Отговори
# 15
  • Мнения: 568
Аха и при мен беше актуално това докато бях бременна, но си оставихме котарака.
Направих си изследване за токсоплазмоза и беше отрицателно. Мислех да му правя и на него, но реших, че щом след толкова хапане и целувки не съм се заразила-значи е здрав.
Чистех котешката тоалетна с гумени ръкавици и си миех много добре ръцете след това, пак заради токсоплазмозата.Това заболяване може да се хване и от сурово или недопечено месо, ти не го усещаш, но може да увреди плода!
Спряхме да го пускаме навън и много внимаваме какво яде - без сурова риба или месо.
Също сме стриктни с хапчетата за вътрешни паразити, давам ги всеки месец.
Не влиза в бебешката стая, въведохме забрана когато забременях и той свикна с това.
Също не трябва да се оставят сами бебе и животно. Може котето да легне при бебето и да го задуши.
Или да га одраска на игра както прави нашият-забравя да прибере ноктите понякога.
Но хубавото е, че според последните изследвания ако бебето живее с животно до 1 вата година най-вероятно няма да е алергично. Също са много сладки заедно, когато започнат да си играят.



# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Знам, че могат да са много опасни котките- токсоплазмоза или нещо такова. По-добре бъди внимателна.

Хайде първо да се просветиш малко и да научиш какво точно е токсоплазмоза/как и от какво се хваща/ и тогава да даваш важни напътствия.

# 17
  • Мнения: 508
Направи си изследване за токсоплазмоза, но внимавай дори и да имаш завишение / не си спомням точно на какво/ не се шашакай. В 99% от случаите просто имаш антитела / имунитет/ и няма нищо страшно. Моя приятелка си прави 3 теста, докато накрая се намери лекар да и каже най-накрая, че има антитела, а не е болна в момента. За протокола цялата си бременност изкарах с 3 котки, една при майка ми и две при мъжа ми. И сега живея с една.

# 18
  • Мнения: 873
Здрасти!аз също имах котка и казах на лекаря си това веднага щом ми установи бременността.попитах го какво да я правя,но той ми каза,че щом е домашна,нищо да не я правя засега.котето си ядеше само консерви и суха храна,ама знаеш ли през каква обработка минават продуктите в тях-не знаеш.направиха ми тест за токсоплазмоза и излезе положителен.лекарят ми каза,че стойностите ми са повишени,понеже имам контакт със животно.а да не говорим,че от година само съпругът ми се занимаваше с котешката тоалетна.изписаха  ми антибиотик(но тогава имах и проблеми с пикочния мехур).лекарят каза,че опасност няма,понеже стойностите не са високи,но да помислим за котката.махнахме я,въпреки че я бяхме гледали по всички правила.просто не искахме да рискуваме да се разболея.е,не се разболях,а и бебето като го гледахме на видеозон,се оказа,4е всичко му е наред.сега и аз съм спокойна,а и котето е по-добре,тъй като живее при баба ми,а там му е широко на душичката! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 216
Ето и каквото не се разбира от предишния ми постинг, не бях много ясна.:Може да си боледувала вече от токсоплазмоза и да си си създала имунитет, съответно да нямаш основания за притеснения сега като си бременна, но този имунитет не е завинаги. Има опасност от повторно заразяване.

# 20
  • Мнения: 545
Момичета, вие ме хвърлихте в дълбок размисъл! newsm78 Аз имам коте от две години и половина, стои си само в къщи, не яде нищо друго освен готова котешка храна, има си паспорт - ваксини и т.н. Никога не ми е хрумвало да се изследвам за токсоплазмоза, може би е трябвало да споделя с доктора в началото на бременността, че имам такъв домашен любимец и да се изследвам. Само че не го направих! Сега почвам да се терзая дали все пак не съм постъпила безотговорно. Някой знае ли дали уврежданията на плода могат да се видят на видеозон, защото моето бебе си изглежда здраво, когато докторът го гледа или последствията се откриват след раждането?
Иначе, за протокола, аз бих махнала котката само ако е агресивна към детето,но виждам, че повечето майки с котки нямат такива проблеми.

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Успокой се,мило майче!Най-вероятно доста преди да забременвееш си си изградила анти-тела.Виждам,че мъничкото ти остава и ти желая леко раждане и най-хубавото и здраво бебе!
Аз,като забременях ходих в София в паразитологията и там всичко ми беше точно и ясно обяснено.За сведение свекърва ми е педиатър,а свекър ветеринарен лекар.Не видях за какво да се допитвам до гинеколога,то е същото като го питам може ли да ям месо или не.Сега дъщеря ми обожава котката,но то животното да не е глупаво да се вре при нея-беж да я няма.

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 17:02 от siska79

# 22
  • Мнения: 1 273
Цялата си бременност изкарах заедно с котка, която дори спеше на спалнята ни. Нито аз, нито бебока сме имали някакви проблеми от това. Но най-добре сподели притесненията си с твоя лекар, той ще ти препоръча кое е най-добро в случая. За успокоение наистина се прави изследване, както са ти обяснили и другите момичета.
Успех и всичко най-най!  Hug

И ние сме така Peace

# 23
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз знам , че са опасни, но ето, че момичетата споделят и положителни неща.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 407
Имах котка и много я обичах. Но домашна, не домашна, моето лично мнение е категорично против животни с бебето.
Оставяйки настрана токсоплазмозата и други подобни възможности, само ми остава да си спомня братовчед си, който като бебе на няколко месеца домашната котка му е скочила в люлката и му докара такава страхова невроза, че последиците и до ден днешен са видими, без да броим, че котката е хищник с ловен инстинкт и редовно си играе да души някой неодушевен предмет, а без да искам си представям как скача в бебешкото креватче и.. не знам.Секунда невнимание и би могло да струва много скъпо.
Изобщо не си го представям, може би вие сте били по-смели от мен.

# 25
  • Мнения: 2 237
Котките наистина са ненужно набеждавани.Аз също гледах котка докато бях бременна ,спеше при мен,даже от горе на корема ми спеше а малката отвътре като я усетеше и почваше да рита.Сякаш си комуникираха.Не се притеснявай от нищо,просто си пусни изследвания за токсоплазмоза.Но не махай животинчето,то по никакъв начин не може да ти навреди.Повярвай,те са ужасно умни животинки и прекрасно разбират какво става ! Да не говорим колко положителна енергия излъчват !
Успех и давай смело !

# 26
  • Мнения: 10
Благодаря ви,4е така бързо откликнахте на запитването ми GrinningПоуспокоих се малко.Бях изпаднала в депресия от мисълта да се разделя с малките ми душички..Нямах си понятие от всичко това понеже съм в 4 или 5 г.с. и и това го разбрах преди няколко дни .Още не съм се записала на консултации но щом го направя непременно ще се допитам и до мнението на доктора:)и 6те си направя нужните изследвания  bouquet

# 27
6te sum blagodarna na vsi4ki koito obsudqt tazi tema.Imam nujda ot max. informaciq za6toto imam 3 prekrasni kotki s koito mojebi 6te trqbva da se razdelq prez sledva6tata godina ....
Не желая да те плаша, обаче...Помисли добре.Има една болест, не и помня името , разнасят ч предимно котки и донякъде кучета.Една позната направи спонтанен аборт и то в 6-ия месец.Имаха  котка, чиста и обезпаразитена, родена в къщи и никога не излизала навън.Когато изследваха плода, се оказа, че именно от котката се е пренесла въпросната болест и детето умира .А дори и да оживее, шансовете му да е здраво са минимални.Аз не бих рискувала.

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
6te sum blagodarna na vsi4ki koito obsudqt tazi tema.Imam nujda ot max. informaciq za6toto imam 3 prekrasni kotki s koito mojebi 6te trqbva da se razdelq prez sledva6tata godina ....
Не желая да те плаша, обаче...Помисли добре.Има една болест, не и помня името , разнасят ч предимно котки и донякъде кучета.Една позната направи спонтанен аборт и то в 6-ия месец.Имаха  котка, чиста и обезпаразитена, родена в къщи и никога не излизала навън.Когато изследваха плода, се оказа, че именно от котката се е пренесла въпросната болест и детето умира .А дори и да оживее, шансовете му да е здраво са минимални.Аз не бих рискувала.

Моля ви ,не плашете така момичето!Първо не е лошо да знаете името на болестта и след това да превеждате случаи.Пак казвам прави си изследване за токсоплазмоза ВСЕКИ весец и всичко ще е наред и ти ще си спокойна.И не превеждайте страховити примери,просто се поставете на нейно място!

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Не тормози животинките. Обаче би било добре друг да им сменя пясъка/ кашончето... абе, тоалетната, докато си бременна. И да си направиш тест за имунитет също би било хубаво. Иначе - никой не ти дава 100 % гаранция за нищо. Дори и без котни. Глупаво е да нараняваш някой - особено който обичаш, в случая котките си, от страх. Пък и най-вероятно си имунизирана. Защо не вземеш да провериш, преди да почнеш да се тюхкаш какво да правиш? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт