Трябва ли да сложа памперс за изхождането по голяма нужда или не?

  • 1 746
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 485
lala, много ми стана мъчно за твоето момиченце. Точно такива случки за 4-5 годишни деца, за които спомена, ме накараха да се заинтересувам от ЕБХ преди време. Много е трудно да се даде съвет в такава ситуация, особено когато детенцето се мъчи и не може да се изака  Cry Но все пак на твое място бих се опитала да реша проблема без помощта на памперс. С много нежност, с много обяснения, повече разхлабващи храни, вярвам, че тя ще го преодолее. Тя вече осъзнава, че не е редно да се облекчава в гащичките. Ако й слагате памперс за голямата нужда, само ще я объркате още повече. Стискам палци всичко при вас да е наред  Praynig  Hug

И аз вече стигнах до този извод. Усилено чета темите за ЕБХ и бебето в никакъв случай няма да го оставя само да решава кога да сяда на гърне. Определено нещо куца в системата с късното слагане на гърне на детето. Травмирали се били като са ги слагали на няколко месеца! А сега? Това малка травма ли е?!

лала, при нас пък е точно обратното. симона си стоеше на гърне от малка, преди да направи 2 махнахме памперса, не насила, тя имаше индикации че е готова, но все пак решението взех аз. тя не е от децата, които делят пишкане и акане и затова не съм компетентна по конкретния въпрос. за съжаление все още има моменти (почти цяла година след махането), когато се изпуска и най-лошото се чувства виновна, че го е направила. заради това чувство на вина аз пък мисля с павел да действам така както ти с каката - нека сам да реши кога. още повече че при момчетата го има момента за пишкането прав, а не на гърне, нали така? според мен, осмисли пак как да правиш с бебето, не е задължително и той да се травмира, за мен този начин е по-малко травмиращ, но всичко зависи от детето.

ти нали сама казваш, че бабата е намерила лесния начин, значи детето не е имало нищо напротив да ака в памперса, ти защо не искаш? това е период, който съм сигурна че ще отмине и колкото по-малко говорите за него, толкова по-бързо, според мен.

говоря само с най-искрени чувства, ако на моето дете му се ака, боли го, и знам, че без проблем ще се изака в памперса - слагам му го веднага, без да се замислям. нищо че е крачка назад с приучването към гърне. УСПЕХ!

stelt, колкото по-дълго стои детето с памперс, колкото по-осъзнато става, толкова повече се задълбочава проблемът с вината. Защото все някога памперса ще трябва да се махне, а след това не може да няма инциденти поне в началото. Преди да вземеш решение за своето дете, бих ти посъветвала да прочетеш това. Развенчаване на традиционните митове за приучването към гърне Една по-различна гледна точка по въпроса  Peace

# 16
  • у дома
  • Мнения: 965

[/quote]
Аз гледам да не й показвам емоциите си, всъщност се стремя да я успокоявам докато я боли. Иначе въобще не й говоря затова. И аз се чудя дали да не се посъветвам с детски психолог...
[/quote]
lala недей така, напротив много обяснения, много говорене на детето трябва според мен. Най-вече да разбере, че е съвсем нормално да ака в гърне и че мама и тати го правят същото. Аз сега разбирам, че искам да ака в г гърне, а не съм и обяснила защо  ooooh!
Дано се оправят нещата.  Hug

# 17
  • Мнения: 1 866

ти нали сама казваш, че бабата е намерила лесния начин, значи детето не е имало нищо напротив да ака в памперса, ти защо не искаш? това е период, който съм сигурна че ще отмине и колкото по-малко говорите за него, толкова по-бързо, според мен.


Всъщност явно има против, защото е била ужасена като се е наакала. Майка ми обясни, че е гледала много уплашено след това. Аз лично нямам нищо против да ака и в гащите, но тя прави всичко възможно да не го прави никъде!

Устата, може и да си права. Ще започна да обяснявам. Притеснявах се да не вземе още повече да блокира, ако й го натяквам. Тя е малко опърничева.  Simple Smile

Дуол, и аз се притеснявам, че с памперса още повече ще се обърка. А и не мога да ходя навсякъде с памперс и да я дебна дали ще ака или не и да се чудя кога да го сложа. А и тя не го иска вече. Даже през нощта като се напишка ако се събуди си го маха сама и го изхвърля през кошарата.  Grinning Явно й пречи.

Чудя се дали просто седналата позиция не й е чужда за това упражнение? Това също ме кара да мисля, че е по-добре децата от рано да знаят що е то гърне.

Стелт, пробвай ако искаш с второто по другия начин. Аз вече си напатих от късното гърне, сега съм за ранното. За третото вече ще зная какво да правя. Grinning Наистина съм много объркана на тази тема...

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Лала, преди време додо-додо имаше такава тема за Денис. Не знам помниш ли я. При нея положението беше много по-трагично от вашето даже.

Мисля си, че този психологичен запек трябва с много говорене и показване да се разреши. И всъщност не мисля, че слагане на памперс ще я 'върне обратно'. Тя все пак вече знае 'къде е истината' и това може да й помогне да не се притеснява да ака изобщо.
А ходене до голяма тоалетна пробвали ли сте? Даже това може да е предимство. Ако не те потриса мисълта - можеш не само да я взимаш, когато ходиш ти, но и ако ще й помогне, да сядаш зад нея (да я придържаш и окуражаваш), когато ходи тя.

А иначе - аз съм все така за насърчаване за ходене на гърне, но не и приучване от ранна възраст... може би защото при дъщеря ми всичко стана бързо, лесно и сръчно изцяло по нейна инициатива на 1г 10м, но си мисля, че и в тези теории има резон така, както в ЕБХ.

# 19
  • Мнения: 3 211
лала, при нас пък е точно обратното. симона си стоеше на гърне от малка, преди да направи 2 махнахме памперса, не насила, тя имаше индикации че е готова, но все пак решението взех аз. тя не е от децата, които делят пишкане и акане и затова не съм компетентна по конкретния въпрос. за съжаление все още има моменти (почти цяла година след махането), когато се изпуска и най-лошото се чувства виновна, че го е направила. заради това чувство на вина аз пък мисля с павел да действам така както ти с каката - нека сам да реши кога. още повече че при момчетата го има момента за пишкането прав, а не на гърне, нали така? според мен, осмисли пак как да правиш с бебето, не е задължително и той да се травмира, за мен този начин е по-малко травмиращ, но всичко зависи от детето.
И при Габи е така, от 8месечна я слагам и се мъча да й го махна, на 1г.и пол. тръгна на ясла и първа от цялата компания връстници махна памперса, но постоянно се изпуска, дори и сега 2години и половина след махането, през нощта сме с памперс. Цяло лято беше без нощен памперс, но 2 месеца се напикава всяка вечер. Аз си мисля, че просто много рано са й махнали памперса на яслата.
За твоя проблем те съветвам временно да й дадеш нещо разхлабващо (л-во), за да може на първо време да не я боли, като ака, а пък й купи дъска за тоалетна, аз купих страшно удобна от Мr.Bricolage с едни далматинчета, мекичка, а не корава. Пробвай и ти.
Сигурна съм, че имаше и друга подобна тема, имаше доста отговори.

# 20
  • Мнения: 705

stelt, колкото по-дълго стои детето с памперс, колкото по-осъзнато става, толкова повече се задълбочава проблемът с вината. Защото все някога памперса ще трябва да се махне, а след това не може да няма инциденти поне в началото. Преди да вземеш решение за своето дете, бих ти посъветвала да прочетеш това. Развенчаване на традиционните митове за приучването към гърне Една по-различна гледна точка по въпроса  Peace

duol, страхотна работа си свършила ти в онази тема, поздравления   bouquet лично аз се възхищавам на хора, които твърдо и безкомпромисно следват и вярват в една теза . аз, обаче, не съм така. постоянно съм чуденки - на прав път ли съм, греша ли в подхода си и т.н. с памперса на симона всичко стана сравнително лесно, уж непроблематично, но все пак си мисля дали не можеше и без тези изпускания newsm78 къде са тези майки, чиито деца за 3-4 дена са си махнали памперса, без нито един инцидент след това? в други теми,които съм чела, 90% от децата, НЕсядали на гърне до о/о 2г. така са го махнали. Къде са тези майки???

проблемът за вината, обаче, според мен не идва от възрастта на детето, а от това доколко ние (родителите) преекспонираме проблема и въобще доколко за нас това е проблем. чувството на вина в симона си го вменихме ние сами първо с постоянните похвали - браво голямо момиче, вече не пикае в гащите, и второ с "нежната критика" - защо бе, мамо, се напишка, нали вече си голяма..... и т.н. това си е лично моя грешка, която мисля да не допусна с павел. определено смятам с него нещата да станат като се правим че изобщо не забелязваме разликата. дали ще успея, не знам, но за мен това е начинът.

ох не знам дали е ясно какво искам да кажа  Hug
лала, дано скоро този проблем е зад гърба ви и дано с малкия намериш верния за него подход. защото към всяко дете явно трябва индивуален подход. лично аз във всяка от четените теории намирам смисъл  bouquet

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
къде са тези майки, чиито деца за 3-4 дена са си махнали памперса, без нито един инцидент след това? в други теми,които съм чела, 90% от децата, НЕсядали на гърне до о/о 2г. така са го махнали. Къде са тези майки???
Ето ме  Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28951.0

Махане на памперс - 1 ден точно. По инициатива на детето.
Има и такива майки и деца - потвърждение на другата теория  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 404
И при Ния стана много лесно,за 2-3 дни,на 2г и 1 месец беше.След това всичко беше повече от добре,но ето-от два месеца е със запек.Не е от храната,стиска се,защото така иска.И съм обяснявала,и съм показвала,но ефект никакъв SadСега вече ме и надхитри с това сутрешно акане в нощния памперс Mr. Green

# 23
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Не знам какъв съвет да ти дам. Само ще се включа в темата с моя опит със сина ми. Слагах го на гърне от 8-9 месечна възраст, веднага след като започна да седи стабилно. Не съм настоявала, просто - с цел свикване. Памперса свалихме на 2 год. и 3 месеца за около месец, а след 2 месеца - и нощния. Имаше фалове, но постепенно намаляха до минимум, включително и нощем. Всичко стана много естествено и безпроблемно.
Година преди това пробвах да му махна памперса, по настояване на майка ми  Mr. Green, но ефектът беше нулев - той изобщо не се впечатляваше, че е нацапал гащите и се отказахме.
Пожелавам ти успех в преудоляване на вашия проблем.

Общи условия

Активация на акаунт