Баба Марта мартенички върза, а мама да гушне АПРИЛчето си бърза.

  • 13 909
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • БГ
  • Мнения: 735
Чрд Хриси!  nbirthday 
именничките честит имен ден! smile3525

# 61
  • Мнения: 6
Честито на имениците и от мен!  bouquet
Да се оплача аз, както се майтапех с Ая вчера, че ще се напъна да родя на 9 март, така тази нощ се измъчих от контракции, доста силно болеше като пред цикъл и ме режеха каналите на влагалището като че ли ... и бебето явно се е обърнало вертикално, защото корема ми вече е дълъг а не широк ... Дали да тичам да търся дофтор сега? Какво ще ме посъветвате?  Thinking

Страчи това, което знам от мойта счети е, че болничните трябва да се подадат до 20-то число, значи за твоя случай от 21 до 9 март, ще трябва да се подадат до 20 март и значи ще ти платят до 20 април ( имат максимум 1 месец за да се накумят в НОЙ) ... Но мамите счетоводителки сигурно ще ти обеснят по-добре, аз така разбрах обяснението на мойта ...

Хайде весел ден и да ви слушат Simple Smile

# 62
  • Мнения: 6
ЧРД на Хриси сега видях   bouquet Да ти е късметлииско бебето както го предвиждат китайците  Two Hearts  cook

# 63
  • Мнения: 1 419
Бръмбар, ако не са регулярни, няма да раждаш още  Laughing. Но ако продължават да са на често, а не са просто инцидентни стягания, най-добре се обади на лекарката ти да пиеш малко хапове и пълен покой в къщи  Hug. И се пази много  Naughty.

Страчи, ма тия твоите работодатели според мен не са в час  Thinking. Това, че един болничен преминава от един месец в друг си е проблем на НОИ - те трябва да проследяват кой месец какво трябва да плащат - от твоите работодатели се изисква да приемат и предадат документите ти. След като веднъж е предаден болничния, как ще им го дадеш втори път - направо ме разбиха  Joy.

# 64
  • Мнения: 187
Честит рожден ден на Хриси!    bouquet
Много любов, щастие и късмет.
Здраво и усмихнато бебче през април.

# 65
  • Мнения: 268
Здравейте милички  preggo,
Много отдавна не съм влизала във форума, защото вкъщи правим ремонт и съм се изнесла у мама, където няма ПС. Но днес се напънах да ви изчета  smile3529
Честит рожден ден на Хриси и честит имен ден на всички, които празнуват днес!   ura newsm18
Аз и бебка сме добре - аз съм в болничен, след две седмици трябва да изляза вече по майчинство. Почнах да пазарувам разни сладурски дреболийки за принцесата. Малко ми е скучно вкъщи, бях свикнала на много динамично ежедневие и сега съм в нещо като депресия от нямане какво да правя... то пък и времето се развали. Как се справяте със скуката?  Rolling Eyes
Целувки от мен и хубав (макар и студен) уикенд! babydust7

# 66
  • Мнения: 1 925
Прочетооооох  Mr. Green

ЧРД, Хрисииии !   bouquet
Честит имен ден на именниците   bouquet
За клиамтиците - понеже мъжо се занимава с това, та и аз покрай него доста съм чела да си кажа мнението. Около нас повечето ни познати отглеждат децата си на климатик, много мами от форума също. Ние също живот и здраве ще отглеждаме бебка на климатик. Това за бактериите и праха, който се събира - ами събира се и това е хубавото на климатика, той ги събира, а не витаят из въздуха. Ние мием филтрите на 2 седмици, като се появи бебка може и на 1-на да ги мием и няма проблем. Не изсушава възуха повече от парното, разбира се ако вентилаторът не е нагласен на макс.
За опойките - аз твърдо съм решила, че ще искам. Peace

# 67
  • Мнения: 1 419
Как се справяте със скуката?  Rolling Eyes
Правя списъци, пазарувам онлайн, чета възпитателни книжки, мисля имена (от време на време  Laughing) поспивам и не на последно място пописвам във форума  Peace  Mr. Green

# 68
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Aya искам да те питам защо се спря на козметика на Себа Мед? Тук в Турция е много разпространена, мъжът ми ползваше шампуан и беше много доволен! Знаеш ли нещо повече за тази марка?
Честит Рожден Ден, Хриси!   bouquet
Честит имен ден на всички именички!   bouquet

# 69
  • Попово
  • Мнения: 687

 Мами аз имах стахотно болезнени схващания на крака, при всяко преобръщане направо се втрещявах цяла нощ от болка Cry, дано отмине , чеееееее.
Това схващане на мен ми се появяваше с първата бременност, като ми се схванеше мускула и се боцвах лекичко с по-остър предмет/ може и химикал/ и спазъма преминаваше  Hug пробвай така дано ти помогне  Thinking
Иначе скуката е обща болест... но сега е точно времето за мързелуване, после и да искаме няма да има такова  baby_neutral Joy

# 70
  • Мнения: 1 419
Драйз, спрях се на нея, защото е медицинска козметика, която дълги години не е комерсиализирана (както Мустела например - не че имам нещо против нея, защото ще допълвам с нейни продукти ако се налага). Отне ми повечко време да направя финалния си избор, защото има доста по-малко мнения, сравнено с другите, т.к. явно не е `модерна`, но от друга страна преди много години съм ползвала сапуните им (имах много проблемна кожа на лицето) и определено бях доволна. Друго, което повлия на избора ми е наутралното Пх, с което са продуктите им, както и факта че са немски  Wink.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Веси, да не би да си си изтрила албумчето?!?!
и аз не го намерих с търсачката
Ама да не оставиш нещата така  Naughty аз съм много любопитна за всяка бебшорска покупка, така че .... давай наново:)
Ая, а имаш ли някакво инфо какви са им продуктите, кои са най-добри, цени и такива работи (имам впредвид някакъв сайт да разгледам)

# 72
  • Мнения: 1 419
Бенита, ето линк с бебешката серия. Част от нещата съм ги купила и имат цени в албума ми  Peace.

# 73
  • Мнения: 1 925
Момичета, моля за помощ по английски. Искам да попитам как най-правилно ще се каже : 1. Истински италиански сладолед и 2. Истиснки италиански вкус. Елементарно е, но да се допитам и до вас, да не сбъркам, че ще ме заколят после  ooooh!
А за болничните - просто нямам думи  ooooh! Видяло се е, че пари от държавата е като " от умрял писмо "
Сложих снимките от лекцията в четвъртък  Hug

# 74
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте и от мен в новата темичка!
Честит рожден ден на Хриси!Да си жива, здрава и от сърце ти пожелавам едно страхотно бебче през април!
Честит имен ден и на всички празнуващи днес!
Честити дати за раждане и на трите ни мами!Стискам палци всичко да е наред и да гушкате най-прекрасните бебоци!
Аз се опитвам да си почина тези дни, но малкият е с мен вкъщи и не се получава.Като четох постинга на пенелопа все едно видях себе си.Нямам време за почти нищо, опитвам се да влизам и да ви прочитам, но за писане почти не успявам да смогна Embarassed
Надявам се да вдигнат тази грипна епидемия тук и да ме извикат за ЖК, че почти дойде време да ми издават болничния, а има да се пускат и изследвания.
Иначе беба е доста активна и се чудя къде намира място още да се върти това човече!
Прегръщам ви всички и ви пожелавам приятни почивни дни! Hug

Общи условия

Активация на акаунт