Какво правим, когато свекъра е проблемен?!?!?!

  • 4 589
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 287
момичета, проблемът е, че свекъра е диктатор у тях си а аз съм единствения човек, който не може да надвие...зодия РАК е а мойта майка също-така, че аз съм отренирана:)
а мъжа ми...той ме защитава от време на време ама ако знаете после кви нерви му коства, та за това го е зарязал баща му да се вихри а аз да му се остря Laughing
 най-болно за свекъра е, че харчим парици-милия е толкова стиснат, че едно време купил един чувал бутонки от руснаците на пазара и ги изпилил та подметките им да станат като на маратонки и е принуждавал синовете да ги носят... а илиенци му е фаворита...
абе кво да ви разправям, то е смешна история, ма ми писна и за това ви се оплаках...

# 16
  • Мнения: 4 668
Ще трябва сама да се справиш ... мъжът ти явно е пречупен още в детска възраст  Confused
Моят свекър има подобен проблем с баща си , т.е на мъжа ми дядото ...
Свекъра е на 58 г. много начетен човек , но пред баща си трепери ... А родителите му ( бабата и дядото ) са крайно прости хора ... Да се чудиш как са успели така да го стресират  Rolling Eyes

Мисля , че трябва да му кажеш директно , че ако продължава да се меси ще се изнесете ... И продължавам да твърдя , че мъжът ти трябва да му се опълчи ... В противен случай ще се ядосвате много и занапред  Confused

# 17
  • Мнения: 20
Имам си същият свекър-ненагледен Wink, също купил на сина си апартамент  Laughing Да е жив и здрав на главите ни се качи, аз го вземах много на вътре.....на моменти-не толкова  Rolling Eyes Не ми се иска да си спомням този сладур какви ги надроби. Един ден си казах стига  Stop не искам апартаменти, пари нищо ... За разлика от теб ние нямахме алтернатива, живееехме у тях ,апартамента не беше готов и бяхме в доста трудно положение. Но си взехме багажа с мъжа ми и детенце и си тръгнахме  Party 4 месеца подминаваха сина си  ooooh! не попитаха как е внук им.Намесиха сума ти роднини но ние бяхме заедно и непреклонни. Crossing Arms Всичко си има граница а той я беше минал много пъти. Чак след време с милия ми свекър се разбрахмел Grinning .Сега ме гледа в очите и не смее нищо да кажер за всичко пита  Shocked и освен че мъжа ме скача и за най-малкото-всеки да си знае мястото, и свеки каза : "ако кажеш или напраиш нещто ще ти издера очите"  Shocked
Стана много дълго , както и да е ,не ме питай обаче колко време и нерви потроших за да ме уважава .
Исках да ти кажа че освен теб, мъжа ти ясно и категорично трябва да заеме позиция и да определи границите. Иначе тепърва все повече нерви ще потрошиш   Mr. Green

# 18
# 19
  • Мнения: 819
Накрая да не се окаже, че свекърите са по-голям проблем от свекървите   Laughing Моят е нещо подобно /е, не чааак толкова/, но определено той е "свекървата" в семейството.Също толкова стиснат, пресметлив, трябва да е на неговото и т.н. Но с тази разлика, че имаше големи претенции...без да е дал нищо- ама нито стотинка! Докато бях бременна постоянно идваше да провери какво съм готвила/ а най ме кефеше, като му кажа- "нищо"  Laughing, а той изпадаше в ужас "ами какво ще ядете?!? "  Joy  Обаче се разбирахме чудесно, аз му го казвам с усмивка и го изкарвам на майтап.  Сега са в чужбина и се разбираме още по-добре  Mr. Green Това е спасението, да знаеш- купувате еднопосочен билет за някъде /по-далечко/ и вкъщи е мир и спокойствие!  Laughing Честно да си призная-стана ми много смешно, докато чета какви ги е вършил и приказвал /вярвам, че на теб хич не ти е смешно ,де  Crazy/.

# 20
  • Мнения: 6 164
Радвай се, че човека се интересува от вас и гледа да ви угоди, какво като греши понякога? Искаш кухня и е тръгнал от добри чувства да ти услужи. Купил е подарък за детето, какво като не е идеален? Моят свекър дойде на сватбата ни като гост, един път не е звъннал да пита как е детето, никога не му е подарявал нищо, никога! Гледа само него си и никой не ебава за нищо.. Няма угодия... Tired

# 21
  • Мнения: 1 877
Игнорирай го!!!Но за съжаление грешка е ,че сте допуснали той да ви купи жилището...

# 22
  • Мнения: 873
моят свекър е шило в торба-не се спира,не млъква,досаден с историите си..........понякога е адски недискретен.но мъжът ми го поставя на място,а аз като му скръцна със зъби,той се извинява,че страдал от старческа инфантилност Laughing и мъжът ми казва същото и ме призовава да не му обръщам внимание!иначе мило и драго дава за нас човека,свекърва ми и тя.та при нас е весело Joy

# 23
  • Мнения: 39
Тоз направо трябва да го  #Sniper #Sniper #Sniper.Ами като е рещил да дава жилище да го направи от сърце,какво ще ходи да се меси.Ами не знам какво да ти кажа може би съпруга ти да поговори с него(изобщо ако ония разбира от дума).

# 24
  • Мнения: 2 388
Леле душичка, това само  bishop ще го оправи. Възрастните стават още по-зле с възластта, пък ако си имат и данни за проклетия....
Ти пробва ли да му говориш или се отказа на първо четене. Не че съм самарянка, ама нека първо е с добро, пък после  newsm28

Само дано ти и мъжа ти да не се скарате

# 25
  • Мнения: 3 268
Мъжа ти е този,който трябва да поговори с баща си.
Той човека явно не го прави с лоши чувства. Peace
Ама толкова му е акъла.Сдухал се е....

# 26
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мале, като чета тука се хващам за главата. Живеем в жилище, което се води на нашата свеки, но тя до сега не ни се е бъркала. Неможе да игнорираш децата си, но неможе и да им се бъркаш за всичко. Все пак всеки си има живот да си живее. Така че двамата с мъжа ако играете от един отбор никой нищо няма да може да ви каже  Hug

# 27
  • Мнения: 165
Извинявай  newsm62,сетих се за комедийния сериал-"всички обичат Реймънд"просто си го представих твоя свъкър такъв типаж като онзи в сериала.Сигурна съм,че хич не ти е до смях и наистина мисля като другите мацки,че мъж ти трябва да си поговори сериозно с него,защото може да стигнете далеч и зорлем да ти създава проблеми.Реагирайте овреме дет се вика....щото ще ти писне някой ден от нещо макар и по незначително и ще се изпокарате и ти нали се сещаш,че ще си лошата снаха.Някои хора като нямат усещане трябва да се подсещат.Моят е подобен модел само че е още по стиснат и прост!а и невероятна клюкарка #Cussing outКато дам по него или по свекито нещо за да предадат на етърва ми за племенника..........казва на племеника-Я виж дедо какво съм ти донесъл Mr. Greenи си трае все едно е от тях #Cussing outИ там се опита да се бърка в тяхното семейство та етърва ми беше луднала по едно време и за малко да им развали семейството негодника от чудене и скука с какво да се занимава,но девер ми си трае........е негова си работа щом допуска да му се бъркат в отношенията.Моят мъж го скастри още в началото и да видиш ................съвсем друго отношение към нас.Ние живеем в жилището на майка,което е за мен но аз не искам да миго прехвърля все още.Винаги съм се чуствала у дома и никога не ми е казвала нещо да ми се налага.Даже имахме идеи да го заменяме........и тя ми каза както решите.Мисля че човек като дава нещо от сърце,не трябва да чака замяна или да си му длъжен,в противен случай е вечен манипулатор Peace

# 28
  • Мнения: 4 516
Леле душичка, това само  bishop ще го оправи.
Правилно ли съм разбрала, че пожелаваш на момичето свекър й да се гътне? #Crazy Нахален, нахален, ама чак такава ли орисия заслужава?!
Честно, някои от мненията тук просто ме хвърлят в ужас! Дано да нямате оръжия под ръка.
Ако пък не съм разбрала правилно - то тогава извинявай! Peace

Извинявай  newsm62,сетих се за комедийния сериал-"всички обичат Реймънд"просто си го представих твоя свъкър такъв типаж като онзи в сериала.
hahaha

# 29
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз съм малко по-избухлива и затова :
* Като дойде другия път и започне да нарежда- направо му казваш какво не ти харесва
* Като иска да гушне заспалото дете- заставаш пред него и му забраняваш/придружи с нужния убийствен поглед/
* Като реши да идва у вас като ви няма-вземи и смени ключалките
А ако има наглосат да се възпротиви и да ти заяви ,че той ви е подарил този дом:
* Кажи че не си му го искала- имаш къде да живееш
* Също така му кажи-да си го вземе и да си го завре.....
С такива хора кротко и спокойно не би се оправила-както се казва:Право куме в очите...
Опъни му се -и ще те уважава и зачита
Още веднъж- аз съм по-рязка и затова ...
 Hug

п.с. Не го казвам това от личен опит-аз от свекър и свекърва не мога да се оплача,но се бях подготвила с пълен арсенал за всеки случай Laughing

Общи условия

Активация на акаунт