сурогатна майка

  • 8 810
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз бих подкрепила. Всяка жена има право да стане майка по начина, по който сама избере, пък дори и той да е толкова комплициран /най-вече от морална гледна точка/.
Жените /повечето ромки/, които създават деца, за да ги продават, няма да бъдат спрени. Не е ли сурогатното майчинство по-добър вариант и за тях и за тези, които не могат сами да износят детето си?

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 204
И аз бих подкрепила, стига процесът да е добре законово "подкован"

# 17
  • Мнения: 547
Аз бих подкрепила.Но от юридическа гледна точка трябва наистина да се изпипат нещата,за да не се злоупотребява с болката на тези хора,които в отчаянието си са потърсили помощта на сурогатната майка.По логиката на Божидара не трябва да се използват и донорски яйцеклетки,материал от донори,дори и инвитрото,което също е много скъпо,а и рядко става от първия път,а понякога е единствена възможност една жена да роди.За мен не е морално някой да ти казва,че вместо да се бориш за свое дете трябва да осиновиш.Това е много лично решение и колкото и да е благородно не всички могат да го приемат за себе си.Понякога в двойката има разминаване в мненията по този въпрос.И никой няма право да кара някого да се чувства неудобно или виновен за това че иска свое дете.Всеки усеща нещата по свой начин и всеки има право да получи своя шанс да стане родител по начина по който е избрал с цената на много болка,компромиси и средства.

# 18
  • Мнения: 7 716
И аз ще подкрепя.

# 19
  • Мнения: 1 612
И аз бих подкрепила.
В крайна сметка всеки сам решава как да постъпи в такава ситуация и не виждам защо закона трябва да ограничава по този начин(майка или сестра)
Божидара това, че ти мислиш по този начин не означава, че всички трябва да мислят като теб. Нека да се уреди със закон, пък от там нататък всеки да си решава. Ти като не искаш няма да се възползваш, но има много други момичета, които биха го направили!

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
До колкото знам, сурогатното майчинство не е изрично забранено от закона, но майка е тази, която е износила и родила. И въпреки, че сигурно има жени, готови да станат сурогатни майки /да износят и се откажат от детето/, почти няма лекари, които да са готови да го осъществят. Така ли е ?
И как е регламентирано от закона сурогатното майчинство в другите страни /например САЩ/
И доколко голям е проблемът. Т.е. колко са жените, които не могат да износят свое дете. Струва ми се, че много повече отколкото се предполага.. Има ли статистика?
И евентуално кой следва да повдигне този въпрос пред законодателството и защо не го прави. Вярно е, че моралната дилема е голяма, но е редно законът изрично да формулира кое е забранено и кое разрешено и всеки сам да си решава.
Не можем ли нещо да направим? Или момичетата от Зачатие?

# 21
  • Мнения: 4 324
Аз също подкрепям. Нека всеки има право на избор, който иска да осинови нека го направи, а който иска да използва суроготна майка, нека има шанс и сигурност от законите.

# 22
  • Мнения: 334
Радвам се , че повече хора подкрепят, вместо да се противопоставят, но какво да направим? Нова тема ли, петиция ли?  От някъде трябва да се започне..

# 23
  • Мнения: 11 607
Аз подкрепям...... Разглеждам го напр. като дарение на орган. Щом можеш да си извадиш бъбрека и да го дадеш на друг, защо да не дадеш и матката си под наем..... Законово уредено обаче отвсякъде - за майката и за жената износила бебето. А и смятам,че ще е добре ако една жена има право на 1 или макс. 2 пъти да износи друго бебе. Т.е. да има лимит колко пъти да си дадеш матката, за да няма злоупотреби, а и да се защити здравето на жената. Много има за мислене обаче по тази тема!

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Много от вас пишат и в Зачатие. Дали от там не биха могли да предложат нещо? Все пак имат голям опит с организирането на разл. протестни акции, кръгли маси и т.н. Време е и този проблем да излезе "на светло".

# 25
  • Мнения: 7 716
Ще дам предложение за обсъждане.

# 26
Искам да благодаря за подкрепата на всички Simple Smile.Всеки има различна гледна точка по въпроса,до известна степен съм съгласна с Божидара,но аз искам да пробвам така,поемам голям риск и съм готова.Цената която съм плащала 10 г ,за да ситгна до тук ,болката която изпитвам и мъката която виждам в очите на съпруга ми,ме карат да поема големият риск,това е моята бидка и аз няма да се откажа и се надявам да я спечеля.
Подкрепям Сунар и съм готова да помогна.В момента трябва да подготвя документи за сурогатното майчинство,имам нужда точно от юрист,ще бъда  благодарна ако ми кажете какво точно трябва да направя и какви документи трябва да оформя
Дано да изгрее слънце на всеки на улицата,моето слънце ще е едно бебе.Желая успех на всички

# 27
  • Мнения: 547
te_ni от сърце ти желая успех и дано се намери възможност и закона да е на ваша страна!

# 28
  • Мнения: 11 607
Подкрепям идеята с две ръце......

# 29
  • Мнения: 561
 
Подкрепям идеята с две ръце......

И аз!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт