В нищо не го ограничавам......къде греша???

  • 3 732
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
Prolet явно си е до човека. Преди години имах един такъв приятел дето си мислеше, че като има пари всичко е наред и аз ще съм винаги до него, независимо какво прави. Така хубаво му го начуках, че чак ми беше жал за него. Сега нещата са много по-различни. Както вече казах, човека до мен наистина е чудесен, но няма идеални хора. Сигурна съм, че ще измислиш нещо и че нещата ще се оправят. Трябва да се оправят Simple Smile Ако наистина се чудиш по цял ден какво да правиш може да ми пишеш в Skype   ние се пишем    сем.Великови. Ще се радвам Simple Smile 

# 16
  • София
  • Мнения: 1 956
Не съм си инсталирала Скайп. Иначи много благодаря за отзива Hug

# 17
  • Мнения: 17 546
Много жалко мим4о, че чета за твойте терзания и си поредната мама с този проблем! Прочети темата на P-r-o-l-e-t ... Има и по-кофти ситуации... Но пък това ще ме накара да преоткрия съпруга си за пореден път! Боже, колко малко е нужно на човек, за да разбере какво съкровище има у дома!

# 18
Здравейте мамчета! Не се отчайвайте, няма невъзможни неща само трябва на намерите правилното решение. Би трябвало в почивните дни семейството да е заедно и да имат общи занимания и интереси и т.н и т.н. newsm78Обичайте мъжете си ,но не се превръщайте в тяхна майка.Обичайте децата си ,но не се превръщайте в тяхна жертва.Помислете и за себе си и може би тогава  нещата помежду ви ще се подредят.Това ,че татковците си намират поводи да се измъкват и да разнообразяват ежедневието си е до време докато разберат и почустват своите отговорности спрямо съпругата и децата си.Мисълта ми е ,че трябва да почустват нужда да са с вас ,да бъдете заедно, да сте едно,но затова трябва да им се помогне малко.Какво да се прави такива са си мъжете. Rolling EyesПри някои това не се получава, но такъв е живота!Хора разни!Трябва да се научим да правим компромиси,но в границите на разумното без да пренебрегваме себе си.Например днес излизаш ти с приятели/нямам нищо против/,утре пък съм аз и ти гледаш детенце.Всеки има нужда  да излезе сам с приятели.Следващият уикенд  ще излезем заедно,тримата или четиримата или само двамата,без уговорки и "моля те",а защото искаме и ни е приятно да  сме заедно.Така си представям едно добро съжителство Това мога да кажа от опита си който имам от 16 години брак и две деца ,които съм отгледала и гледам все още сама без баби около мен.Не ,сме идеални но се стремя да балансирам и горе-долу се получават нещата.  bouquet

# 19
  • БГ
  • Мнения: 735
момичета и аз да оплача,положението и нас е същото, явно аз бъркам някъде, ситуацията е  той или е на работа или е с хобито си на комп-а и играе, ето 2 почивни дни, заедно не сме направили нищо,всеки поотделно нещо си прави,  липсвали общи интереси, макар да съм говотва д аправиме нещо различно но заедно, аз също не го ограничавам ,давам свобода, ама явно и това не е правилната позиция, не знам бебчо като се роди,дали ще има промяна, не че не сме разговаряли ,говорили сме, споделям че това ми тежи,  ама ефект няма засега поне, оф оплаках ви се и аз  ooooh!

# 20
  • Мнения: 58
Аз смятам че причината за ядосването е че ти липсва почивен ден. Гледането на дете си е тежък труд, когато дъщеря ми беше бебче също като теб усещах че не ми тежи да я гледам, но същевременно имах нужда от ден или дори часове които да подаря на себе си. 
 Помоли съпругът ти да ти даде почивен ден или посветете почивните дни на вас например през седмица.
В правото си да се ядосваш. Направи нещо за да се чувстваш добре. Grinning

# 21
  • Мнения: 1 494
Много ми е чудно защо смяташ,че ти грешиш? Много лошо сме научени-все да търсим в себе си грешката. По подразбиране винаги се предполага, че жената е тази, която трябва да крепи семейството. Все тя трябва да говори, да хитрува, да балансира, да създава подходящата атмосфера само и само на мъжа да му е добре с нея и да иска да е с нея! Много удобна теория за някои... Ами мисля, че той ако иска -иска, ако не-всяко негово присъствие близо до семейството ще е по задължение или за сметка на усилията на жената. Просто не всички са уцелили, а и не всички си признават. Не се травмирай (ама знам, че не може). Решението ще дойде с времето. Но все пак направи колкото ти позволяват възможностите и силите да подобрите отношенията. За да знаеш, че си направила каквото трябва. Но знай, че не всичко ни е по силите...

# 22
  • Мнения: 2 673
незнам, защо мъжете си мислят, че жените им са спокойни като напазаруват, купуват им подаръци, помагат чат-пат в домакинството и за децата и пр..Имам чувствтото, че с това си купуват свободата.. #CrazyЕ, нЕма такъв филм!!! #Cussing out Който се е обвързал, не значи, че се  е вързал, но значи че  е зависим на първо място от семейството си, после от всички и всичко останало! И колкото по-рано им се покаже и докаже, че няма да е тяхната волна птичка лекокрила - толкова ПО-ДОБРЕ за нас!
От горчив опит знам, че трябва да ограничаваме мъжа, както се ограничава дете, давала съм "свобода" и резултата е бил фатален, така че вече НЕ!!!
П П . Пролет, мила, направи сериозна ревизия на поведението на господин Бъдещ татко Peace

# 23
  • Мнения: 7 474
Не знам защо, но имам чувство, че повечето мъже си мислят, че децата са задължение само на майката и се опитват за водят старият начин на живот Crossing Arms Ако се опиташ да ги ограничиш ставаш лоша, ако не ги ограничаваш ти се качват на главата -има ли изобщо някаква разумна среда Tired Явно преговори трябва да се водят постоянно, че иначе забравят, че имат деца и задължения към тях ooooh!

# 24
  • Мнения: X
Ти като майка, винаги ще бъдеш тази която заделя цялото си време за да обгрижва децата и винаги твоето свободно време ще е много по-малко. В това небива да виниш никого - така е от както свят светува - мъжа нос, жената меси! Аз също имам съпруг който работи същото нещо кто твоя, с тази разлика, че работи и в неделя до 2 следобед. И като се върне, ако наистина няма нищо интересно какво да прави в къщи е много по-хубаво да излезе някъде, за риба примерно и нямам търпение да се стопли вреето за да ходи пак. Обещала съм му и въдица:) Той отделя достатъчно време за нас вечер когато се прибере от работа. Занимава се с малкия, играят си, аз си върша каквото имам, гледаме филми, пием по някоя ракийка и така докато заспи дечко:) Всеки ден! Понякога наистина му натяквам че ми липсва много и му се карам, но това е рядко когато му се струпа повечко работа. Общо взето съм свикнала и не мисля, че само щото на мен ми е "гадно" понякога, трябва и на него да му е така. Не ми е в стила да се дуържа по друг начин просто. Опитвам се да се поставя в неговото положение. Време за себе си може да намери много рядко, но със семейството си е всеки ден, неависимо по колко време. За това пък не подкрепям вечерните излизания по сами, а и не ни се случват де. Излизаме заедно много често заото оставяме малкия на свеки.
Който си има деца, да си ги гледа:) Той когато има време, а аз постоянно защото за това е майчинството:)

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Prolet и mim4o, според мен нещата ще се променят, ако вие самите се промените малко! Ако се погледнете и видите, че  имате право на личен живот и  занимания и че ще бъде от полза на всички да ги упражнявате! Децата ще са по-щастливи с весела майка, а мъжът ще ви погледне с други очи, защото ще види във вас отново това, което го е карало да ви звъни по пет пъти на ден преди.
Според мен от разговорите полза няма. Там все се изкарваме жертви и, "моля те, обръщай ми внимание", което още повече отблъсква (на вас няма ли да ви стане досадно, ако някой все ви мрънка - защото така звучим пред тях)
Действайте! Направете си план така, че да има кой да е с детето, а вие да правите нещо, което лично вас ви интересува. Нека таткото свиква да е с детето, макар че то още е мъничко и не могат да ритат топка заедно и да ходят за риба. Просто ги оставете с бебето да се погледат някой друг час редовно. Моето дете също е залепено за мен и аз го отчитам като грешка, че от съвсем малък не го оставях с баща му (той беше нощни смени и беше по-трудно, но не е оправдание) - и досега писва, когато изляза от стаята, но после се увлича в игра с него и го търси пак....

Та, мисълта ми е, бъдете сигурни, че във всеки момент можете да сте щастливи, и с мъжа и без него (с други занимания), и нещата ще си дойдат на мястото. Успех!  Hug

P.S. Prolet, казват, както го научиш от самото начало...

# 26
Цитат
Prolet и mim4o, според мен нещата ще се променят, ако вие самите се промените малко! Ако се погледнете и видите, че  имате право на личен живот и  занимания и че ще бъде от полза на всички да ги упражнявате! Децата ще са по-щастливи с весела майка, а мъжът ще ви погледне с други очи, защото ще види във вас отново това, което го е карало да ви звъни по пет пъти на ден преди.
Много пъти съм мислила за тези неща и когато съм ги прилагала в действие е имало невероятен успех.   
Снощи вкъщи си направихме малко женско парти с приятелки, пиинахме червено винце, поприказвахме си, поклюкарствахме, а мъжо гледкаше бебчо в нашата стая. На няколко пъти се опита да се присъедини, но аз му заявих, че си има задължения, пък и че е леко излишен (разбира се под формата на майтап) Simple Smile Той се справи чудесно (ех все едно съм го карала да изстреля ракета Simple Smile ) и аз си прекарах чудесно. Мисля да го правя по-често това упражнение  newsm44

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат
Prolet и mim4o, според мен нещата ще се променят, ако вие самите се промените малко! Ако се погледнете и видите, че  имате право на личен живот и  занимания и че ще бъде от полза на всички да ги упражнявате! Децата ще са по-щастливи с весела майка, а мъжът ще ви погледне с други очи, защото ще види във вас отново това, което го е карало да ви звъни по пет пъти на ден преди.
Много пъти съм мислила за тези неща и когато съм ги прилагала в действие е имало невероятен успех.   
Снощи вкъщи си направихме малко женско парти с приятелки, пиинахме червено винце, поприказвахме си, поклюкарствахме, а мъжо гледкаше бебчо в нашата стая. На няколко пъти се опита да се присъедини, но аз му заявих, че си има задължения, пък и че е леко излишен (разбира се под формата на майтап) Simple Smile Той се справи чудесно (ех все едно съм го карала да изстреля ракета Simple Smile ) и аз си прекарах чудесно. Мисля да го правя по-често това упражнение  newsm44



Браво! Сигурна съм, че и мъжът ти ще оцени ситуацията и няма да изпусне безценните бебешки мигове - толкова бързо порастват бебетата!  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 203
   mim4o,забелязала съм, че в повечето случаи разговорите вършат чудеса - това е първото, което те съветвам - да поговориш с мъжа си - прекалено е кратък живота, за да ни минава времето в мислене, в догадки и т.н.
  Другото, което ще ти кажа е поне от време на време бъди егоист - мен например един път месечно поне, като ме избият балансите, им казвам вкъщи - ОПРАВЯЙТЕ СЕ /баща и бебе/ и излизам с приятелки на танци  newsm68 - мъжа ми си ме знае и...........в крайна сметка и ние сме хора Grinning

# 29
  • Мнения: 1 494
За съжаление не навсякъде разговорите "вършат чудеса"...Даже може и да заформи нещо по-кофти. И тука има "домашно" за жената-да подбере подходящия момент, да използва подходящите думи, а някои биха добавили и подходяща атмосфера. Все пак разговори трябва да има, дори и само за да си изясните мненията. Иначе може да се заблуждаваш за истинската причина. Да си наясно.
Виждам, че детенцето ти е малко. От собствен опит мога да ти кажа, че връзката на бащата към детето се засилва постепенно-при нас беше така. Ама и аз положих доста усилия.  bowuu Докато е малко, още не може да комуникира, един вид-"не е интересно" . Постепенно започва да общува със срички, думи, да играе-и тогава таткото се престрашава. Но си е до човека де. Ама трябва да му насочаш вниманието-днес бебчо направи това, виж как прави онова, покажи му тази играчка...Струва ми се, че бащинството го осъзнават и изпитват далееече след майката. Има си обяснение де-имаме още от старта 9м преднина. Но пак казвам, че е до човека. Нека и другите да кажат как е било с тях.

Общи условия

Активация на акаунт