Кога точно се слага епд. упойка?

  • 1 749
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 603
Е, явно аз съм лудото изключение...
Вечерта получих контракции на 10 мин. за по 1 мин. и бях с "пропуска пръст", на сутринта със същите интервали на контракциите бях със заветните 7 см.
Разбучах се, че искам упойка и почнаха да ме разубеждават как трябвало да изпитам "сладката болка".
Да ама не. Платих си 100те лева и си родих с упойката.

# 16
  • Мнения: 5 103
До колкото знам 4-5 см трябва да имаш разкритие за да ти я поставят.

# 17
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
До колкото знам 4-5 см трябва да имаш разкритие за да ти я поставят.
И аз така зная ,а н амен ми я сложиха на 3 и половина -4 см.

# 18
  • Мнения: 365
При 5 см разкритие се слага.
Казаха ми обаче, че в последния момент не се слага, за да можеш да напъваш ефективно и "изгонването" на бебето да стане по-бързо и по-лесно. А дали наистина е така не зная.

# 19
  • Мнения: 924
При повече от 3см и преди да са започнали напъните.

# 20
  • Мнения: 2 274
  На девойката с която раждах и сложиха упойката на 8 см  Shocked !

# 21
  • Мнения: 348
На мен ми я сложиха на осем сантиметра и ме хвана веднага. Доколкото знам за второ раждане е по-добре да се сложи от по-раничко, защото може и да те хване чак след като родиш  ooooh! 

# 22
  • Мнения: 227
При 5-6см разкритие.

# 23
  • Мнения: 2 849
На мен ми я сложиха на 4,5 см .

# 24
  • Мнения: 11 004
Четох, че ако се сложи на разкритие, повече от 5 см, се усеща болка като при мензис, т.е. поносима newsm78

# 25
  • Мнения: 419
При мен чакаха да достигна 4 см разкритие.
И при мен беше така Peace

# 26
  • Мнения: 8 505
При 4см.Ако изпуснеш момента и ти откажат епидурална,можеш да си поискаш спинална-нея поставят при 6см.

# 27
  • Мнения: 198
На мен ми я сложиха на 4см. разкритие, доколкото знам не се слага след 5см.

# 28
  • Мнения: 957
Един въпрос малко в страни от темата. След като поставят епидуралната упойка може ли човек да се движи? Питам, защото в болницата, където мисля да раждам предлагат различни възможности за раждане освен стандартното раждане на легло (разни специални столчета, някаква стена, нещо като шведска стена, вана итн) и аз смятам да се възползвам от някоя от тях, но ако от кръста надолу те няма просто не виждам как ще стане.

# 29
  • Мнения: 8 505
Можеш да се движиш.Губи се само сетивността.

Общи условия

Активация на акаунт