (от който в стаята мебелите подскачаха) семейството със 7 месечно бебе.  Confused

От тогава - избирам хотела по собствено проучване и правя резервации от Астрал само ако цената им е изгодна.

# 29
  • Мнения: 2 839
От тогава - избирам хотела по собствено проучване и правя резервации от Астрал само ако цената им е изгодна.
И след подробен шпионаж в Google Earth  Twisted Evil Там само няма как да се чуе, ако има такава дандания  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт