Комплекс или самочувствие

  • 1 903
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 473
Имам впредвид нещо от рода:виж колко са ми хубави ръцете,виж колко са ми хубави краката и тн.
Това не е парадиране според мен, а търсене на одобрение  Simple Smile

А кое за теб е парадиране?

Едно е да имаш самочувствие, съвсем друго да парадираш с него. Wink Темата не е `за` или `против` самочувствието, не бъркайте двата щата Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 447

А кое за теб е парадиране?

Ами... парадирането според мен е да се напомпаш яко и да излезеш като на парад... без да се опитваш да привлечеш нечие внимание, защото така или иначе си убеден, че всички тебе гледат  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 473
Дона, благодаря ти за отговора! Очевидно имаме различни гледни точки по въпроса. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 7 186
Самочувствието няма нищо общо с парадирането, според мен. Хубавата жена действително трябва да си знае цената, а не да се прави на скромна. Но да имаш реално самочувствие означава да си уравновесен, тогава нямаш нужда постоянно да се изтъкваш /парадираш/ колко си хубав, за да го потвърдят и другите. Пък и едва ли ще ти пука какво мислят хората.
Парадирането е комплекс и е свързано с постоянно търсене на одобрение от другите, получаването на комплименти е един вид преодоляване на собствената ти неувереност.

# 19
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
бравос на лейдито! Peace

# 20
  • Мнения: 3 447
Ммм, за мене има разлика между двете. Да повтаряш непрекъснато "Ох, ама нали са ми много хубави ръцете?" е нужда от одобрение. Да си разглеждаш ръцете в захлас, докато някой ти говори, е самовлюбеност. И двете са еднакво нездрави и еднакво неприятни като поведение и са далеч от нормалното самочувствие, но аз под "парадиране" разбирам втория тип поведение - самовлюбеното.

# 21
  • Мнения: 3 611
Самочувствието няма нищо общо с парадирането, според мен. Хубавата жена действително трябва да си знае цената, а не да се прави на скромна. Но да имаш реално самочувствие означава да си уравновесен, тогава нямаш нужда постоянно да се изтъкваш /парадираш/ колко си хубав, за да го потвърдят и другите. Пък и едва ли ще ти пука какво мислят хората.
Парадирането е комплекс и е свързано с постоянно търсене на одобрение от другите, получаването на комплименти е един вид преодоляване на собствената ти неувереност.


Браво! Страхотно каzано!    Hands Thumbsup

# 22
  • Мнения: 17 407
Мисля, че може да е и двете. НЕ винаги комплексите "избиват" в парадиране. По- честата причина е прекалено самочувствие според мен...

# 23
  • Мнения: 13 512
Аз не познавам такива жени...имам такива спомени от ученическите и студентски години само. Около мен няма жени,които  на 35-40 да парадират с красота- тя не остава  незабелязана,  но да парадират...може би са я изтъквали като качество на 20, сега само  ....неподдържаната жена  прави впечатление.

# 24
  • Мнения: 157
Хареса ми изказването на Лейди....Много точно казано.

# 25
  • Sf
  • Мнения: 808

Парадирането е комплекс и е свързано с постоянно търсене на одобрение от другите, получаването на комплименти е един вид преодоляване на собствената ти неувереност.


 newsm10
Като сме заговорили за хубост, същото важи и за признанието от другите за собствените си умения и интелигентност или пък другата крайност - незачитането им и проявата на агресивност, изразена с пълното самосъзнание, че си прав, а другите просто не те разбират Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 916
Ми ако няма кой да го похвали момичето... пък и то сигурно иска да чуе нещо хубаво... и започва да се хвали само.  newsm78

Обаче ако ти досажда, винаги можеш да я отрежеш и да й кажеш, че еди-коя си има по-хубави крака от нейните  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 418
Зависи.
Аз винаги се притеснявам,когато ми направят комплимент,независимо дали за външността или за работата ми.
Това комплекс ли е?
Имам позната,която на нищо не прилича,обаче има такова самочуствие...
Незнам откъде идва.
Това комплекс ли е?
Мисля,че границата е много тънка.
Би трябвало,когато ти направят комплимент да благодариш-това е самочуствие.
А когато сам си го просиш е комплекс.

# 28
  • Мнения: 293
И аз имам навпредвид, че всяка крайност е нездрава.

Ама вижте колко му отивам на Джонито, пу-пу Blush

# 29
  • Sf
  • Мнения: 808
И аз имам навпредвид, че всяка крайност е нездрава.

Ама вижте колко му отивам на Джонито, пу-пу Blush

Пу-пу, направо си "жо ле такси"  Mr. Green
Радвам се да те засека!!!

Общи условия

Активация на акаунт