Баба Марта мартенички върза, а мама да гушне АПРИЛчето си бърза.

  • 13 858
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 317
Здравейте и от мен. Не съм писала доста отдавна и едва смогвам даже да чета. Но ме хвана срам като направихте забележка и се отчитам  Confused
От вчера съм в 45 дневния болничен. На последните консултации ни уверяват, че сме момче с пишле  stork-boy. Добре сме. Само дето ме мъчат ужааасни киселини  Whistling, но то май при повечето е така. От другата седмица ме викат всяка седмица за следене на тоновете.
Радвам се за мамите, които вече си знаят датата - успех и здрави бебета!
Климатика - и нашия е в съседната стая, така че мисля че няма да има проблеми.
Засега това от мен. Приятна макар и мразовита вечер  newsm41

# 16
  • Мнения: 6
пу "n"-та в новата тема  Wink
Честит рожден ден на рожденичката,   cook тя май не се е появила още да си прочете пожеланията Simple Smile Но само хубави неща да и се случват от сега нататък !
Честито на мамaта да и е здравичко и послушничко детенцето   newsm32 smile3525 Как се казва?
Ая ти хубаво я пусна тази мартенска темичка, ама ще те питам като я нпълним преди 1ви март  ppp smile3523... Мерси за идеята за брокера, аз най-накрая го намерих този собственик, голям зор Simple Smile
бе за раждането във вода във вода си се ражда по принцип, ( поне в другите държави), гледала съм ... А имаше едн луд руски дофтор дето ги израждаше и в ледена вода моля ти се, това обаче било през 80 години, гледах документален филм за него и не се знае какво станало после с децата ...
Мале колко щастливи късметлииски бебета ще имаме Simple Smile
Хайде като се присетя какво друго пак ще пиша Simple Smile
Весело мързелуване на отпускарките и кураж на другите Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 419
Гледайте какво изрових за хороскопа от мартенките - ако устискам до 9ти, ще си гледам императорчета в къщи  Joy:

"В момента азиатките са полудяли да раждат и забременяват, защото годината на златното прасе носи спокойни, късметлии деца, лесно ще забогатяват и ще имат изключителни успехи. Също така ще са умни, тъй като прасето е най-умното животно от зодиака.
Така че вече веднъж сме късметлии със златни прасенца.
Второ, всяка, която роди през трети месец, особено на датите 03, 09, 18, 27 ще добави към късмета на бебето, защото девятката, която съпътства цялата година ако се повтори и при датата се смята за божествено число.
Ето ви пример, че е малко неясно:
18.03.2007 г.
18 е 9х2; обаче и сбора на цифрите му също е 9 /1 + 8 = 9/. март е трети месец при нас, но при тях не е, а е втори, но това не е толкова важно )). 2007 г.  : 2+ 7 също е 9!
"9" е императорското число, защото на китайски език се произнася "дзиу" и по абсолютно същия начин се произнася и йероглифът за дълговечност, древност, дълъг (живот). Например целия Забранен град е построен върху вариациите на числото девет, ако ви е интересно, ще ви разкажа и за това.
Така че годината е хубава, зодията по китайския календар - идеална, ако уцелите и датата, ще си имате императорче вкъщи ))))))))
Късмет на спечелилите!"

Та чакам императорчета в къщи, само да устискам до 9ти  Joy

Бръмбар, ми като я напълните, ще мислите второ зглавие с Баба Марта  Mr. Green

Мото, радвам се, че се разписа  Hug

Имам си вече и прах за пране и омекотител, както и втори комплект чаршафчета и мога да почвам да пера и гладя  Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!
Да докладвам - преди малко установих, че ми тече коластра. Много е гнусно - една такава гъста, оранжева... А аз все си мислех, че е прозрачна и безцветна. И ме обзе някакво странно чувство - хем се радвам, хем ми е гнусно и сега не смея да си погледна гърдите. Може би цветът ме шокира.
Помпа - в този ред на мисли - ще си купувам за багажа за родилното. Обаче доста се обърках вече - едни прехвалват Авент, други българските... ХА сега - каква да бъде?
Веси, не се плаши за контракциите - щом не боли, значи не са от истинските. Е - предполагам, че ще трябва да почиваш повече. По себе си съдя, че контракциите се появяват при много разхождане, движение, при тръскане в кола, при чистене... Аз вече така свикнах с моите, че не ичм обръщам внимание. Дано всичко ти е ок!
Ягодке, и аз много се впечатлявам като не ми се обръща внимание. Както съм и сама по цял ден, а и сега като съм сама и нощем... Но съм установила, че така както родителите ми се тревожат, притесняват и радват за мен - никой друг не го прави. И ми става едно мъчно за хората съответно и се сещам за моментите, в които не съм била идеалната дъщеря... И все ми е мъчно за моите старци... Даже мъжът ми имам чувството, че не го е така грижа за мен, макар (като изключим сегашната му екскурзийка и няколко още изцепки) да нямам основание да се оплаквам. Обаче неговите роднини са друга работа. Баща му най- активно се интересува, ама не е ясно повече за мен или за бебето. Обаче майка му например отскоро взе да се обажда и то изключително рядко. А сестра му никога не ми се е обаждала. ТО не че брат ми се е разбил да ме търси, ама ние с него си се знаем какви сме и се знаем, че си се обичаме. Просто сме много различни. Но тази незаинтересованост на родата от страна на мъжа ми не е тенденциозна. С хората сме си в добри отношения, никога не са показвали дори минимално нещо лошо към мен, нито аз имам нещо срещу тях. Фактът си е факт - те си имат техни деца, които си им създават достатъчно грижи. Няма нужда да се претоварват и с грижи за мен. Та споко - сигурно и при теб е такъв случая. НЕ им се впечатлявай.
 

# 19
  • Мнения: 491
Здравейте слънчевки!

Записвам се в новата тема.

Днес съм направо зверски раздразнителна и все ми е криво. Мъжкото ми слънце се прибира след малко и дано да съумея да не си го изкарам на него, че понякога едвам се контролирам. Днес съм направо ужасна  smile3515

# 20
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Пролет ако се насочиш по-рано към помпа и изам повече коластра си я събирай. Тя е дори по ценна и от кърмата.
Аз миналия път бях с термин за 01.01.2005 г. и казах, че ако до 15.12. не рдя ще почна с миене на прозорци и подреждане в къщи, за да излезне бебка по-рано. Така че не прекалявайте с домакинстването да няма изненади.

Някой питаше за он-лайн магазините, ето какво намерих - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106405

# 21
  • София
  • Мнения: 1 956
Да споделя - снощи приключи ремонтът на детската стая.   redecoration Мъжът ми е избирал боите, а тапетите заедно ги избрахме. Съответно аз докато свикна с цветовете се поизнервих. Едно такова наситено синоьо и зелено... Снощи майсторът като издаде обекта и си взе 300-те лева - тапетите бяха идеални. Ама тази сутрин! Banghead Ужас - целите набръчкани, на мехурчета и бабуни. И аз цял ден заглаждам тапети... Позакрепих положението, но предвиждам как в неделя мъжът ми ще ми се кара, че не съм догогледала. newsm17 bambam Дано да се изгладят тези тапети, стискайте палци, че иначе... bishop
И друго - само с мен ли е така или има и други, които се изнервят от малки деца? Днес племенницата ми беше на гости за 2 часа... Много си я обичам, обаче всеки път ме изнервя. На 3 годинки е детето. Всичко иска да пипне, да види, да знае, да опита... За нула време разхвърля хола, омаза дивана с шоколад, ключа за лампата е кален, обра ми лимоновото дръвче и без малко да изпомачка снимките от сватбата... А аз каквато съм педантична на тема ред и чистота... И се замислих как в най-скоро време вкъщи ще е неконтролируем хаос, мебелите ми няма да са кристално лъскави, а ще са на пръстчета, ще ми бодат трохи по дивана като седна, стините ще са всичко друго, но не и бели, вещите ми ще са не само пипани и местени, но и опустошени! Помоооооощ! newsm29 af tantrum
А като се замисля как имам 4,5 години стаж като частен учител по английски и съм имала 19 ученика ,почти всички деца. И как никога не са ме дразнели и изнервяли... Ама не са ми се и вряли в личното пространство и не са рушили безценния ми ред...

# 22
  • Мнения: 1 419
Помпа, аз лично ще си нося предварително, даже вече съм я поръчала  Wink. Спрях се на Авент в комплект с контейнерчета  Peace.

Загриженост, ако и една лоша дума кажа, ще направя голяяяям грях - не мога изобщо да се оплача от внимание и грижи  Blush.

Коластра, на училището казаха, че няма истинска коластра преди раждането - тя започва да се произвежда след като се роди и започне да е активен пролактина. Така че, тогава е за събиране, не сега  Simple Smile.

Много е хубав този линк, да. Има го на първа страница в началото на списъка с детските магазини - аз от там се ориентирах и много ми помогна  Peace.

Мелодия, брой до 20  Crazy.

Никой не каза нищо от днешната лекция - хубава ли беше, не беше ли...  Crossing Arms

Дейзи, ей сега ти пращам инфото на лични, че забравих одеве  Embarassed.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 956
ДЕйзи, как така да си събирам коластрата? От сега ли? ПОчти съм 100 % убедена, че ако успея супер стерилно да я събера, то при замразяването и последващото размразяване няма да е с перфектните свойства на прясната коластра. А и не става да започна да се цедя преди да съм родила, защото ще си докарам жестоки контракции. НАли цеденето и бозаенето ускоряват свиването на матката след раждането. А ако говориш за събиране в болницата - там нито ще докарам стерилност, нито ще има как да замразя... newsm78

# 24
  • Мнения: 9 990
Пролет, споко-децата са различни.Моето например е от "чистите" и "подредени"/ пу-пу/У нас си е както ис беше и преди дете-не е имало трохи, омазани стени и повредени вещи, компа, кабели, ТВ, всичко си е ок и не се пипа от детето, някак няма интерес.За лични вещи-да не говорим-всеки си знае вещите, прибира си.Аз си признавам, че съм доста строга понякога, но пък и приятели забелязват че детето ми не е "разрушител "и "досада" при все, че си има своите детски потребности да играе и беснее.Отделно съм ужасно благодарна на лелите в яслата и на учителката в градината-добре си вършат работата, и те я научиха на много неща/ за протокола-дъщеря ми е на 4 годинки, не е имала кризи на 1-2-3 и незнам си колко-годишните, има си своите трески, но е изключително самостоятелно и чисто да го наречем дете...ех, че я нахвалих, циганката и умря май Crazy/Сега, понеже е спряна от градина , поради невъзможност да я води и прибира някой-пак не ми тежи, милата,доучваме си материала за учене от градината, жалкото е, че пропуска тържеството, на мен ми е много криво.Учителката и и е мъчно-тя там беше първа помощничка за разни работи....Та-не се знае-твоето детенце може да е като моето и да нямаш лепкави пръсти, размазани сополи по стените и бла-бла-бла бебешорски истории.Пък и има и друго-едно е мърсотийката от твоето дете, друго е от чуждото.Някак по -различно се приема и черното под ноктите и омазаната муцунка и опустошената мебел.... HugАз самата не ставам за детска учителка, защото да-не се търпя с всички деца, макар и на близки приятелки.И пак-подхождам с разбиране, защото си давам сметка, че все пак са деца....После се залавям за парцала, изхвърлям счупеното и толкова... Laughing

# 25
  • Мнения: 1 419
Пролет, като не ходиш на училище е така  hahaha.
Първо, пак да повторя - това не е истинска коластра и няма нужда да я събираш.  Peace
В болницата обаче, като родиш, можеш да ползваш течност или таблетки за студена стерилизация и по този начин да си стерилизираш помпата  Wink.
Относно замразяването, за няколко часа няма проблем да седи в хладилника, но ще викаш мъжо да я взима и да я замразява у вас. Като се размрази, свойствата й не са променени, не се притеснявай - трябва да се изконсумира в рамките на следващите 24 часа и не може да се замразява повторно  Whistling

# 26
  • Мнения: 6
Пролет да събирай си коластрата от сега - първата коластра е най-полезната за бебето, имунизира го здраво, съдържа много протеини и тн... За тапетите ей сега ще питам с какво трябваше да се натискат и ще ти пиша на лично ...
За децата - аз си се изнервях от преди, малки лапета много ме изнервят и бързо решавам че са невъзпитани ... Не знам как ще е с мойто ама зор ще е  Laughing

# 27
  • Попово
  • Мнения: 687
ха добър вечер мами и  preggo
да се разпиша и аз в новата тема, че току виж станала 15 страници и я заключили  Party неска цял ден на прибежки и припълзявания го карам... много ми е отпаднало и само ми се лежи, да няма някой нов грип Thinking на всичкото отгоре и нета е толкова скапан и бавен /БТК-то пак се излага/ тази коластра която тече сега не е ли за отпушване на каналчетата, не знаех че се събира за след това Thinking... а за децата, свиква се и още как, със всичките им щуротии и бели Wink дори е весело понякога  Crazy почти винаги  Grinning
На Ая и Смуут честити дати  family4 baby_neutral и на рожденничката  newsm59 newsm67

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Aya, Smooth,, колко е вълнуващо, че си имате вече дати и си знаете рождените дни на бебоците!!!
ЧРД на Tinitita!!!  Tada Много, здраве, любов и сбъднати мечти!!!
Веси, и моите контракции с ехограф ги откриха - още през 21-ва седмица. Стискаме палци да ти мине неусетно престоят в болницата.  Praynig
Ягодке, повярвай, това е по-добрият вариант на отношенията с "доведената" рода ............
За раждането във вода - и аз съм гледала на филми как си раждат във водата от началото до края, то иначе си губи смисълът и голямо плацикане настава. Crazy
За климатика - освен вече споменатото течение, което е противопоказно за бебето, на лекцията казаха, че във филтъра се натрупвали микроорганизми и бактерии, които се раздухвали и затова не бил препоръчителен.
Аз днес влязох само в един бебешки магазин, но успях да се изръся 36 лв за едно гащеризонче, в което направо се влюбих. Crazy  Сега чакам мъжът ми да се върне от работа и се чудя как точно да му поднеса новината ...

# 29
  • София
  • Мнения: 1 956
Пенелопа, благодаря за успокоението. Дано и моето дете да е като дъщеря ти, че иначе ще остарея преждевременно Simple Smile
Коластрата - категорично няма да я събирам. Хилядолетия наред майките не са си събирали коластрата, пък ефектът е пренаселеност на Земята. Природата си знае работата - антителата се отделят в млякотои когато коластрата се смени със същинско мляко. Освен това като се цеди с помра коластрата, се ускорява потичането на мляко, а природата си е изчислила какво точно мляко трябва на бебето във всеки следващ ден. Цеденето нарушава ритъма. Цеди се вече, когато гърдите преливат, или когато няколко дни бебето не може да се кърми. 

Общи условия

Активация на акаунт