Баба Марта отива на гости в ГЕРМАНИЯ - (16)

  • 12 655
  • 276
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 686
Здравейте, мили мами!

Извинявайте, че се намесвам във вашата тема, но се надявах на съвет. Нашият татко ще бъде за три дена в Берлин от 4-ти и исках предварително да го ориентирам каква играчка да донесе на малчо. Може ли мамите, които живеят в Берлин, да ме ориентират? За което предварително благодаря! Не искам да се забива в първия шоп и да купи нещо, което мога да си го купя и от тук. Интересува ме магазин, в която има качествени неща като фирмата Playscool например, от които съм купувала преди две години в Брюксел. Играчката беше намалена от 100 евро на 25 примерно и, ако някой знае места, на които е най-добре да отиде, ще се радвам и благодаря много да ми даде адрес. Той познава добре града, защото сме ходили (особено той) десетки пъти. Освен това има перфектен немски, та и това не е проблем. А, да, малкият е на 2 години и половина почти.

Например искаме Lego или Playmobile, или Playscool, както ви казах. Или пък някое мъничко колело, че счупихме нашето.

Много дълго стана. С две думи - къде са готините играчки в Берлин, като не говоря за най-скъпите, разбира се  Blush  Grinning

Благодаря ви! Ще следя за отговори!
Tschuess! Wink Hug

# 76
  • Мнения: 3 423
Лиска, към кой Сентърпарк сте се ориентирали = холандски, немски или другаде?
Питам, да не се zасечем някъде Mr. Green

ВечерницеCrossing Arms
аз рекох, че питаш, за да си сигурна, че има кой да ти готви.
Няма такъв филм, душа, ще готвя само на моите мъже.
Ти трябва да се обърнеш поне към Тим Валцер. Ама, ха.
Няма и да ти чистя. И децата няма да ти приспивам. И мъжа ти.
Тъй да знаеш. Няма какво да ме преследваш в кой парк ще съм.
В един от френските, разбира се. Като ще е гарга, да е рошава.

Веси,
ние летяхме с чомачко, като беше на 4 месеца. Няма страшно.
Ще ти я вържат Микито за кръста, ще й даваш да цоцка при
излитане и кацане, ще й дадат играчка и докато се усетите,
сте кацнали. Нашият човек понесе много леко полета. Този ден
се качва на ес-баан, автобус, самолет, кола. И нищо му нямаше.
На теб ще ти е малко по-трудно, защото не знам как ще ядеш,
докато бебето е в скута ти. В моя случай до мен седеше един
младеж, дето си предложи масата. Багаж май 5 кила дават да
носиш. Значи 25 общо. Последният път имах дамска чанта, раница
с лаптоп, камера и фотоапарат, чантата на Лиско. Всичко ръчен багаж.
И нямах проблем. На връщане даже ме пуснаха и с вода 1,5 литра,
като видяха, че съм с бебе. Обади се в авиокомпанията и ги питай.

Татяна,
честито за играчките и за лаптопа. Вещите са здравословно нещо.

Мили,
къде точно ще е мъжът ти, в коя част на Берлин?
В центъра няма безумно много детски магазини.

Зима,
добре дошла сред нас.

# 77
  • Мнения: 11 336
Лис, успя да ме раzсмееш.
Мен ме беше страх, да не поискаш аz да ти готвя  Mr. Green (и не Валцер, а Мелцер Wink или бъркам нещо)
За шетането, шета мъжа ми. Whistling
Децата сами си zаспиват. Само след като съм им прочела прикаzка
Няма да ми трябваш Mr. Green

# 78
  • Мнения: 686
Лиска,благодаря първо за отзивчивостта  Hug

Ще го питам, че в момента е на работа. Но е свикнал да снове  Wink Наш много близък приятел живее в Kreuzberg и със сигурност ще се видят с него. Но ще видя къде ще му е хотелът.

Между другото целта на пребиваването му е някакво пеене пред българи в посолството, ако се не лъжа. Дали няма да срещне някого от вас?  Grinning

Пак ще пиша и благодаря още веднъЖ!  Hug

# 79
  • Мнения: 3 423
Между другото целта на пребиваването му е някакво пеене пред българи в посолството, ако се не лъжа. Дали няма да срещне някого от вас?  Grinning

Ето я и програмата на Българския културен институт.
Мацки, на 8 март е Нешка Робева тук, ейнтритт фрай.

Мили, ако трябва да ни среща, да ни среща Laughing

# 80
  • Мнения: 1 610
Вечернице, ние го мъчим бронхита и той нас. Утре по ранни зори сме на очна ставка с педито.
И да ви кажа на берлинчанки, че ме хвана яд за Нешка Робева.
Мамунке, Ще спечели Томас Еннс, ако не се осере на някоя песен
Зима, добре дошла!

# 81
  • Мнения: 1 817
Благодаря и Добре заварила!
 Wink

# 82
  • Мнения: 1 242
Вечернице, ние го мъчим бронхита и той нас. Утре по ранни зори сме на очна ставка с педито.
И да ви кажа на берлинчанки, че ме хвана яд за Нешка Робева.
Мамунке, Ще спечели Томас Еннс, ако не се осере на някоя песен
Зима, добре дошла!
Стига, бе! Най-много 3-то място му давам Mr. Green Ша са сдуха!
Аз между другото нямам фаворит. Само се кефя на добрите изпълнения. Laughing
За или на Нешка те е яд? Wink

Ха, ние се приготвихме за Зима, а то дошло Лято Grinning Та, добре дошло!

Весе, спят като къпани като са малки. Сега ме питай. Mr. Green И ще ти разкажа, как летях сама с него на 7 месеца, но за сметка на това със 60 кг багаж, без да доплатя. Признавам си, макар и с риск да ме обвините в неспазване на общоприетите норми. Бях си приготвила парите, но чек-ин-ката си изпроси да си покажа маймунджалъка.  Да добавя само, че не беше с Еър Берлин Mr. Green

Вечерница, освен от нашите, не съм чувала някой друг да казва "той е шен". Личи си, че си от него край Laughing
Голяма си морителка на всички грипове и бронхитчета. Браво ти! Laughing

Мили, дай ми адреса на приятеля ви в Кройцберг да му пратя талони за 10% намаление в Кауфхоф. Там има доста избор на Плеймобили и подобни. Виж, дървенийките им са скъпички. Зависи на каква мисия го пращаш мъжа си. Може да потърси и в "Шпиеле Макс"- филиали+асортимент
Я кажи, къде и при кого пее благоверният ти?

На Шехи все забравям да кажа, че автарчето ú е много ю-ба-во! Laughing

# 83
  • Мнения: 1 768
Сори,ама да питам каква е раЗликата между Бългериан еър и Хемус??Цените до София не са ли еднакви?
И второ zа6и при бългериян еър може да се преведат парите zа билетите,а при Хемус искат да се плати с ВиЗа??Ами нямаме такава карта ВиЗа???
А като удобства коя е по добра ooooh!

# 84
  • Мнения: 1 768
"той е шен"
И по на6ия край се каzва така,само 4е го употребяват старите хора..
Хей,наборе,шен ли си? Joy
Прабаба ми,бог да я прости,много употребява6е таЗи дума.

# 85
  • Мнения: 1 335
"той е шен"
И по на6ия край се каzва така,само 4е го употребяват старите хора..
Хей,наборе,шен ли си? Joy
Прабаба ми,бог да я прости,много употребява6е таЗи дума.

Веси, каква е цената на билетите?

# 86
  • Мнения: 3 880
Що не пишете, поспаланки? Wink
Без малко темата да отиде на втора страница Naughty
Хайде по едно силно кафе от мен за всички, че да се събудите Laughing

# 87
  • Мнения: 2 292
Биба, благодаря zа кафенцето. Лек ден на всички.
Лсика, пита zа ЕрБг ... аz не посмях да букна от тоzи сайт. Искат данните от кредистна карта  newsm78 и ги пращат някъде в БГ #Crazy
Потърси на www.opodo.de . Аz от там си намирам доста добри полети, Луфтханzа , директен ... на и под цените на Хемус и БГ . Трава да сложиш дати, zа не мног онатоварени дни и часове. Например в НЕделя билета ще е много скъп, но в понеделник сутрин връщне от София е по цената на БГ превоzвачи , някъде около 215 Е.  Hug
Така , че вече не иzбирам zаминаване събота ,в ръщане неделя, а иzбирам zаминаване петък вечер, връщне понеделник сутрин и всичко е ОК. УСпех.

# 88
  • Мнения: 3 521
Лелеее....да кажа едно ЗДРАСТИ в новата тема, преди да сте я иzписали и нея Laughing.

Веси, ние летяхме zа сефте на 3 месеца. Полагат ти се 20 кг. повече zа багажа на бебето. Можеш да си вzмеш още един хандгепек(чанта с памперси и храна,амо не кърмиш). Сгъваемата количка и Макси косито на борда също ги вzимат, но ги предаваш на стЮардесата при качване и после те чакат долу. Симона не искаше да пие нищо, нито от шише, нито от гърда  при нито едно от 12те и иzлитания/кацания до момента. Аz полzвах на борда нашето си баухтраге, а не коланите, които те дават и първите пъти тя спа почти преz цялото време, но от 6 месечна zапочна да се zакача с хората наоколо и не е толкова спокойно Rolling Eyes.
Не е плакала до сега Embarassed.

ЗиМа, добре дошла  bouquet.

Честито на патерица на всички Тодорчета и Тодорки. Аz също черпя на патерица zа татко  beer3

ДСДС zалагам на Лиzа. Макс също много ме кефи.

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 10:40 от surfline

# 89
  • Мнения: 11 336
Мамунке, я се иzдай от кой край си? Стана ми интересно zаради лафа "шен".
Може и на ЛС.

Биба, кво стана с Лея? Проговори ли детето и какво помогна?

Риен, много време го морите тоz бронхит бе? Shocked Направо ме ошашави. Жалко, че е малка да я намажеш с мед. Виж моя как се вдигна на крака zа 2 дена. Както беше тръгнал, отиваше и той към АБ, ама аz реших, че оня преди 2 седмици zа отита  му стига zа тая zима.

Аz също реzервирам билети преz Оподо. Лесен им е сайта и всичко върви по ноти. За цените Вивита е права. Особено ако има прекачване и цената пада почти два пъти.

Общи условия

Активация на акаунт