На море в чужбина - 2007 - Всичко по темата!

  • 55 990
  • 527
  •   1
Отговори
# 420
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Благодаря ти ELYAM,ами то хубаво ама Вкостеня не предлага пълен пансион,а си го харесахме много хотела!
Ще пътуваме с  със самолет,не знам какво да очаквам,че ще ни е за първи път в Турция

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 10:35 от ninkata1

# 421
  • Мнения: 217
Благодаря ти ELYAM,ами то хубаво ама Вкостеня не предлага пълен пансион,а си го харесахме много хотела!
Ще пътуваме с  със самолет,не знам какво да очаквам,че ще ни е за първи път в Турция
Не се притеснявай в градчето има много магазини и цените им бяха като в БГ,а няма начин на място да не се прави резервация за храна.
Желая ви весело искарване Hug

# 422
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Сърдечно благодаря за информацията,която ми даде!Нямам идея как го сътворих това "Вкостеня."..хахаха,имах впредвид Фаустина! Joy

# 423
  • Мнения: 2 013
Някой знае ли каква е цената на бензина и газта в Турция в момента?

Бензинът е малко под 3 турски лири. Което си е солено, защото турската лира е по-скъпа от българския лев. Тук в София ни обмениха 300 лева за 240 турски лири, ако се не лъжа. А в Кушадасъ в града обменихме евра като 1 евро беше 1,76 лири. В хотела предлагаха по 1,69.
Моят съвет е да напълните резервоара на безмитната бензиностанция на Братя Василеви на Капъ Куле - бензинът беше под 1 евро, или 60 или 80 цента, не помня такива подробности, оказва се.

# 424
  • София
  • Мнения: 603
zdraveite,shte vi bada mnogo blagodarna ako nqkoi novozavarnal se ot kushadasa po-tochno koshtur klub napishe mnenieto si za tam .Ako moje malko po podrobno.Nie sme veche golemi mami s golemi deca po na 15 i 18 godishni i s golqm zor gi navihme da doidat s nas.Iskam da razbera realno kakvo e mnenieto vi za tam ima li dostatachno razvlecheniq i t.n.Ot agenciqta ni kazaha che na mesto se razpredelqli novi i po stari kashti.Bivali gi tezi po starite Predvaritelno blagodarq na vseki koito mi e obarnal vnimanie.Priqtna vakanciq na vsichki vi!

Мнението ми за Кощур е отлично. Като се върнахме от там му казах на половинката, че вече нямам никакво желание да ходя на българското черноморие. Ние ходихме миналата година през септември и тази смятаме да повторим. Като площ хотела е доста голям. Действително има стара и нова част, но разликата в стаите не беше много голяма. От към удобства в стаите няма да имаш никакви оплаквания, сигурна съм, независимо дали си в новата или старата част. Просто има абсолютно всичко необходимо. Кърпите се сменяха всеки ден, стаите са с климатик, телевизор и хладилник. Все пак хотела си е 5*. Ние бяхаме в старата част, която е малко по-далече  от рецепцията и ресторанта, но за сметка на това е тихо. Някъде около 10 минути ходене пеша имахме от стаята до ресторанта и това ми харесваше най-много. Разходката е приятна, защото всичко е много зелено и минаваш под палми, маслинови дръвчета, цветя...На децата мисля че ще има хареса, нищо че са големи Laughing Има дискотека в комплекса, има аниматори, които всяка вечер правеха голямо шоу и разни игри с публиката. Освен това има стрелба с лък, танци..абе всякакви игри. Така е направено всичко, че просто не изпитваш нужда да излизаш от комплекса (освен ако не искаш до отидеш до ефес или на разходка и ладка и т.н.) Миналата година имаше компания тинейджъри от България и те се забавляваха страхотно. По отношение на храната....нямам думи. И да искаш не можеш да опиташ всичко, просто няма начин. Само десертите вечер бяха около 10 вида и още 5-6 вида плодове Joy Добре че не ми се лепи храната, иначе сигурно щях да съм с 5 кг+ навръщане. Та това е моето впечатление. Ние ходихме с кола, без междинно преспиване. На отиване пътувахме 14 часа, ама половинката се беше притеснил и спазваше ограниченията hahaha На връщане пътувахме 3 български коли една зад друга и карахме малко по-бързо

# 425
  • Мнения: 10
А, някой да е бил в Club Maxima в Оздере, до Кушадасъ .... Мислим да го посетим през Септемри
Моля, който знае нещо за него да каже  Laughing

# 426
  • Мнения: 1 894
Моят съвет е да напълните резервоара на безмитната бензиностанция на Братя Василеви на Капъ Куле - бензинът беше под 1 евро, или 60 или 80 цента, не помня такива подробности, оказва се.

Понеже ще пътуваме от Бургас, минаваме през Малко Търново. Сега се надявам варненки да се включат с инфо за това, къде можем да заредим изгодно.

# 427
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Ще се замисля за Кощур и аз. Какви са там темепературите през септември? Може ли и някаква информация за цени?

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 20:21 от Unknown_lady

# 428
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Някъде във форума прочетох,че е по-добре да се обменят лири и то тук в БГ.
Еврото не го ли признават?Или долари....?!
Помагайте!

# 429
  • Мнения: 2 768

Понеже ще пътуваме от Бургас, минаваме през Малко Търново. Сега се надявам варненки да се включат с инфо за това, къде можем да заредим изгодно.


Преди границата в Малко Търново заредете до горе (обаче там нямат 98 и ние зареждаме от Бургас).

# 430
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
http://www.bnb.bg/bnb/rates.nsf/vWebRatesByMonthBG/$First

ето линк за курса на новата турска лира; гледам, че е 1.09.

# 431
  • Мнения: 2 013
Някъде във форума прочетох,че е по-добре да се обменят лири и то тук в БГ.
Еврото не го ли признават?Или долари....?!
Помагайте!

Признават и долари, и евро. Но на нас повечето цени ни ги обявяваха в евро. Не че сме ходили на шопинг, един път се разходихме из търговската част на Кушадасъ.

# 432
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ние взимаме долари за Турция.
Питаме цената в долари, казва продавачът примерно - 100 долара.
Цена в евро питаме - пак 100 ни казва.

# 433
  • Мнения: 1 012
да доларите при тях са на почит и определено е по изгодно отколкото да парауваш с евро

# 434
  • София
  • Мнения: 403
Здравейте всички. Миналата седмица се върнахме от Турция. Бяхме в Turan Prince World близо до Сиде. Хотелът е чудесен и предлага всичко за семейства с деца. Има много басейни, пързалки, голям аквапарк и лунапарк. Всичко е включено в цената.
Децата се чувстват прекрасно, има голяма тревна площ, игрище за футбол, за миниголф и много още забавления. Препоръчвам горещо този хотел за почивка с деца на всякаква възраст.

Общи условия

Активация на акаунт