Дайте акъл-"ново" бебе и кака на 2г,4месеца

  • 1 119
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 866
Ще се справиш. Сама ще намериш решенията в крачка. При нас разликата е от 2г1мес. Каката обаче винаги е спяла сама, памперса пък не беше махнат. Ревност има, но то иначе не би било нормално. Общо взето с каката трябва да се занимаваш повече. Дъщеря ми започна действително да се прави на бебе, но за около 6 месеца нещата отшумяха. Памперсът не можех да махна, тя искаше да я сменям като бебето. Wink Но един ден явно се почувства голяма и го отказа. На бебето не дава да яде, но е пробвала. Просто тя като яде и по сестрински е искала да му даде, което е колкото похвално, толкова и страшно.  Simple Smile За спането - първите 3 месеца бебето беше при нас в спалнята, а дъщеря ми продължи да спи сама. Обаче всеки път като го чуеше да плаче и тя започваше да хленчи, защото искаше и на нея да обърнем внимание. На 3-я месец преместихме бебето при нея и беше голяма радост. Веднага се нагодиха и вечер и двамата ги слагам да спят в 20 часа и заспиват сами и заедно. И дума не може вече да става да взема бебето при нас, тя не го дава.  Grinning А и бебока обожава кака си и като я види цвили от удоволствие. Като легнат, ако той вземе да мрънка тя му шътка, пее му, кара му се, много е смешно, но се оправят сами. Много е весело с 2 малки деца, въпреки, че няма да крия, че е и много изтощително, но определено си струва. Успех!  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 242
Хе какво съвпадение – Зори на 2г и 4м живот и здраве ще става кака. Ще следя темата с интерес, вече прочетох много хубави идеи - благодаря  bouquet

А иначе съм почнала подготовката от рано  Mr. Green – понеже няма баби наблизо и ще трябва да се оправяме с тати-то сами, та приложих разни мерки от сега.
Вече ходим на ясла, където има очевиден напредък по самостоятелност (научиха я де се храни сама и да прави опити да се облича/обува).
Заспива си сама в отделна стая, отказахме бибата и от доста време играем ‘възпитаващи’ игри – помага ми с прането, чистенето, повиваме и храним куклите, приспиваме ги (абе пълна програма около кукло-гледанто Joy).
Вече се опитвам и да й говоря за бебето, но мисля че още не разбира newsm78. Не знам и с памперса как да процедирам – за сега ще изчакам да се затопли.

# 17
  • Мнения: 2 891
За разходките, ако имаш възможност да намериш нещо подобно, ще ти свърши идеална работа.

Общи условия

Активация на акаунт