Документи за първи клас - кога се подават?

  • 1 658
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 473
Уплашихте ми окото, честно!  Shocked  ooooh!
Молбата свободен текст ли беше, момичета? Навсякъде ли има образец? Rolling Eyes

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз като майка на първокласник просто искам да ви кажа, че училищата си имат обикновено  бланки, които се попълват. Също така ви е необходим към молбата и копие от акта за раждане. Да подават се вече молби, гледам родители носят, но и лятото да се сетите пак не е късно. Гледайте най-вече учителките не училищата.

# 17
  • Мнения: 5 468
Уплашихте ми окото, честно!  Shocked  ooooh!
Молбата свободен текст ли беше, момичета? Навсякъде ли има образец? Rolling Eyes

Иди в училището, което си избрала и ще ти дадат образец. Бърже в понеделник, Стрелчане Peace.

# 18
  • Мнения: 2 792
 По-големите училища си имат дати за подаване на молбите, ако си си набелязала конкретни по-добре е да минеш да разпиташ каква е процедурата при тях.

# 19
  • Мнения: 5 468
Попаднах на този сайт, в който са вписани всички софийски училища. Някои имат и техни си сайтове. Щях да ти търся информация за училищата във вашия квартал, ама се отказах..., каква ти е работата утре Joy Laughing.  Като гледам така 45 ОУ и 43 СОУ са ти под ръка.

# 20
  • Мнения: 4 473
Ню, Благодарско!  bouquet

И без друго станаха много въпросите ми Embarassed, да попитам - някой има ли първолаче в 43 ОУ, да сподели впечатления за преподаватели?! Praynig

# 21
  • Мнения: 1 355
Кажете за учителките. Как ги проучвате?  newsm78

# 22
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Кажете за учителките. Как ги проучвате?  newsm78


Много много трудно. Аз съм от майките, които след месец и половина премести детето си в друго училище.

# 23
  • Мнения: 4 473
Кажете за учителките. Как ги проучвате?  newsm78


Много много трудно. Аз съм от майките, които след месец и половина премести детето си в друго училище.

Какво е наложило преместването? Shocked

# 24
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Кажете за учителките. Как ги проучвате?  newsm78


Много много трудно. Аз съм от майките, които след месец и половина премести детето си в друго училище.

Какво е наложило преместването? Shocked


Моето дете е с логопедичен проблем и аз отдавна си бях харесала една учителка, която е в училище близо до нас. Много мил, културен човек. Обаче училището не успя да направи две паралелки и директорката сложи на първи клас учителка идваща от провинцията, която да си призная и на мен излъчването ми хареса. Но какво беше учудването още първите дни. Тя го сложи на последен чин и никакви деца около него. Той е чувствителен и си разбира, че има проблем и съвсем се затвори. И това преглътнах /реших, че жената е опитна ще му помогне. Ама не отсвири го отвсякъде. Започна само да се оплаква от него. Няколко опита да каже какви са домашните, беше ми отговорено, че ги казва на госпожата по занималня. Аз го взимах на обяд и с очите съм виждала как учителката по занималня пита самите деца /кажете ми какво взехте днес/. Не я видях за месец да поговори с родителите какво се очаква от тях - каква координация да направим, защото в днешно време това е много важно. Същата учителка беше давала съвет на останалите колежки, че не трябва да се контактува с родителите освен на родителски срещи. Ама нейните родителски срещи бяха само за това пари за пердета пари за незнам си какво пари .......
Дори си позволи да накара децата да му се подиграват.
Добре че си взех детето. Сега е в клас с чудесни учители, чудесни родители и не по-малко с чудесни деца. С учебния материал вече няма проблем с изключение на диктовките. Но и за това се борим.

А въпросната учителка, понеже имам познати повече от половината клас още доста неща не ги е научила, които моят син вече знае.

# 25
# 26
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз просто предупреждавам, защото ако някой има дете което "не иска да учи" просто да обърне внимание. Не може да е подхода еднакъв към всички. Така се създават проблемните деца с такива "гадове".

А и още нещо да ви разкажа. Като се оплаквам от госпожата пред директораката и тя ми отговори "Ама знете ли тя е единствената която извежда децата под строй"  Shocked - това явно е критерий за добра учителка.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 378

Колкото и гадно да е постъпила, много моля не квалифицирайте така. Явно е непрофисионалист просто, което не я извинява. Ако не си проучил предварително кой как работи, общо взето е тото на какъв педагог ще попаднеш. Успех на всички!

# 28
  • Мнения: 370
И ние сме в този район, но аз съм се ориентирала към 14-то. Синът ми учи в 45-то и началната му учителка (Димитрова) сега ще води 1 клас. Лично аз съм доволна - той е стеснителен, а тя го предразположи към училището. Но като цяло ми се иска учителите да изискват повече. За това сега се ориентирам към 14. И аз още се чудя за 17 - заради френския и транспорта. В 18 не знам да учат нещо по-специално, но го водят добро училище.

# 29
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Това гледам, че ви става тема за бъдещите майки на първокласници и се сещам, че някой беше пуснал в нашата тема линк какво да си припомним ние като родители на първокласници за да можем да им помагаме

Ето   http://a-class.hit.bg/2/1.html

Пожелавам на всичките лек избор.

Общи условия

Активация на акаунт