една задачка и малко въпроси?

  • 13 293
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 567
Шани, сега направих консулт с нашата госпожа  Simple Smile ... Даже ми каза, че ако има задача, където да има само деление и умножение без скоби и умножението е сложено на първо място, то тази задача би била сгрешена.

Със сигурност не сте се разбрали правилно с госпожата. Не може да има преподавател по математика дето да твърди такова нещо.
Всъщност ако умножението е на първо място реда на изпълнение е без значение. А защо е така?

Ами тя не е преподавател по математика, а по всичкология  Simple Smile Нали все пак преподава от първи до четвърти клас. И точно това бяха нейните думи. Ако срещнем задачи, които да опровергават думите и ще искаме пак консултация  Simple Smile



Това, което казва учителката не е вярно, със сигурност. 3 * 4 : 4 =? -това според нея е невъзможно, така ли?
Вярно решение:
12:4=3
Грешно решение 3*1=3

Такива задачи и аз мога да измисля. Не е там работата. Въпроса е дали в математиката по принцип има такова правило. Според нашата учителка има. Аз за сега нямам мнение. Все още нямаме задачи от типа умножението преди делението без скоби.
Ще поживеем и ще видим  Simple Smile

# 31
Вярно решение:
12:4=3
Грешно решение 3*1=3

Защо 3*1=3 да е грешно?
Точно това имах предвид като казах, че когато умножението е първо, реда на изпълнение е без значение. И двата начина винаги ще дават един и същ верен резултат.
И това май прави записа с умножението на първо място по-правилен или поне по-логичен (защото не води до грешни резултати), но както казва Летисия това не е достатъчен аргумент...

Общи условия

Активация на акаунт