Баба Марта отива на гости в ГЕРМАНИЯ - (16)

  • 12 660
  • 276
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 610
риен, за вбъдеще ще избягвам абсолютно всякаква комуникация с теб. Нито те апострофирах, нито поучавах. Това, че имаш проблеми не ти дава право да се заяждаш. Ако обичаш не отговаряй на това, за да можем да приключим окончателно връзката.
Мистик, прекали!
Позволявам си да отговоря, при това в ефир. Дълго мислих дали да не е на лични, но не заслужаваш да си казала последната дума и другите да се чудят защо изчезнах. Надявам се да са ми по ячки нервите от на Шехерезада и да удържа на обещанието, което току-що си дадох -   да не пиша повече в тази тема.
И тъй като тази тема ми е любима и има дни само заради нея си пускам компютъра, се надявам да тържествуваш! Иначе цялата ти "мисия" по перманентно заяджане с членовете на форума , включая и себе си, няма никакъв смисъл.
Вярно, че не слагам емотикони, но това не означава, че тонът ми не е дружелюбен. Не се заяждам. С никого не съм се заяждала и е много жалко, че не можеш да оцениш чувството му за хумор. Дори сега. Ако говорех , вместо да пиша, щеше да чуеш моя тънък пресипнал тъжен монотонен глас. Ако можеше да видиш тъжното ми изражение, щеше да съжалиш, че си преценила неправилно човека.

А кавичките на думата апострофирах , забравих да сложа- виж явно там ми е грешката. Или просто грешката ми е , че пиша дълги изречения. Или твърде къси. Или не съм достъчно точна и ясна. Прости ми, комуникацията ни приключва.
Извинение не ми трябва- няма да го прочета. Тирада по мой адрес , подобна на Шехерезадината, също няма нужда. Това заради останалите. Да не се изнервят.

Към всички останали- ще отговарям на лични или на емайл.И на телефонни повиквания, само че със закъснение, че съм много отнесена и все си хвърлям телефона в някой ъгъл.  Ако на някой му трябват линковете от заглавна страница, ще му пусна лични

Благодаря на всички за помоща до момента. Ще липсвате!

Бибе, мерси за линка!

# 241
  • Мнения: 1 636
Започвам с пътуването с кола.Да ви кажа,че Мартин хич не е от спокойните,по таzи причина е в спеzиалната предучилиЩна и по таzи причина свалих след 2 бременности по 22 кг(това и zа мистик ,бях писала,ако някой иска да отслабне да ми вzеме деzата zа 2 месеzа,по_сигурен начин няма  Joy )И мерси zа комплимента  smile3525
До сега сме пътували беz приспиване,с ДВД в колата,сега и ЦД сме купили Мартин да си слу6а.Със самолет е раzбира се по_бърzо и лесно,но като ни трябва там кола...а и вечно мъкнем багажи.По въпроса колко оЩе път и вече в БГ ли сме му каzахме,че ако не пита и е търпелив в БГ Ще получи неЩо на плеймобил,много помогна.Иначе някои дребни играчки като стане напечено да се отклонят малко с тях.
За вкарването и иzкарването на детето от трагето да кажа,че с Baby Björn се справяте сами беz никакъв проблем.
За жегите и път с колата,че нали има климатик.За 3,4 пауzи няма проблем.
Билети zа полети сме вzемали все от интернет,като имаме въпроси намираме тел.на компанията от интернет и питаме.От къде да zнам на каква Ще попадна в райzебурото.Скоро има6е тест на тях и 1 случай жената мълча 12 мин след,като я питаха,какво би препоръчала на клиентите,които искат това и това в отпуската си. ooooh!
Я кажете какво е слинг,на тия трагета от плат ли така им се вика?
От тук zа количките.
Да,далавера има,но трябва време,zа това го правех само по времето на Мартин,с Томи каквито с.м сменила е било да си наче6е крастата.Преди сменях Хандита,от 99 до 2001 имах най_малко 15 само на Нокиа,с иzклучение на най_първият,който бе6е панасоник.После минах на колички,като иzпробвах достатъчно смених столовете zа хранене,но те бяха предимно zа да иzкарам някой лев и полzвах само на Цхиццо и пег Перего.Киндерzитzе съм сменила съЩо,но не в теzи колич4ества  Laughing
За да се отгледа 1 дете трябват 3 колички.Първата трябва да е тежка(zа да не се обърне),голъма(zа да има място zа бебето и матракът и zавивките),стабилна(с големи колела,zа да не боксува zимата).Такава препоръчвам на Тeutonia Y2K.Моделът да е след 2002,zаЩото на предните горната част не се обръЩа да се гледа бебето.От новите модели като Joe i Spirit не препоръчвам,не са много удобни.Другите хубави в началото са Hartan Racer S i Teutonia Pixxel.Те са с подвижни или фестЩеллбаре редер.Теzи марки и модели се търсят много и вечно,така,че ако вzемете такава,малко полzвана и на добра zена после Ще се продаде на съЩата или на по_висока(което аz правех).Най_голямата ми печалба бе6е от 1 Гесслайн,от Магаzин втора употреба я видях и не вярвах на очите си,zа 260? почети нова,с ламмфеллсак,викелруксак и трагета6е.Веднага я вzехме,после я продадох първо нея с около 200? печалба(нова струва6е 600?)и след 1 zима полzване продадох фуßсака zа 60?.Като се продава количка трябва да се внимава,в кой сеzон и каква е.Когато детето може вече да сяда не са необходими повече големите тежки колички.Едно бъги като Цхиццо Треккинг или Пег Перего Праметте(П3,или Цомплето)са най_добри.Ако имате вече 2 деzа само на Пег Перего,zаЩото теzи киди бордове са стра6но неудобни и все се ритат от майката,а пег перего има стъпенки zа второто дете.чико ги има,но са само zа тротоар да качи6 количката и не моге да се качи детето.На пег дажат до 15кг zа второт дете.Матин е вече 20 и оЩе се воzи там.
Когато детето е вече на 2_2.5 някои ходят.Моите съЩо,но винаги в другата посока,zа това е необходимо едно малко реген6ирм бъги,като Цхиццо кади,сега новият модел е ЦТ о.1 мисля.
При мен с количките zапочна от там,че в началото като нямахне пари вzехме полzвана от една на6а поzната.Нито раzбирах каква е добра и не поzнавах моделите.В магаzинът обаче видях трекинг на чико и от там се zапочна.От всичките съм купила нови 4 от магаzин(1 на хаук се с4упи бърzо и ми я смениха)и 1 от ебай,която след 6 месеzа полzване я продадох zа повече пак.В крайна сметка иzгубих от 3,но спечелих от почети всички.
Ако имате оЩе въпроси към колички давайте насам.  Peace

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 3 нови отговора.

Риен,не иzчеzвай !!! Аz Ще предложа ти да не чете6 на мистик и тя твоите и Ще е мир.Жалко ,че zаради еднó спречкване(даже не раzбрах какво точно,Ще трябва да се върна и да прочета по_zадълбочено)да се откаже6 от нас.Ес ист нихт верт !!!  smile3518 

# 242
  • Мнения: 2 907
риен, не можа ли просто да кажеш, че явно съм те разбрала грешно? Защо си толкова агресивна? Нищо не съм ти направила, НИКОГА не съм се заяждала с теб. А от мнението ти за мен личат други неща. Пиши където си искаш, но след като не ме харесваш, не ми и говори. Аз най-дружелюбно ти писах, че се радвам, че се усмихна на пояснението ми за Финландия. Ти написа нещо сухо, което аз приех като ирония. Ядът ти не е оправдан, както и мнението ти за мен. И аз повече няма какво да кажа по въпроса.

вивита, аз и от вода се страхувам, понеже не мога да плувам. Но в самолет се чувствам като в ковчег във въздуха  Grinning

П.С. С кой друг съм се заяла, освен преди време с Шехито? Напомнете ми, може да пиша докато спя. Или това, че казвам директно мнението си е заяждане, хм.

# 243
  • Мнения: 3 521
А бе от самолети нямам фобия, но zа да ме качат на кораб трябва да съм много умряла и много студена...само като си помисля zа таzи цялата вода отдолу...бррррррррр Crazy.

# 244
  • Мнения: 1 636
Забравих да поzдравя всички,успели да ми прочетат предният постинг до краят  Mr. Green
Имах един поzнат,моряк.Бе6е иzпуснал няколко пътувания със супер zаплаЩане,zаЩото трябва6е да лети до Италия,а го бе6е страх от самолет.

# 245
  • Мнения: 3 521
А бе аz каzах, че нещо луната влияе лошо теzи дни, ама кой да слуша ooooh! ...
Момичета предлагам ви да си отворите по една бира/кола/кафе/чай, да си теглите една майна на ум и да си обещаете да не се ядосвате zаради ИМАГИНЕРНИ виртуални никове...Дайте си сметка и двете(а може би всички, а?), че в интернет няма интонация и често най_обикновен отговор (zа вас) може да проzвучи като zаяждане(zа друг)

# 246
  • Мнения: 3 423
Мацки, малко ви е бил боят като деца,
би казала баба ми. И двете пишете
красиво, не ви разбирам искрите.
Сърфлайн е права.

# 247
  • Мнения: 3 880
ау, чукча писател  Joy
аz пак да иzфилософствам, сигурно на мистик ще и побелеят косите от мен, но ... мен не ме е страх, когато сме всички в самолета, а когато съм сама. Все си мсиля, че ако сега самолета вzеме ,че цопне няма кой да се грижи zа моето писанче и zа моя котарак така добре, както мен ... и какво ли ще стане с тях и как ли ще живеят ... само притеснения. А като се качваме 3 мата си викам ... цопнем ли поне ще сме си 3 мата и никой на никого няма да липсва  Hug

Абсолютно същото си го мисля и аз, 1 към 1, но ме домързя одеве да го напиша та сега се подпиша под твоето, готово написано Wink

# 248
  • Мнения: 3 880
Олеее, пак имало сърдити, то човек да не прескочи за малко до магазина, като се върне все ще намерите с какво да го изненадате Wink
И чак пък драми и напускане, оставка и т.н. Това е просто един виртуален форум, бе хора, вие много реално се вживявате Peace newsm78
Освен това хората са ни сложили тук  няколкостотин емотиконки, точно защото едното сухо писане не може да покаже настроението на другия.  И все има недоразбрали се... ами чуквайте поне по един мигач ( Wink) накрая на бъзика, нито е сложно, нито време отнема.

Чиколина, ти си уникална Simple Smile, все бях чувала за маниачки на чанти, обувки, коланчета, телефони и т.н. ама за такава, която купува 30 колички, за да си начеше крастата не бях чувала Laughing Wink Ние имахме всичко на всичко 2 (споменах май вече) и докато ги изберях всеки път минаваха седмици, че и месеци.... определено не ми е било мания явно Laughing

# 249
  • Мнения: 2 907
А не, не съм зачела и носила някой в мен, после мъчила да раждам някой, за да умре с мен на бебешка възраст в краш. Дала съм живот на човек и искам този човек да живее, да създаде и той семейство, да изживее живота си, дори недай си боже и без мен! Аз така чувствам  Peace

# 250
  • Мнения: 1 636
Бибе,ми то всеки луд с номерът си,а аz програма подготвям  hahaha Аz нямах предвид теб или някой определено zа Тома неверни,но човек като чуе 30 и е нормално да си помисли,че или другият лъже,или ,че не е съвсем тамън.Ами сега zнаете,че не лъжа,правете си иzвода сами  newsm47

# 251
  • Мнения: 11 342
Чиколина, ще ме накараш да преброя точния брой полzвани от мен колички zа двамата.
Аz бях скромна като каzах малко повече от 4. Embarassed
Общо са 10, ама ти ме надмина. Сега не ме е срам да си приzная, щото има по луди от мен Laughing
Т.е. не съм сама в лудостта си.  Party
Каzваш zа Мартин, че не бил от спокойните. Питай ме мен с каката дето е с АДХС   Crazy Crazy Crazy

Биба, като писа zа Леа, дето все питала кога ще дойде Франция, та се сетих миналото лято нашето пътешествие до Баварската гора. На всеки 50 км питаха още колко остава, на всеки 150 правихме почивка. ЛуТ умора няма, та и  моите двамата също.

Да пусна една лула на мира ли?
Много дим и пушек гледам минал сутринта.
Що така бе дами?
Аре zаравяйте томахавките. Делим една съдба тука, няма да се делим. Hug

# 252
  • Мнения: 3 880
но човек като чуе 30 и е нормално да си помисли,че или другият лъже,или ,че не е съвсем тамън.

Нито едното, нито другото си помислих, честно... помислих си, че си искала да напишеш 3, но си чукнала и нулата по невнимание hahaha
И затова очаквах, че като те заговорим за тази внушителна цифра ще кажеш, че си се объркала Laughing да ама не... живата истина било Laughing Laughing

Аз отивам да си взема детето от градина....

# 253
  • Мнения: 1 636
Аz все да те питам,та чак сега Ве4ерниzе,какво е това АДХС? Ами ако иска6 да почваме да броим сега и превоzните им средства,като колелета,драйрад,ролер,лауфрад...току виж там си по_луда от мен  Joy
Сега да ви се похваля,Томи от в4ера zапочна редовно да ми каzва пипи.Вчера 6 пъти пи6ка на zукало или тоалетната,а днес 2 пъти голямата работа плус пак 6_7 пъти пи6кане.Имам надежда,че лятото няма да сменяме вече пампреси. newsm44
Хайде Риен,виж,всички те чакат.Вклучвай се пак!  Hug

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 15:07 от Чиколина

# 254
  • Мнения: 2 907
Нека ви питам нещо. Откога децата ги сложихте в отделна стая? Говоря да спят нощем в отделна стая. След две седмици ставаме на една година и си мисля, че е може би време да и направим стаята. Но пък имам страхове. Дали ще спи, дали ще чуя ако се разплаче и има нужда от мен? Незнам. Кога е времето по принцип и кога вие го направихте?

Общи условия

Активация на акаунт