L'emozione della vita : еssere Mamme! или Мами в Италия 44

  • 11 783
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 462
Кала , не разбрах има ли при вас в Италия такава масова практика както у нас,  пенсионерите (възрастните хора ) да имат освен своето собствено жилище  и къща примерно на село ..и т.н. ???Това ми е най просто казано въпроса ?

# 16
  • Мнения: 3 425
Около мен хората...някои имат,защото са от някое село  и са си запазили къщата,други пък са си купили....горе долу(според мен) е като в Бг...които си го влече има...мен определено не ме влече например и за мен е излишна,а и например е далече....един ден живот и здраве най-вероятно ще бъде продадена и ще се купи нещо по наблизо,но не изхарчени за забавление и пътувания!

# 17
  • Мнения: 708
при нас цените на жили6тата са направо ужасни.В4ера ходихме да гледаме един апартамент,хол и кухня заедно,1 спалня,1 по_малка стая,1 баня и малко градинка отпред 420 000 еуро  Shocked
Само 5 км да се отдале4и6 от езерото и цените драсти4но падат  Rolling Eyes

Ина4е е права Кала като казва 4е всякакви хора има,родителите на 4и4о ми например (ИТ) цял живот под наем.Моите свекита имат къ6та (все тук в Дезенцано) и апартамент (този в който ние живеем).Свекъра ми е изплатил апартамента преди 4 години.
Всеки сам ре6ава дали да тегли мутуо или под наем.На мен оба4е ми се струва глупаво цял живот да пла6та6 наем и накрая ни6то да не остави6 на децата си,поне с мутуо рано или късно го изпла6та6 и си остава твоя собственост  Thinking

В БГ нямам познати под наем,с изклу4ение на някои колеги от университета които бяха от други краи6та на БГ  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 049
не тук не трупат  е поне тези в Триесте баш италянците харчат парите си за почивки и екскурзии за опера, театър за грижи за тях самите е има и изключения,но са малко  Peace Според мен в България нямат още този начин на мислене  Peace Peace

# 19
  • Мнения: 5 462
Хайде сега без бой ще си призная защо ви зададох този въпрос. След като прочетете за какво става дума , можем да поговорим ако имате желание.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168163.0

# 20
  • Мнения: 1 049
четах темата,  но не смятам, че пенсионерите живеят на гърба на младите, още повече, че повечето помагат на младите и са срамни пенсите дето получават Peace Peace
а тук няма таково нещо а и пенсиите са високи  Peace Peace

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 21:57 от Zai4enze

# 21
  • Мнения: 5 462
Зайченце,  аз не споря че пенсиите не са срамни нито в бг нито някъде другаде.Просто ако имаш алтернатива за по добър живот е по добре да го направиш вместо да се оплакваш.За съжаление има и такива за които няма такава алтернатива ...нооо мисълта ми е за тия другите.Дала съм примери за да стане по ясно.

# 22
  • Мнения: 1 049
не те разбирам
какъв по добър живот  newsm78 цял живот бачкат, за да осигурят себе си и децата и накрая пенсия 60 евро еми за какво по напред да им стигнат Peace Peace

# 23
  • Мнения: 5 462
Жалко че не можеш да ме разбереш.Сигурно пиша малко объркано .Мъж ми е надул телевизора и пиша доста разсеяно.Мисълта ми е за непрекъснато оплакващите се пенсионери от ниските си пенсии, в същия момент с доста повече имоти които не могат да подържат .Запустели и зле подържани селски и градски имоти ..
Темата беше така формулирана в самото предаване за което споменах не е моя идея.Просто исках да преместя същата тема и в този форум.

# 24
  • Мнения: 1 049
имотите на село на кого да ги продът на циганите ли  newsm78ако има някой да ги купи де  newsm78 между другото според мен няма толкова много пенсионери с имоти на хубави места дето не са ги продали още  Peace Peace е не живея отдавна в България може и да бъркам

# 25
  • Мнения: 5 462
Е как бе Зайченце, нали уж има бум в България в покупко /продажбата както на градските имоти тъй и на селските.Човек само да иска може да го продаде и да си живей малко по добре.Или да си продаде големия апартамент и да си купи гарсониера с остатъка от парите да живей що годе прилично.В българия все още хората не могат да се пречупят , че е минало времето в което се работише в едно и също предприятие до пенсия.Същото е и с жилищата.Когато си млад и семейството е по голямо , нормално е да си живееш в големия апартамент .После когато овдовееш примерно и децата си поемат по пътя си..Трябва ли да продължаваш да подържаш голям апартамент , който нито можеш да подържаш нито да плащаш сметките,данъците и т.н...

# 26
  • Мнения: 1 049
с тез цени дето са в момента какъв бум има в България newsm78 а за смяната на промените да си продаде големия апартамент и да си купи гарсониера с остатъка от парите да живей що годе прилично не съществува не го вярвам  не е далавера  Peace Peace
С това че в българия все още хората не могат да се пречупят , че е минало времето в което се работише в едно и също предприятие до пенсия  мога да се съглася, тук проблема е че трудовете договори са временни, а не постоянни и немогат да теглят кредити  Peace Peace
 

# 27
  • Мнения: 5 462
Не съм напълно съгласна с теб .Не съм съгласна и с понятието беден пенсионер който има собствено жилище +къща с голям двор (такива са обикновено )+лозе (със или без малка виличка).Някой даже и с някой друг декар земеделска площ.Такива хора (били те пенсионери или не )как могат  да се нарекат бедни.Къде по света има такива "бедни" ???? newsm78 #Crazy

# 28
  • Мнения: 5 462
Ама къде се загубиха всички тая вечер ?Много странно......... newsm78

# 29
  • Мнения: 1 049
ами моя свекър смята, че е беден с 1500 евро живее под наем и всяка година ходи на курорт лятото на почивка дрехи последна мода и кола на 5 години reno megan просто така е свикнал  Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт